Emulator PSP w sklepie Play

Emulator PSP w sklepie Play

13.11.2012 14:13, aktualizacja: 13.11.2012 16:34

Emulatorów konsol do gier czy starych komputerów na urządzenia mobilne nie brakuje, ale zdarza się, że nie utrzymują się długo w sklepie z aplikacjami dla danego systemu. Tak było na przykład z DOSBoksem dla iPhone'a. Zapotrzebowanie jednak jest, więc takie programy powstają. Do rodziny dołączył ostatnio PPSSPP, czyli emulator PSP dla Androida.

Autorzy aplikacji twierdzą, że jest jeszcze we wczesnym stadium rozwoju i ma problemy z wieloma grami, ale zachęcają do testów i współpracy. Co ciekawe, PPSSPP można już znaleźć w Google Play lub pobrać ze strony projektu.

PPSSPP - a portable PSP emulator for Android, PC, Mac, Linux, Blackberry and more...

Warto zauważyć, że PPSSPP powstaje także na inne platformy. Na razie można pobrać eksperymentalne kompilacje także dla Windowsa (bez instalatora) i BlackBerry, w przygotowaniu jest także wersja dla OS X i Linuksa. Kod źródłowy znajduje się na Githubie, poszukiwani są ponadto programiści chętni do pomocy w projekcie oraz przenoszeniu go na inne platformy, na przykład Windows Phone, Windows RT, iOS, Raspberry Pi, a nawet konsole do gier — Wii, PlayStation 3 czy Xboksa.

Wróćmy jednak do sklepu Play. Nie wiadomo, czy emulator się tam utrzyma, gdyż aplikacje tego typu zawsze budzą pewne kontrowersje. Chodzi oczywiście o możliwość uruchamiania na nich pirackich gier, czego wydawcy sobie nie życzą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)