Facebook chce nam ułatwić korzystanie z grup, udostępnia Facebook Groups

Facebook chce nam ułatwić korzystanie z grup, udostępnia Facebook Groups

Facebook chce nam ułatwić korzystanie z grup, udostępnia Facebook Groups
Paweł Piskurewicz
19.11.2014 11:01, aktualizacja: 19.11.2014 12:12

Zgodnie z zapowiedziami Facebook udostępnił wczoraj swoją nową aplikację dla systemów iOS i Android. Facebook Groups ma nam pomóc w zarządzaniu grupami oraz ułatwić dostęp do zamieszczanych tam treści.

Choć grupy są dostępne na Facebooku od dawna, to zarówno w wersji www jak i z poziomu aplikacji mobilnych giną w gąszczu innych opcji i możliwości serwisu. Szkoda, bo bardzo często są źródłem ciekawych informacji i dyskusji. Pomocą w ich promowaniu, a zarazem ułatwieniem w korzystaniu ma być aplikacje Facebook Groups.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Główny ekran aplikacji składa się z listy grup do których należymy. Ich kolejności możemy dowolnie modyfikować, tak aby na samej górze widniały te najważniejsze. Dodatkowo na ikonach znajdują się informacje o ilości nowych, nieprzeczytanych postów. Grupy możemy także przypiąć do ekranu głównego (zarówno w wersji iOS jak i Android).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja ułatwia proces tworzenia nowych grup jak i odnajdywania innych, zbliżonych tematycznie do naszych zainteresowań. Poza klasyczną wyszukiwarką istnieje zakładka z polecanymi grupami. Jest to o wiele wygodniejsze niż w standardowej aplikacji Facebook, gdzie opcje te giną w natłoku innych. Ułatwiono także zarządzanie grupami, w których mamy uprawnienia administratora. Brakuje jedynie możliwości sprawdzenia kto już przeczytał dany post. Skoro jesteśmy przy brakach, aplikacja nie współpracuje z systemowym menu udostępniania. Oznacza to, że do Facebook Groups nie wyślemy treści z innych programów

Główny zarzut jaki można postawić Facebook Groups to dublowanie funkcji jakie posiada oficjalna aplikacja serwisu. W tym przypadku jednak otrzymujemy narzędzie, które choć ma swoje braki, to jednak znacząco ułatwia obsługę i śledzenie grup. Aplikację w wersji iOS i Androida możecie pobrać z naszej bazy programów. Na razie nic nie wiadomo o edycji na Windows Phone.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)