Faktura-JPK 5.7.87.1065

Strona główna Windows Firma Programy do fakturowania
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Faktura-JPK to program do wystawiania faktur z obsługą magazynu i JPK, powstały na bazie sprawdzonej Faktury-NT, pobranej z naszego katalogu kilkanaście tysięcy razy. W stosunku do swojego pierwowzoru jest pozbawiony obsługi niektórych bardziej wyrafinowanych funkcji, oddaje jednak bogactwo funkcji umożliwiających wystawianie najprzeróżniejszych faktur oraz, co istotne, jest dostępny dla czytelników portalu dobreprogramy całkowicie za darmo (szczegóły poniżej)!

Intuicyjny interfejs ułatwia szybkie wydrukowanie faktury VAT, a ponad 20 szablonów daje możliwość dostosowania wydruku do indywidualnych preferencji użytkownika. Program obsługuje sprzedaż dwuwalutową, faktury eksportowe i WDT, paragony, faktury zaliczkowe i podsumowujące, faktury RR, korekty. Faktury VAT można także błyskawicznie wystawiać do paragonów wydrukowanych za pomocą systemu. Dane kontrahenta są uzupełniane automatycznie po podaniu jego numeru NIP.

Program oddaje ponadto do dyspozycji kartoteki towarów i kontrahentów, bazę kodów PKWiU, umożliwia prowadzenie magazynu wraz kontrolą stanów magazynowych, wystawianiem dokumentów WZ i PZ, inwentaryzacjami itp., prowadzenie ewidencji zamówień dla dostawców i od klientów, pozwala na częściową realizacja zamówień, oferuje rejestry, raporty, analizy, kontrolę płatności, deklaracje Intrastat i wiele innych.

Program potrafi wygenerować pliki JPK_VAT i JPK_FA. Pliki te można następnie wysłać bezpośrednio do Ministerstwa Finansów lub do biura rachunkowego.

Faktura-JPK jest zasadniczo programem płatnym, kosztującym od 79 zł brutto. Jednakże dla czytelników portalu dobreprogramy mamy niespodziankę - wersję podstawową programu możecie mieć całkowicie za darmo po podaniu kodu SY18WC, który należy podać przy rejestracji.

Program bez rejestrowania działa przez 30 dni jak wersja pełna, w związku z tym można go przetestować przed rejestracją. Aplikacja w podstawowej wersji ma zapewnione darmowe aktualizacje, ale jest limitowana do jednego stanowiska i nie jest objęta wsparciem technicznym (które można jednak dokupić). Można także wykupić jeden pakietów rozszerzających (i tak spore już) możliwości programu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #11 05.09.2018 16:15

Program sam w sobie bardzo fajny, mam małą firmę i potrzebuje głównie prowadzić mały magazyn, wystawiać faktury i oczywiście na podstawie tego generować pliki JPK. Wystawianie faktur proste i przyjemne, generowanie pliku z faktur też. Problem zaczyna się w momencie, gdy pomyślę sobie o kontroli i obowiązku przesłania pliku JPK_MAG z magazynu, którego nie ma.. a de facto chciałabym tam prowadzić gospodarkę magazynową.. dlatego póki co jest to dla mnie tylko alternatywa dla programu http://www.systim.pl bo tutaj mam wszystko i nie mogę się przesiąść na inny na próbę.

maciej77   5 #10 12.07.2018 20:14

@sokaris:
Korzystanie z magazynu bez możliwości generowania plików JPK_MAG mija się z celem.
E-mail kontaktowy sklep@sokaris.pl - od tygodnia bez odpowiedzi...

Autor edytował komentarz w dniu: 12.07.2018 20:15
  #9 18.04.2018 19:37

Program w rejestrze zakupu VAT nie uwzględnia wszystkich stawek VAT. Przez co faktury VAT RR nie są uwzględniane w rejestrze zakupu.
Poza tym program bardzo dobry.

  #8 07.02.2018 09:11

Jest jakaś możliwość w programie na korygowanie cen na fakturach zakupu, tak aby zaokrąglać cenę "manualnie". Bo niestety czasem ceny z faktury róznią się od cen wprowadzonych i wyliczonych w programie do faktur zakupu.

sokaris   1 #7 06.02.2018 11:12

@Iluvatar(eru): Sporo niedomówień i niejasności jest w Pana komentarzu. Instalacja serwera bazy danych występuje tylko podczas uruchomienia instalatora aplikacji Faktura-JPK. W trakcie póżniejszej pracy nie ma próśb o instalację serwera. Plik JPK_VAT do niedawna był w wersji 2, ale już jest dostępna wersja 3. Aplikacja jest świeża i niemal codziennie pojawiają się aktualizacje, co rzeczywiście może być utrudnieniem w pracy, ale te aktualizacje służą poprawie jakości i usprawnieniu aplikacji zgodnie z sugestiami użytkowników.
Reasumując nikogo nie zmuszamy do korzystania z naszych aplikacji, a tym którzy się na to zdecydują gwarantujemy pomoc i wsparcie jeśli natkną się na jakiekolwiek problemy.

Iluvatar(eru)   5 #6 05.02.2018 13:13

Program nie działa - jest bardzo nie stabilny (często prosi o ponowną instalację bazy danych lub wyłącza się w trakcie pracy - windows 7). Wygenerowanego pliku JPK nie udało się za pomocą tego programu wysłać do MF (oczekiwało kodu sms, który nie był wysyłany). Dodatkowo wyeksportowany plik xml okazywał się starszą wersją (2) niż udostępnia obecnie MF (3) i program z MF stwierdzał, że xml (wygenerowany za pomocą Faktura-JPK) nie jest poprawny. Szkoda czasu na zabawę z wprowadzaniem faktur do tego programu.

  #5 01.02.2018 12:20

Czy program ma funkcję ewidencji środków trwałych?

sokaris   1 #4 30.01.2018 18:17

@Stempel11 (niezalogowany): Działa, ale na systemach od Visty w górę, niższe wersje nie wspierają szyfrowania TLS w wersji 1.2 wymaganej przez serwer:

https://blogs.msdn.microsoft.com/kaushal/2011/10/02/support-for-ssltls-protocols.../

  #3 30.01.2018 14:36

Czy w tej darmowej wersji "ładowanie" z GUS-u po NIP-ie działa? W opisie programu jest, a u mnie coś jest "niezaimplementowane"...

Krogulec VIP  25 #2 26.01.2018 19:59

@pezzogrosso: Kod promocyjny należy wpisać podczas rejestracji na stronie http://www.promocje.sokaris.pl (stronę tę można również otworzyć z wnętrza programu wybierając opcję Pomoc -> Kup program). Program bez rejestrowania działa przez 30 dni jak wersja pełna, w związku z tym można go przetestować przed rejestracją.

Warto zwrócić uwagę aby nie popełnić błędu podczas przepisywaniu (kopiowaniu) kodu promocyjnego: SY18WC

pezzogrosso   1 #1 26.01.2018 17:53

W jaki sposób przeprowadzić rejestrację, aby skorzystać z kodu promocyjnego ?