Faktura-JPK: jedyne na rynku fakturowanie, magazyn i JPK za darmo

Faktura-JPK: jedyne na rynku fakturowanie, magazyn i JPK za darmo

Faktura-JPK: jedyne na rynku fakturowanie, magazyn i JPK za darmo
03.07.2018 13:58, aktualizacja: 01.08.2019 10:45

Dokładnie za miesiąc upływa termin wysyłki pierwszego pliku JPK_VAT. Jeżeli nadal szukacie dobrego i bezpłatnego programu do wystawiania faktur, umożliwiającego generowanie raportów JPK, to mamy dla Was niespodziankę! Wspólnie z firmą Sokaris, udostępniamy aplikację Faktura-JPK wraz kodem promocyjnym umożliwiającym skorzystanie z tego programu całkowicie za darmo.

Od stycznia 2018 r. mikroprzedsiębiorców objęły duże zmiany w zakresie rozliczeń z fiskusem. Obecnie każda, nawet najmniejsza firma, jest zobowiązana do prowadzenia ewidencji VAT w formie elektronicznej. Do 25-go dnia (lub pierwszego roboczego następującego po nim) każdego miesiąca należy wysyłać fiskusowi w pliku JPK_VAT zestaw informacji o zakupach i sprzedaży z ewidencji VAT za poprzedni miesiąc. Wiele małych firm korzystających z usług biur rachunkowych nie zaprząta sobie tymi zmianami głowy. W większości wypadków taki plik jest w stanie bowiem wygenerować obsługujące przedsiębiorcę biuro. Niestety to tylko część nowych obowiązków.

JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Wiele małych firm nie zdaje sobie sprawy, że JPK_VAT to nie wszystko. Wynika to z dalszych zapisów ustawy, która od lipca br. zobowiązuje każdego przedsiębiorcę do dostarczania dowolnego rodzaju pliku JPK na każde wezwanie organu podatkowego. Zatem poza podstawowym plikiem JPK_VAT skarbówka może poprosić m.in. o plik JPK_FA, którego zawartość stanowią faktury sprzedaży. Nie tylko sumy tych faktur, ale, co gorsza, także pozycje. To w bardzo istotny sposób komplikuje obsługę firm przez biura rachunkowe, gdyż biura te wprowadzają zwykle do swoich systemów jedynie nagłówki faktur wraz z sumami, zatem nie posiadają informacji o pozycjach dokumentów sprzedaży. W takim wypadku wybawieniem z tej trudnej sytuacji może być wygenerowanie pliku JPK_FA wprost z systemu sprzedaży przedsiębiorcy i przekazanie tego pliku do biura rachunkowego, gdzie zostanie on zaimportowany i przetworzony przez księgowość. Tym sposobem przedsiębiorca jest w stanie na każde żądanie organu podatkowego dostarczyć wymagane pliki i uniknąć potencjalnych kar lub innych problemów.

Dodatkowym atutem możliwości generowania plików JPK z systemu sprzedaży jest swoboda przekazywania danych do dowolnego biura rachunkowego, bez względu na systemy informatyczne używane w biurze i ich ewentualną niekompatybilność z systemem sprzedaży przedsiębiorcy. Dzieje się tak, dlatego, że formaty plików JPK są odgórnie zdefiniowanym standardem i wszystkie systemy księgowe muszą mieć możliwość ich wczytywania, co automatycznie zrywa z dotychczas obowiązującą praktyką, że jeśli biuro rachunkowe korzystało z oprogramowania księgowego firmy X to klient biura także powinien korzystać z systemu sprzedaży firmy X, by możliwa była wymiana danych. Od tej pory system sprzedaży, który potrafi generować pliki JPK jest z definicji zgodny ze wszystkimi systemami księgowymi, które potrafią importować pliki JPK.

