Facebook Lite osiągnął kolejny ważny kamień milowy. Liczby pokazują, że to prawdziwy hit

Facebook Lite osiągnął kolejny ważny kamień milowy. Liczby pokazują, że to prawdziwy hit

Facebook Lite na Androida z ponad miliardem pobrań. (depositphotos)
Facebook Lite na Androida z ponad miliardem pobrań. (depositphotos)
08.12.2018 21:45

Facebook pozostaje najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie i patrząc na liczby, nie zmieni się to w ciągu najbliższych lat, nawet mimo afer dotyczących prywatności użytkowników. Za potwierdzenie można uznać chociażby liczbę pobrań Facebooka Lite. Chociaż wysokie zainteresowanie tą aplikacją pokazuje również jeden z problemów firmy Marka Zuckerberga.

Wspomniany problem to oczywiście jakość oficjalnych aplikacji, które pod względem stabilności i optymalizacji wypadają wyjątkowo słabo. Facebook, jak i Messenger, wysokie pozycje w sklepach z aplikacjami zawdzięczają oczywiście popularności serwisu społecznościowego Zuckerberga. Dużo osób instaluje obie aplikacje, aby mieć możliwość kontaktu ze znajomymi.

Facebook Lite – świetny wynik w Sklepie Play.
Facebook Lite – świetny wynik w Sklepie Play.

Na szczęście, na rynku dostępna jest alternatywa dla dwóch wymienionych aplikacji. Co ciekawe, stworzona przez samego Facebooka. Firma wypuściła bowiem odczuwalnie lżejsze wersje oprogramowania – Facebook Lite i Messenger Lite. Przeznaczone są one dla użytkowników starszych i słabszych smartfonów, ale także dla osób, które nie potrzebują całej masy dodatkowych funkcji znanych z głównych aplikacji i Facebook służy im głównie do rozmów ze znajomymi.

Jak informuje serwis Android Police, Facebook Lite w wersji na Androida przekroczył już ponad 1 mld pobrań. Fenomenalny wynik, tym bardziej, że wszystkich użytkowników Facebooka ma być około 2 mld. Rezultat pokazuje, że sporo osób jest niezadowolonych z głównej aplikacji i chętnie sięga po lżejszą alternatywę. Mimo tego, wątpimy, aby Facebook poprawił podstawową aplikację – ze względu na brak konkurencji nie musi tego robić, a osoby, które chcą lżejszej aplikacji, mają zawsze edycję Lite.

Messenger Lite, czyli lekki i prosty komunikator, również znalazł sporo grono użytkowników. Według danych Sklepu Play został pobrany już ponad 100 mln razy. Oczywiście obie aplikacje znajdziecie w naszym katalogu – Facebook Lite (Android) i Messenger Lite (Android).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)