Facebook znów na zakupach - przejął Lightbox

Facebook znów na zakupach - przejął Lightbox

Wojciech Cybulski
16.05.2012 03:38

Mimo zbliżającego się debiutu giełdowego Facebook ani na chwilę nie zwalnia swojej ekspansji. Największy serwis społecznościowy świata przejął właśnie wszystkich pracowników firmy zajmującej się usługami foto - Lightbox.

Lightbox oferował użytkownikom między innymi aplikację dla Androida, która pozwalała na łatwe generowanie foto-bloga. Firma rozwijała się dość dynamicznie i udało jej się uzyskać wsparcie inwestorów instytucjonalnych, którzy zasilili Lightbox kwotą ponad 1 miliona dolarów. Przedstawiciele firmy ujawnili, że strona Lightbox.com zostanie zamknięta 15 czerwca i polecili swoim użytkownikom, by do tego czasu pobrali wszystkie swoje materiały przechowywane w ramach usługi. Cały zespół stojący za Lightbox przechodzi bowiem do Facebooka. Firma uspokaja, że serwis społecznościowy nie kupił samej bazy użytkowników. Co więcej, Lightbox zamierza jeszcze przed ostatecznym zamknięciem udostępnić duże fragmenty kodu stojące za usługą. Nie ujawniono, jaką kwotą Facebook namówił zespół Lightbox do zasilenia swoich szeregów. Na pewno nie były to jednak małe pieniądze.

Warto przypomnieć, że ledwie miesiąc temu Facebook za astronomiczną sumę 1 miliarda dolarów kupił inną usługę foto - Instagram. Społecznościowy gigant chce najwyraźniej wzbogacić swój serwis o rozbudowaną obsługę zdjęć, z naciskiem na te wysyłane z telefonu komórkowego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)