Faktura-NT 5.7.85.1063

Strona główna Windows Firma Programy handlowe i magazynowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Faktura-NT to rozbudowany program do fakturowania dla małych i średnich przedsiębiorstw wraz z obsługą magazynu, płatności i rejestrów VAT.

Umożliwia wystawianie wszelakiego rodzaju dokumentów sprzedaży (m.in. rachunków, faktur eksportowych i korygujących), prowadzenie ewidencji magazynowej (baza towarów, stany magazynowe, automatycznie wyliczanie marży dla poszczególnych grup towarowych), a także obsługę kasy, płatności i przelewów (dokumenty KP i KW, pobieranie wyciągów bankowych, generowanie formularzy przelewów).

Program wyposażony został również w moduły korespondencji seryjnej, a także GSM, który przyczynia się do kreowania profesjonalnego wizerunku firmy (obsługa za pomocą wiadomości SMS, przypomnienia o zaległościach i zobowiązaniach). Faktura-NT obsługuje system Intrastat, umożliwiający generowanie statystyk obrotów towarowych pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej i pozwala na pracę w sieci.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty i wygodny w obsłudze, wiele szablonów faktur, ewidencja magazynowa, korespondencja seryjna
Brak (dla małej firmy jest wystarczający)
ocena użytkownika

Jeden z wielu dostępnych na runku programów do fakturowania. Za pomocą programu całkiem wygodnie przygotujemy faktury kupna, sprzedaży, korygujące czy też rachunki. Ponadto program jest świetny w rozliczaniu kasy i generowaniu dokumentów kasowych KP i KW. Plus za możliwość korzystania z wielu rożnych szablonów, ewidencje magazynową, sms`y oraz korespondencje seryjną.

25.10.2015 10:13 | Recenzja do wersji 5.6.6.901

Komentarze

0 nowych
  #43 26.02.2017 20:14

teraz podobno jest nowa funkcja pobierania danych kontrahenta po wpisaniu samego NIPu, sprawdzał to ktoś? Nie chce mi się instalować tylko po to żeby to stwierdzić, ale jeśli coś takiego jest to się być może skuszę

  #42 22.01.2017 21:24

To co wyróżnia ten program z masy inny to czytelność i prostota użytkowania. Idealny dla małej firmy w której trzeba szybko wystawić fakturę albo powiązać przelewy z banku z fakturami zakupu. Korzystam już od prawie 10 lat i jestem zadowolony.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #41 06.10.2015 21:27

Co prawda sam program działa dość dobrze, zarówno na jednym stanowisku jak i przy pracy wielostanowiskowej to sam system licencjonowania i pomocy jest poniżej wszelkiej krytyki.

  #40 14.06.2015 12:50

@Anonim (niezalogowany): RW , PW posiada i jeszcze wiele innych możliwości program Sapio, tego samego producenta co Faktury-NT. Teraz ukazała się nowa wersja Sapio i już się na nią "przesiadłem". Jeżeli jest ktoś zainteresowany to polecam ten program: http://www.sapio.com.pl , moim zdaniem bardzo dobry, a mało znany.

  #39 10.06.2015 21:04

@Ted 3 (niezalogowany): RW i PW ma http://www.systim.pl , polecam spróbować. Zresztą tam mają taki sposób działania programu że jak jakiegoś dokumentu nie ma (a działa identycznie jak podobny - zmienia się tylko wygląd) - to możesz sobie sam dodać.

  #38 30.01.2015 22:03

Najnowsza wersja programu jest do pobrania ze strony: http://www.update.faktura-nt.pl/SetupFaktura-NT.exe

  #37 01.11.2012 16:33

Mnie się ten program spisuje dobrze.
Niezadowolony jedynie jestem z braku dokumentów RW i PW oraz odpowiedzi z działu technicznego, że nie zamierzają tego uzupełnić. Dziwne, bo przecież to dość ważne dokumenty, choćby w przypadku występowania towarów ulegających przeterminowaniu.
Wydaje mi się również, że nie można zrobić kompletacji towaru, który ma składać się z towarów wcześniej kompletowanych lub dekompletowanych. Np.: z rolki taśmy 10m, robimy 10 odcinków po 1m. Następnie nie można skompletować towaru, który składa się z obudowy i tegoż 1 odcinka taśmy.

  #36 07.06.2012 20:10

elo, program prawie doskonaly. no ale prawie robi jednak wielka roznice;-) W sumie komentarz jaxa jest dosc trafny bo rzeczywiscie te pierdoly troche denerwuja. Ja poza tym dodalabym jeszcze - ewidentnego byka jakim jest raport wystawionych faktur ktory NIE uwzglednia czesciowych wplat. Panowie z Sokaris - do roboty, bo macie na prawde dobry soft szwankujacy tylko w malych ale jakze istotnych szczegolach. papapapapap!

