WindowsEdukacja i naukaFizyka i astronomiaElektron

Elektron1.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

Elektron jest aplikacją rozwiązującą obwody elektryczne (prądu stałego i zmiennego, met. oczkową).

Program z powodzeniem można wykorzystywać na przedmiocie Elektrotechnika jako pomoc w nauce lub w praktyce do sprawdzenia wybranego obwodu. W śród opcji oferowanych przez Elektron znajdziemy m. in. możliwość stworzenia układu z wykorzystaniem rożnych elementów (rezystorów, źródeł napięciowych i prądowych, kondensatorów i cewek) czy obliczania rozpływu prądów, wartości napięć i prądów na poszczególnych fragmentach obwodów.

Poza tym aplikacja posiada funkcję wydruku płyty montażowej (obwodu) lub całości obliczeń (obwód, rozpływ prądów, parametry, wartości napięć) oraz możliwość edycji, odczytu i zapisu układów.

Uwaga!

Udostępniana, najnowsza wersja programu Elektron ma teoretycznie status "beta", co oznacza, że program ten jest jeszcze w trakcie testów i potencjalnie mogą występować błędy w jego funkcjonowaniu. Zgodnie z polityką vortalu dobreprogramy nie publikujemy na swoich łamach programów będących w trakcie beta-testów. Wyjątkowo jednak odstępujemy w tym przypadku od tej zasady ze względu na stabilne działanie programu, a także fakt nie wydawania przez autora, od dłuższego już czasu, kolejnych jego wersji.

Ocena redakcji
2.5
Ocena użytkowników
4.02 oceny
Twoja ocena
ProducentMarek Kupaj
Liczba pobrań14 521
Data aktualizacji24 lip 2007
Rozmiar pliku0.28 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)