ESL One Katowice 2019: organizacja imprezy to wyzwanie. Mercedes-Benz jest wsparciem

ESL One Katowice 2019: organizacja imprezy to wyzwanie. Mercedes-Benz jest wsparciem

Mercedes-Benz chętnie wspiera e-sport
Mercedes-Benz chętnie wspiera e-sport
Oskar Ziomek
23.02.2019 08:20

W Katowicach rozpoczęły się pierwsze starcia graczy rywalizujących ze sobą w ramach turnieju ESL One 2019. Z perspektywy widza – zarówno tego przed komputerem, jak i na miejscu w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym – jest to po prostu duża, zorganizowana z rozmachem impreza. Prawdopodobnie mało osób zastanawia się jednak, jakim wyzwaniem jest zadbanie o wszystkie szczegóły techniczne przez organizatorów.

Dzięki spotkaniu dla dziennikarzy, które zorganizował jeden ze sponsorów, Mercedes-Benz, mieliśmy okazję przyjrzeć się temu tematowi nieco bliżej. Wiele interesujących szczegółów przedstawił nam Adrian Kostrzębski z ESL Polska.

  • Obecność Mercedesa na ESL One jest widoczna nie tylko przed sceną w Spodku.
  • Gracze mogą się zmierzyć na tworze z elektrycznymi modelami samochodów. Tor osadzono na makiecie, która fanom e-sportu powinna być znajoma.
[1/2] Obecność Mercedesa na ESL One jest widoczna nie tylko przed sceną w Spodku.

Jak się okazuje, przygotowywanie ESL One oraz odbywających się w przyszłym tygodniu finałów Intel Extreme Masters nie zaczęło się – jak wielu mogłoby sądzić – kilka dni czy tygodni temu. W praktyce cały zespół żyje tymi wydarzeniami już od ostatnich miesięcy poprzedniego roku.

ESL One oraz IEM to nie tylko efektowna scena

Wbrew pozorom, największym wyzwaniem nie jest zbudowanie sceny w Spodku. Na organizację całego wydarzenia składa się bowiem także szereg innych istotnych elementów, w tym zadbanie o bezpieczeństwo, logistyka, zakwaterowanie drużyn, a nawet catering dla pracowników. Innym ważnym zadaniem jest zaplanowanie wraz z wystawcami szczegółów stoisk oraz odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni w MCK.

Z perspektywy fanów gier, którzy zjawiają się w katowickim Spodku, problemem może być kolejka do wejścia. Dla wielu jest to jednak niezapomniane przeżycie, a warto wiedzieć, że od strony organizacyjnej zrobiono już wiele, by jej długość możliwie zmniejszyć. Przez ostatnie lata czas trwania imprezy na śląsku wydłużył się, przez co fani mają więcej okazji, by dostać się do środka. Mimo to, jak dotąd zainteresowanie e-sportem cały czas rośnie.

Mercedes-Benz aktywnie wspiera e-sport

Wśród sponsorów imprezy, na miejscu znaleźć można firmę Mercedes-Benz. Producent był tu już obecny rok temu, kiedy w trakcie ESL One 2018 zaprezentowano nowego Mercedesa Klasy A – była to pierwsza okazja do zobaczenia tego modelu w Polsce.

Nowy Mercedes CLA Coupé tuż przed sceną w katowickim Spodku.
Nowy Mercedes CLA Coupé tuż przed sceną w katowickim Spodku.

W tym roku ten scenariusz zostanie powtórzony. Przed główną sceną w Spodku stoi już nowy Mercedes CLA Coupé i jest to jego polska premiera. Samochód ma szczególne znaczenie, bowiem na koniec ESL One 2019 trafi do najlepszego zawodnika turnieju.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)