  #35 30.04.2012 09:59

Przydałoby się więcej tych aktualizacji jak kiedyś. Było widać, że program się dynamicznie rozwija. Czyżbyście się wystraszyli jednego niezadowolonego klienta (jawren77)?. Większość chce mieć ciągły rozwój i doskonalszy program.

timon1981   9 #34 02.03.2012 10:27

Ja używam tego programu w pracy. Testowałem wiele darmowych i płatnych (w wersji testowej) i sam doradziłem dyrektorowi ten program jako ten który spełnia nasze oczekiwania a dodatkowo jest w przystępnej cenie. Cena 50 zł za rok aktualizacji to śmiesznie niska cena wiec dziwią mnie komentarze niektórych. Przykładów nie trudno znaleźć np. program typu internet security to wydatek od 100 do 200 zł. za rok. Nikt nie da aktualizacji za darmo. Dla Mnie program jest oki. No może i ma jakieś tam mniejsze błędy itp ale na bieżąco w miarę jest to wszystko poprawiane. W każdym razie polecam

  #33 28.02.2012 20:15

Co z tym eksportem fv do pdf-a. Kiedy to ruszy???

  #32 13.01.2012 17:34

KLKIO

  #31 05.01.2012 23:05

Program jest naprawdę dobry i intuicyjny wart swojej ceny!!1

  #30 23.12.2011 19:38

i jeszcze jedno na totakny minus. u mnie nie dziala prawidlowo export np. fv do pdf-a.

  #29 22.12.2011 22:38

generalnie program ok, choc zastanawiajace sa jego ewidentne braki. Szczyt wszystkiego to: przy wystawianiu WZ dodajac towar z bazy z danej brupy towarowej po dodaniu kazdej pozycji jest powrot do ogolnego katalogu choc logiczniej byloby gdyby powrot nastapil do grupy z ktorej ostatnio dodawany byl towar. nastepna sprawa, moze drobna ale fatalna - slownik grup towarowych uporzadkowany jakkolwiek a nie na przykald alfabetycznie. raporty - wiele pozostawiaja do zyczenia. Nie mozna w zaden sposob wygenerowac raportu sprzedazy poszczegolnych pozycji dla konkretnego klienta. Reszta ok.

  #28 16.12.2011 11:49

Oficjalna oficjalne stanowisko firmy Sokaris na komentarz: jarven77
>Ładnie sobie poczytać komentarze "Zadowolonych" użytkowników faktura NT. Pracownicy firmy SOKARIS ładnie starają się podszywać pod "zadowolonych"

Nie musimy tego robić. Program broni się sam.

>Ja osobiście jestem użytkownikiem tego oprogramowania od 5 lat i baaaaardzo tego żałuje.

Ściślej od 2005 roku, czyli od lat prawie siedmiu. Bardzo długo jak na baaardzo niezadowolonego użytkownika.

>Prawda wygląda tak:
>1) Program jest badziewny. Opcja wielostanowiskowa chodzi jak krew z nosa,

Co do tego, że program jest "badziewny" - pozwolę sobie mieć inne zdanie. I każdy może sobie takie zdanie wyrobić sam, instalując i używając za darmo wersję próbną.
Co do pracy sieciowej to prawdą jest, że w ostatnich dwóch miesiącach pojawiły się chwilowe problemy, które wynikały z tego, że zmieniliśmy serwer Firebird na najnowszą wersję, a ta wersja nie spodobała się firewallowi systemowemu. Zapora Windows spowalnia transmisję pomiędzy serwerem Firebird a programem. Lecz wystarczy dodać na stanowisku głównym Firebirda do wyjątków zapory i problem znika. Najnowsza wersja programu robi to automatycznie - wypuściliśmy aktualizację po tygodniu od wykrycia problemu. I jak widać aktualizacja była przydatna.

> jednostanowiskowo nie wiele rożni się od darmowych programików dostępnych od ręki.

Widocznie jednak się różni, skoro tysiące Klientów wolą zapłacić za Fakturę-NT niż używać "darmowych programików dostępnych od ręki". A kilkadziesiąt procent Klientów używa Faktury-NT właśnie na jednym stanowisku.

> 2) Program praktycznie codziennie się aktualizuje paraliżując pracę rano w w firmie (trzeba przyjść 15min wcześniej i aktualizować)

a) to świadczy o dynamice rozwoju programu (i mimo, że jest to dla nas komplement, muszę sprostować - program jest aktualizowany raz rzadziej, raz częściej - rzadko codziennie. Zwykle raz w miesiącu.)

b) nikt nie każe Panu aktualizować programu rano, może Pan aktualizować na przykład w piątek po południu, po pracy. A informację o dostępności nowej wersji można zwyczajnie wyłączyć.

c) aktualizacja nie jest obowiązkowa i jej brak nie przeszkadza w pracy.

