Ekrany MacBooków M1 są bardzo delikatne. Ich właściciele narzekają na pękanie sprzętu

Ekrany MacBooków M1 są bardzo delikatne. Ich właściciele narzekają na pękanie sprzętu

MacBook z procesorem Apple M1
MacBook z procesorem Apple M1
Źródło zdjęć: © Getty Images | Daniel Acker
Karolina Kowasz
31.07.2021 18:09

Zgodnie z doniesieniami użytkowników najnowszych laptopów MacBook Air i Pro z chipami M1, ich wyświetlacze bardzo łatwo ulegają pęknięciom. Na forum Apple Support Communities pojawił się wątek w którym znalazło się kilka historii potwierdzających tę tezę.

Wątek rozpoczyna historia osoby podpisanej jako laura8lx. Użytkownik w swoim wpisie opowiada, że zakupił MacBooka Air M1 pół roku temu, a jego ekran pękł bez wyraźnego powodu. Laptop spędził noc na blacie biurka, zaś następnego dnia, po otworzeniu go, ekran miał pęknięcia po prawej stronie.

Ponad pięćdziesiąt reakcji

Na wpis odpowiedziało wielu innych użytkowników sprzętu Apple, który opisali swoje doświadczenia z nowymi MacBookami. W swoich wiadomościach opowiadają bardzo podobne historie - po zamknięciu ekranu i ponownym otworzeniu na wyświetlaczu pojawiły się wyraźne uszkodzenia.

Próba zabrania sprzętu do serwisu Apple zawsze kończyła się negowaniem reklamacji ze strony obsługi. Pracownicy starają się tłumaczyć użytkownikom, że ci musieli na czymś zamknąć ekran laptopa, przez co doszło do jego uszkodzenia. Dalsze próby wyjaśnień kończyły się odpowiedziami, że właściciel MacBooka musiał go popchnąć lub źle trzymać. 

Zdaniem właścicieli sprzętu, jest to prawdopodobnie wada produkcyjna. Sprzęt nie powinien być tak kruchy, żeby zamknięcie ekranu powodowało jego zniszczenie się bez wyraźnej przyczyny. Ewentualnym przyszłym nabywcom polecają skorzystanie z programu Apple Care, ponieważ naprawa wymagała od nich znacznych nakładów finansowych.

Reakcja Apple

Osoba, która rozpoczęła wątek, przekazała w swoim wpisie, że skontaktowała się z autoryzowanym centrum Apple. Tam zaś uzyskała informację, że gwarancja Apple nie pokryje tego, ponieważ jest to pęknięcie w punkcie styku, więc musiało się pojawić z winy użytkownika. Jej zdaniem jest to absurdalne, ponieważ laptop był prawidłowo zamknięty przez całą noc. Bardziej jednak, niż cena naprawy MacBooka, frustrujące jest, że Apple nie wierzy swoim klientom.

Jak można się spodziewać, wyjaśnienia serwisu Apple nie są zadowalające dla posiadaczy uszkodzonych MacBooków. Wielu użytkowników zostało zmuszonych do zapłacenia za naprawę z własnej kieszeni. Jej koszt wynosił za to często ponad 700 dolarów.

Nie wiadomo ile MacBooków posiada problem z pękaniem ekranu, dlatego ciężko też stwierdzić co jest jego przyczyną. Niektórzy spekulują, że szczelina między ekranem a górną obudową jest zbyt wąska, dzięki czemu nawet najmniejsze zanieczyszczenia mogą powodować zbytni nacisk i uszkodzenia sprzętu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (138)