Facebook pozwoli nam cenzurować komentarze w taki sposób, by nikt się nie zorientował

Facebook pozwoli nam cenzurować komentarze w taki sposób, by nikt się nie zorientował

Facebook pozwoli nam cenzurować komentarze
Facebook pozwoli nam cenzurować komentarze
28.11.2018 17:08, aktualizacja: 04.12.2018 11:58

Z myślą o walce z nadużyciami i dręczeniem w internecie, Facebook wprowadza kolejne środki zapobiegawcze. Tym razem dostaniemy narzędzie pozwalające automatycznie cenzurować komentarze pod naszymi wpisami. Będzie można zablokować pojawianie się słów, wyrażeń albo emoji na naszej osi czasu.

Informacją o tym podzieliła się Jane Wong, pracująca w Facebooku i często pokazująca kierunek, w jakim będą się rozwijać aplikacje.

Zrzut ekranu, udostępniony przez Jane, pokazuje narzędzie pozwalające filtrować słowa, wyrażenia, a nawet pojedyncze emoji, których nie chcemy widzieć w komentarzach na swojej osi czasu. System został zaprojektowany bardzo ciekawie. Autor komentarza i jego znajomi będą widzieć przefiltrowaną treść, ale nikt inny nie zobaczy tych komentarzy. Dzięki temu komentujący nie będą wiedzieli, że ich wypowiedzi są cenzurowane i nie będą próbowali obchodzić tej cenzury – dla nich i kręgu ich znajomych wszystko będzie wyglądało normalnie. Pod ochroną zaś znajdzie się osoba szykanowana i jej znajomi.

System ten został wymyślony na potrzeby blokowania komentarzy szkodliwych, dyskryminujących, obraźliwych i sprawiających przykrość na wiele innych sposobów. Być może uda się też powstrzymać bardziej impulsywnych znajomych przed kierowaniem każdego wątku o postępie remontu w debatę polityczną. W praktyce ten system może wywołać pewne zamieszanie, jeśli w wątku rozmowy pojawią się luki, ale może Facebook jakoś temu zaradzi.

Wyjątkowo uciążliwe osoby zawsze można zablokować na stałe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)