Events w końcu na Androidzie! Pokazujemy jak działa nowa aplikacja Facebooka

Events w końcu na Androidzie! Pokazujemy jak działa nowa aplikacja Facebooka

Events w końcu na Androidzie! Pokazujemy jak działa nowa aplikacja Facebooka
13.12.2016 18:26

Facebook udostępnił właśnie kolejną nową aplikację na Androida. Events from Facebook, bo o niej mowa, jest już od pewnego czasu dostępna na iOS-a, zaś wersja na system Google pojawi się lada moment w Google Play. Rozpocząć korzystanie z Events from Facebook można jednak już teraz, po pobraniu pliku APK z naszej bazy oprogramowania.

Jakiś czas temu przyjrzeliśmy się świetnej polskiej aplikacji Going, która stanowi efektowny kalendarz imprez, dzięki któremu w okazałej formie można zapoznać się z ofertą kulturalną. Going. wykorzystywało przede wszystkim facebookową bazę wydarzeń. Podobne zastosowanie ma nowa aplikacja Facebooka, choć bardziej zostały rozbudowane jej elementy społecznościowe.

Początek

Po pobraniu aplikacji i instalacji, Events automatycznie rozpozna zsynchronizowane z Androidem konto Facebooka i zaloguje użytkownika. Następnie zostanie on poproszony o określenie swoich zainteresowań: wybrać można kilkanaście kategorii wydarzeń, jak np. muzyczne, filmowe, literackie, gamingowe, czy inicjatywy społeczne. Można także zaznaczyć kategorie wydarzeń, w których udział można wziąć bezpłatnie. Następnym krokiem jest potwierdzenie swojej lokalizacji, co będzie jednym z ważnych czynników w sugerowaniu wydarzeń.

Ekran domowy

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Events to kolejna aplikacja na Androida, która porzuca nawigację z wykorzystaniem przycisku hamburgera: pomiędzy kolejnymi ekranami przenosimy poprzez pacnięcia w przyciski na dolnej belce, na wzór interfejsów znanych z iOS-a. Na ekranie głównym znalazła się informacja o pogodzie oraz lista wydarzeń, w których udział biorą znajomi użytkownika: to w zasadzie facebookowy strumień, jednak ograniczony do imprez. Z tego poziomu można zapoznać się ze szczegółami i listą gości każdej z nich, podobnie, jak ma to miejsce w głównej aplikacji Facebooka.

Wyszukiwarka

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Samodzielnie szukać wydarzeń i eksplorować facebookową bazę możemy w ekranie wyszukiwarki. Na samej górze umieszczono tam trzy kafelki, dzięki którym można zapoznać się z listą spersonalizowanych wydarzeń, które odbędą się dnia bieżącego, kolejnego, lub później. Poniżej znajduje się natomiast mapa, na której oznaczono wydarzenia, odbywające się nieopodal lokalizacji użytkownika. Kolejny element stanowią spersonalizowane sugestie wydarzeń. Po przewinięciu ekranu otrzymujemy dostęp do listy kategorii, gdzie możemy zapoznać się ze wszystkimi imprezami.

Kalendarz

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kolejny ekran to całkiem wygodny i przejrzysty kalendarz wydarzeń, którymi zadeklarowaliśmy zainteresowanie. Może on jednak zyskać znacznie szersze zastosowanie i stanowić aplikację kalendarza w ogóle: po pacnięciu ikony koła zębatego możemy dodać kolejne kalendarze, zaś plusem po prawej stronie dodawać wydarzenia niepowiązanie nijak z Facebookiem czy imprezami. Ikona środkowa pozwala przełączać widok kalendarza na tygodniowy (więcej miejsca na listę wydarzeń poniżej) i miesięczny.

Ustawienia

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ostatni ekran pozwala na konfigurację aplikacji. Dostosować do własnych predyspozycji można między innymi to, czy Events ma mieć dostęp do wyświetlania powiadomień, ponownie określić swoją lokalizację czy zainteresowania. Tutaj również można dodać do Events kolejne zewnętrzne kalendarze.

Nowa aplikacja Facebooka prezentuje się całkiem dobrze, przegląd imprez jest przejrzysty i wygodny. Na korzyść wypada na pewno kompletna lista wydarzeń, w których udział biorą znajomi. Docenić należy także rozbudowane funkcje kalendarza – Events pozwala nie tylko zapoznać się z bieżącą ofertą, ale także organizować czas z dużym wyprzedzeniem. Niestety, aplikacja cierpi na chorobę powszechną wśród programów tworzonych przez Facebooka: krótko po instalacji zajmowała ona już ponad 400 MB na pamięci urządzenia! Mimo wszystko warto dać jej szansę, plik APK pobrać można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)