Facebook bardziej eksponuje rozmowy głosowe w komunikatorze Messenger

Facebook bardziej eksponuje rozmowy głosowe w komunikatorze Messenger
Redakcja

06.04.2014 19:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po niedawnym przejęciu bardzo popularnego komunikatora WhatsApp przez Facebooka wiele osób obawiało się, że może to zakończyć się katastrofą i utratą jednej, z bardzo ciekawych usług. Póki co świat się jednak nie zawalił, WhatsApp nie został w żaden sposób zintegrowany z siecią społecznościową, a sam Facebook raczej skupił się na swoich rozwiązaniach. Widać to chociażby w ostatniej, dosyć sporej aktualizacji komunikatora Facebook Messenger, która dopiero teraz wiele osób może uświadomić, że komunikator ten oferuje rozmowy głosowe.

Obraz

Choć opcja wykonywania połączeń głosowych była dostępna już od początku ubiegłego roku, na początku była dosyć uboga. Pozwalała ona bowiem jedynie na wysłanie do odbiorcy komunikatu głosowego, ale nie stanowiła faktycznej rozmowy w czasie rzeczywistym. W efekcie trudno było mówić o jakimś szczególnie popularnym czy rozbudowanym rozwiązaniu. Sytuacja ta zmieniła się nieco później, możliwe było już wykonywanie normalnych rozmów, niemniej była to opcja zarezerwowana tylko dla niektórych krajów i ich lista była sukcesywnie rozszerzana w miarę czasu. Poza tym, sama aplikacja specjalnie nie afiszowała się faktem posiadania takiej właśnie opcji. Dopiero teraz gigant postanowił na jej szczególne promowanie. Realizowane jest to przez stosowny komunikat wyświetlany po aktualizacji, a także minimalną, a zarazem bardzo ważną zmianę w interfejsie komunikatora. W okienku rozmowy możemy zobaczyć nową ikonę, która służy do wykonywania rozmów głosowych.

Rozmowy przeprowadzane za pomocą Facebook Messengera są bezpłatne, oczywiście o ile korzystamy z połączenia Wi-Fi, w przeciwnym wypadku używany jest pakiet transmisji komórkowej i opłata jest naliczana według stawki operatora. Jakość dźwięku stoi na przyzwoitym poziomie i dla osób aktywnie korzystających z tej sieci jako medium komunikacyjnego, może to być rozwiązanie lepsze niż chociażby Skype. Facebook Messengera dla platformy Android znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych dla naszego serwisu. Wersję dla iOS znajdziecie w iTunes, zaś dla Windows Phone w oficjalnym sklepie firmy Microsoft.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)