Faktura-JPK

Na te wszystkie potrzeby odpowiedzią jest Faktura-JPK firmy Sokaris. To całkiem nowy program, powstały jednakże na bazie sprawdzonej Faktury-NT, pobranej z naszego katalogu blisko 15 tys. razy. W stosunku do swojego pierwowzoru jest pozbawiony obsługi niektórych bardziej wyrafinowanych funkcji, oddaje jednak bogactwo funkcji umożliwiających wystawianie najprzeróżniejszych faktur oraz - co istotne - nadal pozwala na prowadzenie magazynu.

Jak wysłać JPK do MF z podpisem przez ePUAP

Intuicyjny interfejs ułatwia szybkie wydrukowanie faktury VAT, a ponad 20 szablonów daje możliwość dostosowania wydruku do indywidualnych preferencji użytkownika. Program obsługuje sprzedaż dwuwalutową, faktury eksportowe i WDT, paragony, faktury zaliczkowe i podsumowujące, faktury RR, korekty. Faktury VAT można także błyskawicznie wystawiać do paragonów wydrukowanych za pomocą systemu. Dane kontrahenta są uzupełniane automatycznie po podaniu jego numeru NIP. Program oddaje ponadto do dyspozycji kartoteki towarów i kontrahentów, bazę kodów PKWiU, umożliwia prowadzenie magazynu wraz kontrolą stanów magazynowych, wystawianiem dokumentów WZ i PZ, inwentaryzacjami itp., prowadzenie ewidencji zamówień dla dostawców i od klientów, pozwala na częściową realizacja zamówień, oferuje rejestry, raporty, analizy, kontrolę płatności, deklaracje Intrastat i wiele innych.

Faktura-JPK jest zasadniczo programem płatnym, kosztującym od 79 zł brutto. Jednakże dla czytelników portalu dobreprogramy mamy niespodziankę - wersję podstawową programu możecie mieć całkowicie za darmo po podaniu kodu SY18WC, który należy podać przy rejestracji.

Dodatkowe opcje

Program w podstawowej wersji ma zapewnione darmowe aktualizacje, ale jest limitowany do jednego stanowiska i nie jest objęty wsparciem technicznym (które można jednak dokupić za 79 zł/rok). Można także wykupić jeden pakietów rozszerzających (i tak spore już) możliwości programu. Np. Pakiet BIZNES (za 99 zł brutto/rok dla czytelników naszego portalu) dodatkowo posiada: eksport dokumentów do popularnych systemów księgowych, edycję szablonów wydruku/tworzenie nowych szablonów, pobieranie kursów z NBP, sprawdzanie aktualności numeru VAT UE za pomocą unijnej bazy danych VIES podczas wpisywania faktury zakupu lub na żądanie, możliwość generowania faktury na podstawie faktur już wystawionych ("użyj jako szablonu"), klonowanie i cykliczne generowanie faktur.

Dostępny jest także pakiet ROZSZERZONY (199 zł brutto/rok dla czytelników), który dodatkowo posiada moduł Bankonet umożliwiający automatyczne pobieranie wyciągów bankowych z większości polkich banków (m.in. Alior Bank, BZ WBK, Citibank, Credit Agricole, ING, Inteligo, mBank, Pekao, PKO) oraz pozwala na eksport do popularnych systemów księgowych (Rachmistrz, Rewizor, CDN Opt!ma, WF FaKiR, Sage Symfonia). Ostatni z pakietów to PLATYNOWY (399 zł brutto/rok), który zawiera kopię zapasową w chmurze oraz licencję na 3 stanowiska.

350248667192321985

Biorąc pod uwagę, że na rynku nie ma żadnego bezpłatnego programu oferującego tak rozbudowaną funkcjonalność (w szczególności obsługę magazynu) oferta firmy Sokaris dla czytelników dobrychprogramów jest prawdziwą gratką. Podatki trzeba płacić, ale programy pomagające w ich rozliczaniu można mieć za darmo ;) Zachęcamy do skorzystania!

Fakturę-JPK pobierzecie z naszego katalogu programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)