Facebook Messenger wprowadzi animacje Boomerang i wygładzanie skóry na zdjęciach

Facebook Messenger wprowadzi animacje Boomerang i wygładzanie skóry na zdjęciach

Facebook Messenger wprowadzi boomerang i tryb portretowy
Facebook Messenger wprowadzi boomerang i tryb portretowy
17.12.2018 16:54

Tryb portretowy, który wygładzi nam skórę i rozmyje tło, znajdziemy w wielu aplikacjach do robienia zdjęć, a komunikator Facebook Messenger nie będzie gorszy. Do popularniej aplikacji trafi taki mechanizm robienia zdjęć, a także kilka innych nowości.

O trybie portretowym informowała w listopadzie Jane Manchun Wong. Trub portretowy ma mieć możliwość wygładzania skóry osoby na zdjęciu, a także efekt bokeh – rozmycie tła, symulujące głębię ostrości obiektywu z otwartą szeroko przysłoną. Facebook twierdzi, że podczas robienie selfie albo nagrywania filmów przednim aparatem twarz będzie znajdować się o obszarze ostrym i zobaczymy delikatną poświatę, podczas gdy całe tło zostanie rozmazane.

Po uruchomieniu aparatu w Messengerze możemy skorzystać z tradycyjnego trybu robienia zdjęć, a także z nagrywania filmów, skanowania tekstu, selfie i boomerang. Ten ostatni tryb służy do nagrywania krótkich filmów, które są odtwarzane na zmianę do przodu i do tyłu. Ta forma zyskała ogromną popularność na Instagramie i trafiła do wielu innych aplikacji społecznościowych i fotograficznych.

nowości w Messengerze / Facebook
nowości w Messengerze / Facebook

Zapowiadane przez nią nowości od poniedziałku trafiają do użytkowników na całym świecie i wielu użytkowników może już z nich korzystać. Co ważne, nowości te są niezależne od nowego wyglądu Messengera, który jest wprowadzany niezależnie.

Facebook chce w ten sposób wykorzystać okres świąteczny, podczas którego Messenger notuje znaczący wzrost aktywności użytkowników. Boże Narodzenie i Nowy Rok to najgorętsze dni dla komunikatora Facebooka. Dlatego też do aplikacji trafiły świąteczne naklejki i możliwość umieszczania ich w prawdziwej przestrzeni dzięki rozszerzonej rzeczywistości. Użytkownicy Messengera wysyłają codziennie ponad 440 milionów naklejek, a w okresie świątecznym będzie ich jeszcze więcej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)