Facebook, Messenger i Instagram: awaria (aktualizacja)

Facebook, Instagram i Messeger mają problemy (Photo by Muhammed Selim Korkutata/Anadolu Agency/Getty Images)
Facebook, Instagram i Messeger mają problemy (Photo by Muhammed Selim Korkutata/Anadolu Agency/Getty Images)
Źródło zdjęć: © Getty Images | Anadolu Agency
Łukasz Michalik

03.11.2021 21:15

Nie minęło wiele czasu od ostatniej, wielkiej awarii Facebooka, gdy należące do niego serwisy i usługi ponownie odmawiają posłuszeństwa.

Facebook, Messenger i Instagram nie działają – donoszą użytkownicy serwisu Downdetector. Jak wynika z rosnącej liczby zgłoszeń, osoby korzystające z tych usług notują problemy z ich prawidłowym działaniem.

Awaria około 21:00 czasu polskiego nie miała jeszcze globalnego zasięgu, ale problem dotyczył coraz większej liczby użytkowników.

To kolejne problemy serwisu w ciągu miesiąca. Na początku października niedostępność Facebooka spowodowała globalny problem, dotyczący nie tylko jego aktywnych użytkowników.

Wykres z serwisu Downdetector, ilustrujący rosnącą liczbę zgłoszeń problemów z Facebookiem
Wykres z serwisu Downdetector, ilustrujący rosnącą liczbę zgłoszeń problemów z Facebookiem© Downdetector

Wynikał on z faktu, że Facebook używany jest do logowania w wielu różnych, niezależnych usługach. Dlatego niedostępność jednego serwisu zadziałała jak reakcja łańcuchowa, ograniczając dostęp do kolejnych Jak informowaliśmy wówczas, problemy spowodowały gigantyczne straty, liczone w miliardach dolarów.

Niedostępność Facebooka była ostatnio tylko jednym z powodów, dla których serwis wzbudzał powszechne zainteresowanie. Kolejnym okazała się, ogłoszona przez Marka Zuckerberga, zmiana nazwy Facebook na Meta. Dotyczyła ona jednak nie samego serwisu, ale spółki, do której należy serwis społecznościowy oraz inne marki i usługi.

Aktualizacja

Około 21:30 liczba użytkowników, którzy zgłaszają problemy z dostępem do Facebooka, Instagramu albo Messengera, zaczęła spadać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)