>3) Panowie z pomocy technicznej w niczym nie potrafią pomóc, lub wiecznie "nie ma kolegi który się na tym zna"... i porady ograniczają się do - "proszę przeinstalować program"

Tutaj ciężko się ustosunkować do zarzutu, bo nie ma konkretów. A ponieważ przez 7 lat jakoś programu używać się dało, to znaczy że jednak jakąś skuteczność ta pomoc techniczna ma.

>4) Czasami podczas aktualizacji w systemie wielostanowiskowym tak się wszystko pokręci, że program nie działa u nikogo przez 0,5dnia

Czasami to się różne rzeczy dzieją. Fakt jest taki, że jak na wielostanowiskowy program z serwerem bazy danych, Faktura-NT jest jednym z niewielu programów na rynku, który może zainstalować i uruchomić (także sieciowo) osoba praktycznie bez żadnej wiedzy na ten temat. Zwykle taki system trzeba wdrażać i zajmuje się tym wykwalifikowany personel.

> 5) PROGRAM NIE MA EDYTOWANYCH STAWEK PODATKU VAT - CZYLI JAK ZA ROK SIĘ ZMIENI STAWKA TO ZNÓW OBOWIĄZKOWY HARACZ.

Program nie ma edytowanych stawek podatku VAT - czyli:
a) użytkownik nie zepsuje sobie całorocznej sprzedaży poprzez niekontrolowaną zmianę wysokości stawki podatku
b) zmiana stawki VAT to nie jest po prostu dopisanie sobie pozycji w tabelce. Przykład - rejestr sprzedaży VAT
c) proszę zauważyć, że żadne stawki nie są usuwane z programu

>Poza-tym: 1) firma wymusza coroczny haracz w fajny sposób Pomimo wykupienia licencji dożywotniej nie możesz korzystać "dożywotnio", jeśli bowiem zaktualizujesz fakturę - automatycznie koniec, znów musisz kupować abonament

Słowo haracz kojarzy się z działalnością przestępczą, a w szczególności z przestępczością zorganizowaną. Nie jesteśmy przestępcami, choć jesteśmy zorganizowani. Poza tym chciałbym coś wyjaśnić. Licencja na program udzielana jest dożywotnio - na ten program, który Pan kupił. Kupił i może używać choćby i sto lat. Osobno MOŻE Pan wykupić licencję/abonament na POMOC TECHNICZNĄ I AKTUALIZACJE. Czyli taki abonament na ulepszenia. Z jednej strony chce Pan nowości, dostępu do nowych funkcji (zainstalował Pan aktualizację), nad których opracowaniem i wdrożeniem ciężko pracujemy. Ale z drugiej strony, gdy chcemy za to niewielkiej opłaty, sugeruje nam Pan pobieranie haraczu - czy to jest fair?
Proszę mi również powiedzieć, ile firm na polskim rynku świadczy usługę pomocy technicznej za darmo. Oraz taką, która rozdaje nowe wersje programów również za darmo, dożywotnio.

> 2) jeśli zrobisz błąd i zaktualizujesz - nie możesz powrócić do starszej wersji jeśli jej nie masz - SOKARIS jej nie przechowuje nigdzie!!!!!!!! Więc radź sobie sam :-) weź ją z kosmosu lub wykup aktualizację

Nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy przechowywać starsze wersje naszych programów. Jest robiona przed aktualizacją kopia zapasowa, która pozwala przywrócić dane do wersji sprzed aktualizacji. Poza tym jest wyświetlana przed aktualizacją informacja o konsekwencjach wykonania aktualizacji, nic nie dzieje się "po cichu" i samoczynnie.

>3) Nigdzie nikt nie jest informowany o konsekwencjach aktualizacji

Nieprawda. Nie polecam rozpowszechniania kłamstw które każdy łatwo może sam zweryfikować - to ma krótkie nogi. Program wyświetla ostrzeżenie i DOKŁADNY OPIS tego, co się stanie, użytkownik musi zaznaczyć, że przeczytał i zrozumiał. Dodatkowo, najnowsze wersje informują o braku wykupionej licencji na aktualizację jeszcze zanim zostanie ona pobrana.
>KAŻDEMU ODRADZAM TO BADZIEWIE!

Jak mówi znane powiedzenie "de gustibus non est disputandum". Każdy zainteresowany może zainstalować sobie program i samodzielnie zweryfikować ile jest dla niego wart.


