WindowsMultimediaTworzenie i edycja animacjiExpression Blend

Expression Blend4.0.20901.0 SP1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Expression Blend to nowe narzędzie firmy Microsoft przeznaczone do tworzenia i edycji zaawansowanej zawartości graficznej oraz interfejsu użytkownika do użytku w witrynach internetowych - trójwymiarowych animacji, obrazów czy tekstu. Pod tym względem aplikacja przypomina nieco Adobe Flash.

Blend pozwala na bezpośrednią współpracę grafików i programistów, gdyż pierwsi mogą odwoływać się do bibliotek .NET w projektach, zaś drudzy swobodnie kodować zbudowany interfejs bez potrzeby odbudowywania go. Wśród najważniejszych funkcji Blend warto wymienić edytor WYSIWYG, pełne wsparcie dla języka XAML, Live Preview do natychmiastowego podglądu edytowanych obiektów, natywną współpracę ze środowiskiem .NET i wiele innych.

Program wchodzi w skład pakietu graficznego Expression Studio.

W wersji 2.0 poszerzono integrację ze środowiskiem Visual Studio, unowocześniono obsługę języka opisu interfejsu użytkownika XAML oraz dodano obsługę Silverlight. Udostępniono także opcję animacji wierzchołków. Kosmetyczne, poprawiające funkcjonalność aplikacji zmiany wprowadzono także w interfejsie użytkownika. Począwszy od wersji 3.0 aplikacja oferuje pełną obsługę Windows Presentation Foundation 3.5 SP1 i Silverlight 3.0. Najważniejsze nowości ujawniają się wraz z programem SketchFlow, nowym składnikiem Expression Studio ułatwiający tworzenie interfejsu użytkownika i jego komentowanie czy ocenę w trakcie procesu projektowania. Możliwy jest także import dokumentów Adobe Photoshop i Adobe Illustrator, pojawiło się także sporo elementów graficznych, nowe przejścia, opcja generowania przykładowych treści, wsparcie dla kontroli wersji i wiele innych.

Uwaga!

  1. Do poprawnej pracy programu w systemie Windows XP wymagany jest zainstalowany .NET Framework 3.5 SP1, który można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki
  2. Wersja testowa pozwala na przetestowanie wszystkich funkcji programu przez 60 dni od momentu instalacji. Udostępniania jest razem z wersją testową SketchFlow.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.52 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań12 122
Data aktualizacji19 paź 2010
Rozmiar pliku19.11 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)