Epic Games podbiera ekskluzywne produkcje PlayStation 4. Trzy hity zmierzają na PC

Epic Games podbiera ekskluzywne produkcje PlayStation 4. Trzy hity zmierzają na PC

Źródło: Materiały prasowe Quantic Dream
Źródło: Materiały prasowe Quantic Dream
Piotr Urbaniak
21.03.2019 06:00, aktualizacja: 21.03.2019 06:49

Można nie lubić Epic Games Store za politykę wykupywania wyłączności na dystrybucję (patrz. Metro Exodus), ale sytuacja zmienia się diametralnie, gdy mówimy o produkcjach nigdy dotąd niewydanych na PC. Firma właśnie podbiera jednego z czołowych deweloperów obozu Sony.

Quantic Dream przeniesie wszystkie swoje ostatnie produkcje, na komputery osobiste. Mowa o Heavy Rain, Beyond: Two Souls oraz Detroit: Become Human.

Z wypowiedzi Guillaume'a de Fondaumiere'a, dyrektora generalnego Quantic Dream, wynika, że Sony nie było zainteresowane przedłużeniem współpracy. Rękę Dolary wyciągnął Epic i tak oto oferta ich cyfrowego sklepu wzbogaci się o trzy hity kojarzone dotychczas wyłącznie z PlayStation.

Detroit: Become Human – Launch Trailer | PS4

- Jesteśmy bardzo wdzięczni Sony Interactive Entertainment za 12 fantastycznych lat współpracy i wszystko, co pozwoliło nam tworzyć i produkować – komentuje kurtuazyjnie de Fondaumiere. - Teraz dzięki nowemu partnerstwu z Epic możemy wyjść do szerszej grupy odbiorców i pozwolić graczom PC cieszyć się naszymi tytułami – dodaje dyrektor.

Interaktywne nowele

Gry tworzone przez Quantic Dream to tzw. interaktywne nowele, gdzie interakcje gracza są w istotnym stopniu ograniczone. Klucz stanowi fabuła i podejmowane decyzje, które bezpośrednio wpływają na zakończenie. Czynnik zręcznościowy ogranicza się natomiast do scenek typu QTE (quick time event), polegających na wciskaniu pojawiających się na ekranie sekwencji przycisków.

BEYOND: Two Souls - Launch Trailer | PS4

Co ciekawe, nawet realizując sekwencję całkowicie błędnie, nie da się doprowadzić do game over'a. Akcja potoczy się dalej, z tym że w sposób negatywny dla kierowanej postaci.

Heavy Rain - Launch Trailer | PS4

Premiera na PC jeszcze w 2019 roku. Nie jest jasne, czy gry zostaną wydane w jednej paczce jako trylogia, czy może za każdą będziecie musieli zapłacić oddzielnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)