Facebook, Nvidia oraz Tesla w czołówce na giełdzie w I kwartale 2019 roku

Facebook, Nvidia oraz Tesla w czołówce na giełdzie w I kwartale 2019 roku

Facebook był najpopularniejszy na giełdzie w I kwartale 2019 roku
Facebook był najpopularniejszy na giełdzie w I kwartale 2019 roku
Oskar Ziomek
10.04.2019 15:58

Pierwszy kwartał 2019 roku jest już za nami, co pozwala podsumować go na różnych polach. Od strony biznesowej interesująca jest oczywiście giełda. Jak zwraca uwagę serwis Comparic, bazując na danych klientów Saxo Banku, najpopularniejszy na niej okazał się Facebook ze wzrostem zainteresowania akcjami "rok do dnia" na poziomie 34 procent.

W czołówce nie zabrakło także innych, znanych firm. Na drugim miejscu znalazła się Nvidia (ze wzrostem 43 procent), a na trzecim Tesla (w tym przypadku ze spadkiem niecałych 18 procent). Czwartą pozycję zajęła grupa Alibaba (wzrost ponad 35 procent), z kolei na piątej pozycji uplasował się Netflix (także ze wzrostem ponad 35 procent).

Akcje Facebooka z ostatnich 6 miesięcy, źródło: Google.
Akcje Facebooka z ostatnich 6 miesięcy, źródło: Google.

Jak zwraca uwagę Comparic, akcje amerykańskich spółek powróciły do poziomu znanego z najlepszego okresu z poprzedniego roku, co stanowi wyraźną odmianę sytuacji w porównaniu do czwartego kwartału roku 2018.

Facebook najpopularniejszy na giełdzie

Najpopularniejszy na giełdzie jest więc Facebook, ale warto zwrócić uwagę, że niemal równo rok temu jego przyszłość nie była tak oczywista. W marcu 2018 roku media nagłośniły sprawę Cambridge Analytica, w której to na jaw wyszły informacje o nieprawidłowych przetwarzaniu prywatnych danych użytkowników przez niektóre aplikacje w serwisie.

Wówczas akcje Facebooka zaliczyły wyraźny spadek. Pod koniec marca ubiegłego roku ich wartość spadła do poziomu znanego z pierwszej połowy 2017 roku. Dzisiaj sytuacja jest już jednak ustabilizowana. Wbrew przewidywaniom niektórych analityków, Facebook odzyskał zaufanie akcjonariuszy i jak widać na giełdzie radzi sobie znów bardzo dobrze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)