Facebook: jak usunąć polubienie?

Polubienie na Facebooku
Polubienie na Facebooku
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Krzysztof Fiedor

15.08.2022 10:30, aktual.: 16.08.2022 16:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Usunięcie "polubienia" na Facebooku jest niemal tak łatwe, jak jego przyznanie, jeśli tylko post, który polubiliśmy, jest aktualny. A co zrobić, jeśli chcemy usunąć polubienie w starszym poście? Jest i na to sposób.

Kliknięcie w ikonę "Lubię to" na Facebooku nie zajmuje czasu, a w ferworze powiadomień może się zdarzyć, że polubimy post nie ten, co trzeba. Oczywiście możemy niemal natychmiast go "odlubić". Wystarczy kliknąć jeszcze raz na ikonkę wybranej wcześniej reakcji. Ale co zrobić, jeśli chcemy usunąć reakcję z posta historycznego, który nie wyświetla się na aktualnej tablicy? Jest na to sposób.

Facebook: jak usunąć polubienie?

Opisywany przykład oprzemy o wersję przeglądarkową Facebooka. Na urządzeniach mobilnych ścieżka postępowania jest bliźniaczo podobna. Po zalogowaniu na konto Facebooka kierujemy znacznik myszki na swój profil. Klikamy, a z listy dostępnych opcji wybieramy Ustawienia i prywatność.

Facebook: odnajdujemy ikonę Profil
Facebook: klikamy w Ustawienia i prywatność

W kolejnym kroku wybieramy opcję Dziennik aktywności. Pojawi się menu po lewej stronie. Z nowego menu wybieramy Interakcje.

Facebook: w kolejnym kroku wybieramy Dziennik aktywności
Facebook: w menu po lewej stronie wybieramy Interakcje

Po kliknięciu pojawi się lista aktywności, pod którymi zareagowaliśmy na Facebooku. Teraz wyszukujemy konkretny post, w którym chcemy usunąć polubienie lub inną reakcję. Po odnalezieniu tego właściwego, klikamy w ikonę symbolizującą wielokropek.

Facebook: klikamy w ikonę wielokropka, następnie Usuń reakcję
Facebook: klikamy w ikonę wielokropka, następnie Usuń reakcję© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Pojawi się nowa opcja Usuń reakcję. Po kliknięciu "polubienie" zostanie odznaczone, czyli usunięte. Jak widać, dotarcie do tej funkcji jest łatwe i intuicyjne i nawet nowy użytkownik zarejestrowany na Facebooku szybko odnajdzie właściwą opcję. Kilka kliknięć i "polubienie" w nawet bardzo starym poście można szybko usunąć.

Facebook to fenomen XXI wieku. Portal, który pierwotnie miał ułatwić poznanie studentów studiujących na Uniwersytecie Harvarda przerodził się w molocha, z którego korzysta już niemal 2,5 mld ludzi z całego świata (dane na rok 2019). Codziennie miliony ludzi "polubiają" i komentują aktywności znajomych i strony firmowe.

Krzysztof Fiedor, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)