Dzisiaj coroczny Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzisiaj coroczny Dzień Bezpiecznego Internetu
09.02.2010 10:50
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski

Dziś, 9 lutego, po raz szósty obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Safer Internet Day jest akcją zapoczątkowaną w 2004 roku przez Komisję Europejską, której celem jest promocja bezpiecznego korzystania z zasobów Sieci. W Polsce za jego organizację odpowiedzialny jest NASK oraz Fundacja Dzieci Niczyje.

Tegoroczną edycję DBI otworzy transmitowana na żywo konferencja prasowa w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, której start zaplanowano na 11:00. Po niej odbędzie się forum i targi tematyczne, na których znajdziemy stoiska takich firm i organizacji jak Microsoft, Allegro, ArcaBit, Fundacja Kidprotect, Kaspersky Lab czy Nasza-klasa.pl. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele akcji organizowanych przez partnerów, takich jak szkoły czy jednostki kulturalne, które mają przeprowadzić szereg konkursów i spotkań informacyjnych związanych z bezpieczeństwem w sieci.

Dzięki swojemu międzynarodowemu charakterowi Safer Internet Day jest obchodzony we wszystkich krajach Unii Europejskiej i będzie aktywnie promowany zarówno w Internecie jak i tradycyjnych mediach. Na potrzeby akcji stworzono m.in. oficjalny klip telewizyjny. Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty honorowym patronatem Katarzyny Hall, Minister Edukacji Narodowej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)