Essential Phone: pierwszy smartfon z wycięciem ma kłopot z jego poprawnym obsłużeniem

Essential Phone: pierwszy smartfon z wycięciem ma kłopot z jego poprawnym obsłużeniem

źródło: essential.com
źródło: essential.com
20.08.2018 19:11

Nie, to nie iPhone X był pierwszym smartfonem z wycięciem na ekranie. Chociaż trzeba przyznać, że to Apple spopularyzowało to rozwiązanie i to właśnie wersja w wykonaniu Apple jest kopiowana. Wracając jednak do bohatera tekstu. Android Pie sprawia problemy na Essential Phone.

Essential Phone wprowadził rozwiązanie, które obecnie pojawia się na coraz większej liczbie smartfonów. Na górze ekranu znalazły się bowiem tak smukłe ramki, że zabrakło miejsca na aparat. Twórcy postanowili pozostać przy kamerze umieszczonej na górze, więc wprowadzili wycięcie na ekranie. Nietypowe podejście to także nietypowe problemy.

źródło: essential.com
źródło: essential.com

Wcześniej już dowiedzieliśmy się, że Google doda do Androida P oficjalne wsparcie dla wycięcia. Właśnie te zmiany są powodem problemów na Essential Phonie. Okazuje się bowiem, że pierwszy smartfon z wycięciem na ekranie ma kłopot z jego poprawnym obsłużeniem.

Android Oreo wydany na Essential Phone otrzymał odpowiednie modyfikacje, aby użytkownicy mogli lepiej wykorzystać wycięcie. Dostępne opcje pozwalały m.in. na wykorzystanie pustej przestrzeni wokół wycięcia, nawet w aplikacjach takich jak YouTube, można było rozciągnąć wideo na cały ekran. Natomiast teraz, po zainstalowaniu Androida 9.0 Pie, przestrzeń pozostaje zablokowana dla wielu aplikacji i służy tylko do wyświetlania ikonek systemowych.

Programiści pracujący przy rozwoju oprogramowania dla Essential Phone’a już wiedzą o tym niedociągnięciu. Zmiany wprowadzone przez Google sprawiają, że część autorskiego kodu musi zostać przepisana na nowo. Nie zajmie to jednak sporo czasu. Aktualizacja, która przywróci dawną funkcjonalność, ma zostać wydana w jednej z najbliższych paczek z łatkami bezpieczeństwa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)