Facebook: jak założyć konto?

Facebook: jak założyć konto?

Facebook
Facebook
Źródło zdjęć: © Pexels | Pixabay
Marcin Hołowacz
12.10.2022 11:49

Jak założyć konto na Facebooku? Zakładanie konta na FB to pierwszy krok do rozpoczęcia przygody z gigantycznym serwisem społecznościowym. Nie każdy wie, co dokładnie trzeba zrobić, więc przygotowaliśmy krótki poradnik.

Odpowiadamy na pytanie: "jak założyć konto na Facebooku?". Pierwszym krokiem będzie wejście na stronę facebook.com i wybranie: "Utwórz nowe konto".

Utwórz nowe konto na Facebooku
Utwórz nowe konto na Facebooku© dobreprogramy

Teraz będziemy mogli wprowadzić podstawowe informacje. Wypełniamy pola "Imię", "Nazwisko", "Numer telefonu komórkowego lub e-mail", "Nowe hasło", a później również datę urodzenia i płeć.

Zarejestruj się na Facebooku
Zarejestruj się na Facebooku© dobreprogramy

Kiedy już wprowadzimy niezbędne dane i klikniemy "Zarejestruj się", może być tak, że otrzymamy komunikat o tym, iż Facebook potrzebuje więcej informacji. Klikamy "Kontynuuj".

Facebook potrzebuje więcej informacji
Facebook potrzebuje więcej informacji© dobreprogramy

Widząc komunikat "Pomóż nam potwierdzić Twoją tożsamość", powinniśmy zaznaczyć "Nie jestem robotem" i kliknąć "Kontynuuj".

Facebook i potwierdzenie tożsamości
Facebook i potwierdzenie tożsamości© dobreprogramy

Na nasz adres e-mail zostanie wysłany kod potwierdzający. Trzeba go wpisać w kolejnym okienku, które wyświetli nam Facebook.

Facebook kod potwierdzający
Facebook kod potwierdzający© dobreprogramy

Jeżeli Facebook uzna, że nasze konto jest zgodne z zasadami firmy, wtedy będziemy mogli cieszyć się nowym profilem. Czasem może się zdarzyć, że korporacja Meta stwierdzi, iż nie spełniamy określonych standardów, co przełoży się np. na zablokowanie konta (już w pierwszych chwilach po rejestracji). Wtedy można się odwoływać od tej decyzji.

Za przykład może posłużyć kwestia imienia i nazwiska. Facebook kładzie nacisk na to, żeby użytkownicy platformy społecznościowej podawali imiona i nazwiska, pod którymi funkcjonują na co dzień. Meta blokuje niektóre imiona i nazwiska i stara się utrudniać zakładanie fałszywych kont.

Przypominamy, że osoby zastanawiające się jak usunąć konto na Facebooku, mogą skorzystać z naszego poradnika na ten temat. Pisaliśmy również o tym jak usunąć polubienie na Facebooku.

Marcin Hołowacz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)