WindowsProgramowanieŚrodowiska programistyczneFalcon C++
Falcon C++ ikona

Falcon C++3.3.0.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Falcon C++ to darmowe zintegrowane środowisko programistyczne IDE dla języków C i C++. Charakteryzuje się ono dużą lekkością i prostotą obsługi, będąc tym samym idealnym narzędziem pracy dla początkujących programistów.

Środowisko rozwijane jest nieustannie od 2010 roku i stanowi bardzo dobrą alternatywę dla popularnego Dev-C++. Skupia ono w sobie jedynie najpotrzebniejsze programiście funkcje, nie przytłaczając go tym samym dużą ilością zbędnych na początkowych etapach nauki narzędzi. Pomimo to dobrze sprawdza się ono również podczas pracy z większymi projektami, pozwalając na wygodną pracę z wieloma plikami z kodem źródłowym jednocześnie.

Falcon C++ działa w oparciu o kompilator MinGW, oferując przy tym większość najistotniejszych dla programistów funkcji. Znajdziemy wśród nich mechanizm kart do pracy z kilkoma plikami w jednym oknie programu, wbudowany menedżer projektów, a także bardziej oczywiste opcje jak np. numerowanie linii, kolorowanie składni dla C i C++, opcje podpowiedzi i autouzupełniania kodu, szablony kodu oraz wiele innych. Z pomocą Falcon C++ możemy pracować nad prostymi programikami konsolowymi, aplikacjami z interfejsem graficznym oraz statycznymi i dynamicznymi bibliotekami.

Środowisko wyposażono w obsługę pakietów, w tym tzw. devpacki i szablony projektów. Nie zabrakło również wielu opcji konfiguracyjnych, z pomocą których dostosujemy m.in. kolorystykę IDE do własnych preferencji. Falcon C++ pomimo braku polskiej wersji językowej nie powinien nikomu przysporzyć żadnych problemów z obsługą.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.45 ocen
Twoja ocena
ProducentMazinsw
Liczba pobrań4 147
Data aktualizacji25 lut 2014
Rozmiar pliku21.27 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Falcon C++ ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)