Elon Musk rozważa opłaty na Twitterze. Mogą dotknąć konta komercyjne i rządowe

Strona głównaElon Musk rozważa opłaty na Twitterze. Mogą dotknąć konta komercyjne i rządowe
05.05.2022 12:21
Twitter może być płatny dla niektórych kont.
Twitter może być płatny dla niektórych kont.
Źródło zdjęć: © Getty Images

Elon Musk w jednym z kolejnych wpisów na Twitterze zapewnił, że ten zawsze będzie darmowy dla zwykłych użytkowników, ale jednocześnie zasugerował pobieranie od rządów i korporacji "niewielkich opłat" za korzystanie z serwisu.

Przejęcie Twittera przez Elona Muska nie zostało jeszcze sfinalizowane, ale najbogatszy człowiek na świecie nie próżnuje, podrzucając kolejne pomysły na potencjalne zmiany w serwisie. Wspominał już o wolności słowa, przycisku edycji czy walce z botami. Jego najnowsza propozycja dotyczy wprowadzenie opłat za tweetowanie dla korporacji i rządów.

"Ostatecznie upadek masonów polegał na rozdawaniu swoich usług kamieniarskich za bezcen" – napisał Musk. "Twitter zawsze będzie darmowy dla zwykłych użytkowników, być obciążony niewielkim kosztem dla użytkowników komercyjnych/rządowych".

Nowa propozycja Muska pokrywa się z jego wcześniejszymi wypowiedziami na temat opłat za korzystanie z Twittera. W zeszłym miesiącu agencja Reuters poinformowała, że podczas rozmowy z bankami na temat przejęcia Musk zasugerował, że mógłby pobierać opłaty od firm medialnych za cytowanie lub osadzanie tweetów.

Warto przypomnieć, że Musk zamierza również wprowadzić system weryfikacji prawdziwych użytkowników, w celu walki z botami. Według internautów niewykluczone, że pozwoli prawdziwym ludziom na uwierzytelnienie i korzystanie z Twittera poprzez wpłacenie jednorazowej kaucji. Jak można się domyślić, taki depozyt mógłby zostać złożony np. za pomocą uwielbianego przez Muska Dogecoina.

Konrad Siwik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)