Eye-C — AirPlay na Androidzie

Eye‑C — AirPlay na Androidzie

07.11.2011 14:14

Urządzenia z Androidem nierzadko mają możliwość odtwarzania multimediów na sprzęcie z DLNA, na wiele sposobów mogą to zrobić również liczne odtwarzacze dostępne dla tego systemu, ale obsługa stosowanego przez Apple i producentów dodatków do urządzeń z jabłuszkiem AirPlay to rzadkość.

Jeszcze rzadsze są aplikacje umożliwiające przesyłanie muzyki na urządzenia z AirPlay z Androida, na które Apple nie reaguje wysypką. Zazwyczaj stworzenie aplikacji umożliwiającej przesyłanie dźwięku przez AirPlay wymaga przecież złamania i rozpracowania zamkniętego protokołu. Wyjątkowym programem jest Eye-C Taglists — darmowy odtwarzacz firmy Eyecon Resources. Co ciekawe, aplikacja jest dostępna z oficjalnego sklepu — Android Market — gdzie tym bardziej narażona jest na bombardowanie z Cupertino. Na razie jednak nic takiego nie miało miejsca.

Możliwości aplikacji są całkiem szerokie. Użytkownik ma możliwość tworzenia list multimediów — zdjęć, filmów i utworów muzycznych — na podstawie dodawanych własnoręcznie tagów. Do strumienia można dołączać również materiały z Facebooka, YouTube i Picasy. Tak przygotowaną kolekcję można odtworzyć na swoim urządzeniu, lub strumieniować na dowolną urządzenie obsługujące AirPlay lub DLNA: odbiorniki Pioneera, Denona, Yamahy, Sony i inne, telewizory Samsunga, LG, Panasonica, AppleTV, a nawet konsole Xbox 360.

Oczywiście posiadacze urządzeń z iOS 4.0 lub nowszym również mogą skorzystać z dobrodziejstw tworzenia własnej listy odtwarzania złożonej z wszystkiego, co tylko przyjdzie użytkownikowi do głowy. Eye-C Taglists jest dostępny również w App Store.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)