Facebook zapłaci Ci tysiące dolarów, jeśli wykryjesz wyciek danych

Facebook zapłaci Ci tysiące dolarów, jeśli wykryjesz wyciek danych

Facebook zapłaci Ci tysiące dolarów, jeśli wykryjesz wyciek danych
Oskar Ziomek
10.04.2018 22:42, aktualizacja: 10.04.2018 23:05

Trwają przesłuchania Marka Zuckerberga, w których szef Facebooka tłumaczy się w kontekście ostatniej afery z Cambridge Analytica. Treść jego zeznań znana była już wcześniej, więc trudno mówić o jakimkolwiek zaskoczeniu. Tym można nazwać natomiast zmiany, które pojawią się w kontekście wykrywania na portalu wycieków danych.

Na Facebooku pojawiła się dziś informacja o tym, iż uruchamiany jest program Data Abuse Bounty – pieniężnych nagród w zamian za pomoc w odnajdywaniu luk i wycieków danych z portalu społecznościowego. To swego rodzaju rozszerzenie działającego dotychczas Bug Bounty, podobnego programu, który służy wykrywaniu luk bezpieczeństwa i naruszeń. Program kierowany jest do osób, które dysponują wiedzą z pierwszej ręki i dowodami na to, że Facebook przekazuje dane innym firmom, wykorzystuje je w kontekście politycznym lub jeśli dane zostały wykradzione.

Kroki, jakie podjęto w celu zwiększenia bezpieczeństwa na Facebooku.
Kroki, jakie podjęto w celu zwiększenia bezpieczeństwa na Facebooku.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego programu, również tutaj każde zgłoszenie ma być indywidualnie wyceniane w zależności od jego ważności. Wyraźnie jednak zwraca się uwagę, iż nie ma z góry określonego maksimum wynagrodzenia, a zachętą do współpracy mają być wypłaty nagród rzędu 40 tysięcy dolarów za największe wykryte luki w programie Bug Bounty.

Facebook deklaruje, iż wszystkie zgłoszenia traktowane priorytetowo i w efekcie każdy ma dostać odpowiedź tak szybko jak tylko będzie to możliwe, gdy tylko zagrożenie zostanie zidentyfikowane. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, zgłaszana aplikacja zostanie wyłączona, a Facebook podejmie wobec jej autorów pozostałe kroki na drodze sądowej, zaś zgłaszający sprawę zostanie nagrodzony pieniężnie.

Na koniec Facebook dodaje, iż program jest jedyny w swoim rodzaju toteż otwarty jest na wszelkie sugestie użytkowników. Na bazie informacji zwrotnych zasady działania mogą zostać jeszcze w przyszłości zmodyfikowane, w założeniu w taki sposób, by wszystkich zadowolić bardziej. Szczegółów zasięgnąć można na stronie programu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)