Facebook Messenger uwiódł Polaków – inne komunikatory daleko w tyle

Facebook Messenger uwiódł Polaków – inne komunikatory daleko w tyle

06.12.2016 11:31, aktual.: 06.12.2016 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kwestia mobilnych komunikatorów rozwiązała się w Polsce sama.Jeśli chcecie dziś do kogoś dotrzeć w tym kraju, to najlepiejzrobić to za pomocą Messengera – mobilnego komunikatoraFacebooka. Przedstawione przez firmę badawczą Spicy Mobile wynikibadańa zasięgu aplikacji mobilnych pokazują, że Mark Zuckerbergdobrze trzyma nas wszystkich w garści. Z Facebook Messengera wpaździerniku br. korzystało 41,63% polskich użytkowników urządzeńz Androidem.

Jest tylko jedna aplikacja mobilna, która w rankingu popularnościwyprzedza Messengera – to aplikacja YouTube, z której korzysta60,77% użytkowników. Jest ona jednak preinstalowana na niemalwszystkich smartfonach z Androidem, więc trudno porównywać ją zMessengerem, który zwykle wymaga doinstalowania ze sklepu Play. Jakmożna się było spodziewać, zasięg Messengera jest dobrzeskorelowany z zasięgiem samej aplikacji Facebooka (lub Facebookalite), z której korzysta ponad 41% użytkowników Androida.

Obraz

W rankingu mieszanka oczywistości i niespodzianek. Z Map Googlekorzysta 34,02% użytkowników, z Gmaila 28,59%. Dalej spora przepaść– kolejną pozycję zajęła (sic!) aplikacja mobilna serwisuogłoszeniowego OLX (13,79%), która o włos wygrała z Instagramem(13,61%). Kolejne miejsca przypadły Allegro (12,23%), komunikatorowiWhatsApp (11,50%) oraz Snapchatowi (9,44%).

Obraz

Wygląda na to, że nawet przeciążenie Facebook Messengeradodatkowymifunkcjami podpatrzonymi u Snapchata nie zaszkodziło popularności tego komunikatora. Efekt sieciowy działa tu z pełną mocą:komunikatorów używamy do tego, aby porozumiewać się z naszymiznajomymi, którzy korzystać muszą z tego samego komunikatora. Zczasem lider rynku zaczyna zwiększać swoją przewagę nadkonkurencją, nie musząc się starać o jakość produktu – cóżbowiem z tego, że konkurencja oferuje lepsze aplikacje, skorowszyscy zamknięci zostali w silosie pana Zuckerberga?

Najbardziej w tym wszystkim rzuca się w oczy brak Skype (zasięg 9,44%) w tejpierwszej dziesiątce. Komunikator, który przez wiele lat był tymkomunikatorem, jednym znajczęściej instalowanych programów, zupełnie nie odnalazł sięw erze mobilnej. Dzisiaj nawet wiele rozmów biznesowych toczy sięprzez Messengera, oferującego wszystko to, czego typowy użytkowniksmartfonu mógłby oczekiwać od komunikatora.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)