Facebook rezygnuje z aplikacji dla mobilnego Windowsa

Facebook rezygnuje z aplikacji dla mobilnego Windowsa

Facebook rezygnuje z aplikacji dla mobilnego Windowsa
Piotr Urbaniak
05.04.2019 11:41, aktualizacja: 05.04.2019 13:01

30 kwietnia aplikacje Facebooka na telefony z systemem Windows zostaną całkowicie wycofane. Użytkownikom nie pozostanie inna opcja niż logowanie przez przeglądarkę.

Jak donosi "engadget", Facebook wycofuje wszystkie swoje aplikacje na smartfony z systemem operacyjnym Microsoftu i będzie koncentrować się wyłącznie na Androidzie i iOS.

Ogłoszenie nie jest jednak zaskakujące, gdyż od początku tygodnia wiadomo, że 30 kwietnia wycofany ma zostać Instagram. Ten również należy do Facebooka. W oficjalnej aplikacji Instagrama na telefony z systemem Windows wyświetlane jest teraz powiadomienie o jej nadchodzącym końcu.

Windows 10 Mobile dokona żywota 10 grudnia 2019 r.

Deweloperzy porzucający aplikacje dla mobilnego Windowsa nie są bynajmniej zjawiskiem nowym. Twórcy już od kilku lat migrują na Androida i OS, co – nawiasem mówiąc – uznawane jest za główny powód porażki platformy Microsoftu.

Firma z Redmond zapowiedziała całkowite zamknięcie wsparcia dla Windowsa 10 Mobile na dzień 10 grudnia 2019 r. Po tej dacie żadne aktualizacje zabezpieczeń nie zostaną wydane, a luki w systemie operacyjnym pozostaną niezałatane.

W międzyczasie Microsoft zaleca użytkownikom przejście na system Android lub iOS, gdzie wydaje i na bieżąco wspiera swoje oprogramowanie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)