Dzisiaj coroczny Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzisiaj coroczny Dzień Bezpiecznego Internetu

Wojciech Cybulski
09.02.2010 10:50

Dziś, 9 lutego, po raz szósty obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Safer Internet Day jest akcją zapoczątkowaną w 2004 roku przez Komisję Europejską, której celem jest promocja bezpiecznego korzystania z zasobów Sieci. W Polsce za jego organizację odpowiedzialny jest NASK oraz Fundacja Dzieci Niczyje.

Tegoroczną edycję DBI otworzy transmitowana na żywo konferencja prasowa w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, której start zaplanowano na 11:00. Po niej odbędzie się forum i targi tematyczne, na których znajdziemy stoiska takich firm i organizacji jak Microsoft, Allegro, ArcaBit, Fundacja Kidprotect, Kaspersky Lab czy Nasza-klasa.pl. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele akcji organizowanych przez partnerów, takich jak szkoły czy jednostki kulturalne, które mają przeprowadzić szereg konkursów i spotkań informacyjnych związanych z bezpieczeństwem w sieci.

Dzięki swojemu międzynarodowemu charakterowi Safer Internet Day jest obchodzony we wszystkich krajach Unii Europejskiej i będzie aktywnie promowany zarówno w Internecie jak i tradycyjnych mediach. Na potrzeby akcji stworzono m.in. oficjalny klip telewizyjny. Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty honorowym patronatem Katarzyny Hall, Minister Edukacji Narodowej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)