I jeszcze tytułem podsumowania. Cały ten wpis Pana "jarven77" powstał pod wpływem emocji.
Mimo komunikatu o tym, że nie ma ważnej licencji na aktualizację Pan "javren77" (lub pracownik) pobrał i zainstalował aktualizację programu. W związku z zainstalowaniem nowej wersji bez ważnej licencji na aktualizacje i pomoc techniczną program przechodzi w tryb "demo" i faktycznie uniemożliwia normalną pracę, rozwiązaniem komunikowanym przez program jest wykupienie licencji na aktualizacje. Przebiegało to w następujący sposób:
15/12/2011 14:20 złożono zamówienie na naszej stronie (na aktualizacje i pomoc techniczną za 49,99 brutto)
15/12/2011 14:29 nasz system księguje wpłatę na naszym koncie w mBanku
15/12/2011 14:30 system automatycznie generuje licencję i wysyła do klienta wiadomość wraz z fakturą

Faktycznie jest nam przykro, że zaistniała sytuacja w której pracownicy firmy mimo komunikatów pobrali i zainstalowali najnowszą wersję, co naraziło właścicieli na koszt w wysokości 49,99 zł brutto. Jednak dzięki tej opłacie firma będzie mogła pobierać i instalować nowe wersję programu, które są wypuszczane po to, aby udostępnić naszym klientom nowe możliwości. Każdy ma wybór ich instalacji i nikogo nie zmuszamy do pobierania najnowszych wersji. W żadnym miejscu nie ma pułapek, wszędzie są obszerne informacje i możliwość wyboru.

Jednak Pan jarven77 oburzony tym faktem, zadzwonił do nas, wyżywając się przy użyciu niewybrednych i mało kulturalnych słów na pracowniku obsługi klienta. Potem napisał ten przydługi esej, żeby zniechęcić innych potencjalnych klientów.
Ocenę pozostawiamy Użytkownikom.

  #27 15.12.2011 13:48

Ładnie sobie poczytać komentarze "Zadowolonych" użytkowników faktura NT. Pracownicy firmy SOKARIS ładnie starają się podszywać pod "zadowolonych"

Ja osobiście jestem użytkownikiem tego oprogramowania od 5 lat i baaaaardzo tego żałuje.

Prawda wygląda tak:
1) Program jest badziewny. Opcja wielostanowiskowa chodzi jak krew z nosa, jednostanowiskowo nie wiele rożni się od darmowych programików dostępnych od ręki.
2) Program praktycznie codziennie się aktualizuje paraliżując pracę rano w w firmie (trzeba przyjść 15min wcześniej i aktualizować)
3) Panowie z pomocy technicznej w niczym nie potrafią pomóc, lub wiecznie "nie ma kolegi który się na tym zna"... i porady ograniczają się do - "proszę przeinstalować program"
4) Czasami podczas aktualizacji w systemie wielostanowiskowym tak się wszystko pokręci, że program nie działa u nikogo przez 0,5dnia
5) PROGRAM NIE MA EDYTOWANYCH STAWEK PODATKU VAT - CZYLI JAK ZA ROK SIĘ ZMIENI STAWKA TO ZNÓW OBOWIĄZKOWY HARACZ.

Poza-tym:
1) firma wymusza coroczny haracz w fajny sposób
Pomimo wykupienia licencji dożywotniej nie możesz korzystać "dożywotnio", jeśli bowiem zaktualizujesz fakturę - automatycznie koniec, znów musisz kupować abonament
2) jeśli zrobisz błąd i zaktualizujesz - nie możesz powrócić do starszej wersji jeśli jej nie masz - SOKARIS jej nie przechowuje nigdzie!!!!!!!! Więc radź sobie sam :-) weź ją z kosmosu lub wykup aktualizację
3) Nigdzie nikt nie jest informowany o konsekwencjach aktualizacji
4) Tłumaczenie tego faktu w firmie SOKARIS jest tak pokrętne, że chyba nawet oni tego nie rozumieją...

Jak ktoś wątpi i chce porozmawiać na ten temat - chętnie podam numer telefonu do nas do firmy i tam posłuchacie prawdziwych wypowiedzi na temat tego programu.

KAŻDEMU ODRADZAM TO BADZIEWIE!

  #26 22.05.2011 21:46

Program rewelacyjny w swojej grupie, w rozsądnej cenie.
Szczególnie rozwinięta opcja komunikacji telefonicznej, VOIP i SMS z klientem. Tego nie posiada żaden z programów uważających się za topowy. Fantastyczny kontakt z serwisem. Polecam !

  #25 14.03.2011 20:35

Trzeba wykupić licencję i wszystko hula.

  #24 14.03.2011 19:05

Też mam ten problem co Cassanova, chociaz producent pisze, że po skończeniu licencji program powinien działać tak samo. Nie można jedynie drukować. To b.dobry program, używam go do zachowania porządku jedynie wewnątrz firmy i drukowanie nie jest mi potrzebne ale dodawanie kontrachentów, tak.