Elektron1.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

Elektron jest aplikacją rozwiązującą obwody elektryczne (prądu stałego i zmiennego, met. oczkową).

Program z powodzeniem można wykorzystywać na przedmiocie Elektrotechnika jako pomoc w nauce lub w praktyce do sprawdzenia wybranego obwodu. W śród opcji oferowanych przez Elektron znajdziemy m. in. możliwość stworzenia układu z wykorzystaniem rożnych elementów (rezystorów, źródeł napięciowych i prądowych, kondensatorów i cewek) czy obliczania rozpływu prądów, wartości napięć i prądów na poszczególnych fragmentach obwodów.

Poza tym aplikacja posiada funkcję wydruku płyty montażowej (obwodu) lub całości obliczeń (obwód, rozpływ prądów, parametry, wartości napięć) oraz możliwość edycji, odczytu i zapisu układów.

Uwaga!

Udostępniana, najnowsza wersja programu Elektron ma teoretycznie status "beta", co oznacza, że program ten jest jeszcze w trakcie testów i potencjalnie mogą występować błędy w jego funkcjonowaniu. Zgodnie z polityką vortalu dobreprogramy nie publikujemy na swoich łamach programów będących w trakcie beta-testów. Wyjątkowo jednak odstępujemy w tym przypadku od tej zasady ze względu na stabilne działanie programu, a także fakt nie wydawania przez autora, od dłuższego już czasu, kolejnych jego wersji.

Udostępnij
Elektron 1.1wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
2.5
Ocena użytkowników
4.02 oceny
Twoja ocena
ProducentMarek Kupaj
Liczba pobrań14 195
Data aktualizacji24 lip 2007
Rozmiar pliku0.28 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)