Facebook idzie na całość: uruchamia nowy portal uczący o bezpieczeństwie danych

Facebook idzie na całość: uruchamia nowy portal uczący o bezpieczeństwie danych15.05.2018 14:55
Facebook idzie na całość: uruchamia nowy portal uczący o bezpieczeństwie danych

Po aferze z niewłaściwym wykorzystaniem danych przez Cambridge Analytica, Facebook robi wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony. Okazuje się, że poza wzmocnieniem swoich zabezpieczeń i zmianami w regulaminach, zajmie się również edukacją najmłodszych. Dzisiaj w kilkudziesięciu językach (w tym polskim) uruchomiony został Portal dla młodzieży, który uczy – w założeniu dzieci i młodzież – jak bezpiecznie korzystać z Facebooka i jakie są jego możliwości.

Naukę podzielono tu na cztery główne kategorie. Z nich dowiedzieć się można podstawowych informacji o portalu Facebook, dostępnych w nim metodach ochrony swoich danych, a także opcjach wyznaczania grupy odbiorców publikowanych przez siebie treści. Nie zabrakło także informacji o tym jak działają reklamy i jak pobrać zebrane przez Facebooka dane o użytkowniku.

350246534774024129

Informacje podawane są prostym językiem, a w przypadku opisów poszczególnych opcji, poza kilkoma zdaniami wyjaśnienia pojawiają się także krótkie instrukcje jak wybrane ustawienia zmienić. Jako całość portal można uznać za kompleksowo podchodzący do problemu: znaleźć tu można zarówno tak podstawowe informacje jak wyjaśnienia czym jest profil lub wydarzenie, ale także opisy bardziej zaawansowanych działań, w tym zgłaszania nieodpowiednich kont czy konfigurowania uwierzytelniania dwuskładnikowego. Mając na uwadze docelowych odbiorców portalu, można nawet odnieść wrażenie, iż trudno będzie ich uwagę na dostatecznie długo przykuć, by zainteresować całą zawartością.

350246534774155201

Facebook zachęca do korzystania z Portalu dla młodzieży zaznaczając, że poza wartością informacyjną dla osoby młodej jest to miejsce, w którym może rozmawiać z osobami w swoim wieku – własnym głosem i o sprawach, które uznaje w Internecie za ważne. Serwis przygotowany z myślą o najmłodszych stanowi interesujące uzupełnienie dostępnego od 2016 roku Portalu dla rodziców, analogicznie przygotowanych informacji o Facebooku kierowanych dla dorosłych użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)