Facebook pozwoli nam cenzurować komentarze w taki sposób, by nikt się nie zorientował

Facebook pozwoli nam cenzurować komentarze w taki sposób, by nikt się nie zorientował
28.11.2018 17:08
Facebook pozwoli nam cenzurować komentarze
Facebook pozwoli nam cenzurować komentarze

Z myślą o walce z nadużyciami i dręczeniem w internecie, Facebook wprowadza kolejne środki zapobiegawcze. Tym razem dostaniemy narzędzie pozwalające automatycznie cenzurować komentarze pod naszymi wpisami. Będzie można zablokować pojawianie się słów, wyrażeń albo emoji na naszej osi czasu.

Informacją o tym podzieliła się Jane Wong, pracująca w Facebooku i często pokazująca kierunek, w jakim będą się rozwijać aplikacje.

Zrzut ekranu, udostępniony przez Jane, pokazuje narzędzie pozwalające filtrować słowa, wyrażenia, a nawet pojedyncze emoji, których nie chcemy widzieć w komentarzach na swojej osi czasu. System został zaprojektowany bardzo ciekawie. Autor komentarza i jego znajomi będą widzieć przefiltrowaną treść, ale nikt inny nie zobaczy tych komentarzy. Dzięki temu komentujący nie będą wiedzieli, że ich wypowiedzi są cenzurowane i nie będą próbowali obchodzić tej cenzury – dla nich i kręgu ich znajomych wszystko będzie wyglądało normalnie. Pod ochroną zaś znajdzie się osoba szykanowana i jej znajomi.

System ten został wymyślony na potrzeby blokowania komentarzy szkodliwych, dyskryminujących, obraźliwych i sprawiających przykrość na wiele innych sposobów. Być może uda się też powstrzymać bardziej impulsywnych znajomych przed kierowaniem każdego wątku o postępie remontu w debatę polityczną. W praktyce ten system może wywołać pewne zamieszanie, jeśli w wątku rozmowy pojawią się luki, ale może Facebook jakoś temu zaradzi.

Wyjątkowo uciążliwe osoby zawsze można zablokować na stałe.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)