eBay sprzedaje Skype za 1,9 mld dolarów

Redakcja

03.09.2009 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spółka eBay poinformowała oficjalnie o sprzedaży popularnego komunikatora internetowego o nazwie Skype. Łączna kwota transakcji opiewać ma sumę 1,9 miliarda dolarów. Finalizacja umowy nastąpi już pod koniec tego roku.

O planach sprzedaży programu Skype informowaliśmy kilka dni temu. Teraz plotki te zostały potwierdzone przez właściciela komunikatora, spółkę eBay. Okazuje się, że przyszli nabywcy aplikacji (w skład których wchodzi m.in. firma Index Ventures oraz Marc Andreessen, współtwórca przeglądarki Netscape) zapłaci obecnemu właścicielowi około 1,9 miliarda dolarów. Co ciekawe, sprzedanych zostanie jedynie 65% akcji. Pozostałe 35 procent nadal znajdować się będzie w rękach eBay.

To świetne rozwiązanie zarówno dla eBay, jak i dla programu Skype. Aplikacja ta jest wymarzonym biznesem jednak nie współgra z naszą wizją internetowego marketingu i systemem płatności poprzez Sieć. Jako oddzielny podmiot, Skype na pewno będzie się rozwijał i odniesie jeszcze większy sukces. - stwierdził w oficjalnym przemówieniu John Donahoe, prezes eBay. Swojego zadowolenia nie krył również Egon Durban, przedstawiciel Silver Lake – firmy nadzorującej negocjacje oraz proces sprzedaży. Jego zdaniem transakcja ta jest niezwykle korzystna dla wszystkich zaangażowanych w nią stron.

Przypomnijmy, że spółka eBay zakupiła prawa do komunikatora Skype cztery lata temu za łączną kwotę ponad 3 miliardów dolarów. Wcześniej w tym roku wielokrotnie pojawiały się pogłoski o tym, że obecny właściciel aplikacji chce ją sprzedać. Początkowo spekulowano, że ma to nastąpić w bliżej nieokreślonym czasie w roku 2010.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)