Fall Creators Update: Microsoft ujawnia pełną listę nowości

Fall Creators Update: Microsoft ujawnia pełną listę nowości

Fall Creators Update: Microsoft ujawnia pełną listę nowości
Oskar Ziomek
19.07.2017 15:47

Jesienna aktualizacja dla twórców ma trafiać do użytkowników Windowsa 10 od września. O nowościach, na jakie można w niej liczyć, staramy się na bieżąco informować, bazując między innymi na funkcjach trafiających już teraz do kompilacji insiderskich. Dziś mamy jednak do czynienia z nietypowym źródłem nowej wiedzy: w Sieci pojawił się ponad 50-stronicowy dokument, opisujący nowości nadchodzące w Fall Creators Update. Został opublikowany przez Brandona LeBlanca z Microsoftu.

Ok here Zac, have a look at this https://t.co/N5nwGH3J9r

— Brandon LeBlanc (@brandonleblanc) 18 lipca 2017Opisanych elementów jest tak wiele, że nie sposób w tym miejscu wspomnieć o każdym z nich. Wśród nowości wymienione zostało między innymi wykorzystanie plików na żądanie w OneDrive, ulepszenia w systemowej powłoce włącznie z nowym menu kontekstowym w eksploratorze, nowości w Edge'u, w tym przypinanie witryn do paska zadań, korzystanie z trybu odczytu ebooków i wbudowanego czytnika PDF, nowe emoji i liczne funkcje klawiatury ekranowej, zmiany w menedżerze zadań, nowe zastosowania pióra, ulepszenia dla graczy, ustawień, Windows Defendera i nie tylko.[img=Screenshot_6][join][img=8d81223d002ae5ec5a7d443806b0c243]Dokument jest nie tyle spisem nowości, których zastosowania należy domyślać się po nazwach, ale wręcz materiałem, który w takiej samej formie mógłby trafić wprost na strony pomocy Microsoftu, by informować o tym, jak korzystać z nowych funkcji.

Warto natomiast dodać, iż wśród wszystkich tych informacji nie znajdziemy raczej żadnych nowości, o których nie informowano już wcześniej, głównie na łamach oficjalnych blogów. Wszystko wskazuje więc na to, że opublikowana lista funkcji w systemie może być tą ostateczną, i że na jeszcze więcej nowości wraz z tym wydaniem nie ma co liczyć.

Niewykluczone, iż publikacja tego rodzaju dokumentu to krok, który ma zachęcić wszystkich niezdecydowanych użytkowników Windowsa 10 do szybszego aktualizowania swoich komputerów do najnowszej wersji systemu. Obecna aktualizacja Creators Update trafia bowiem do użytkowników powoli, przez co niedawno zdecydowano się przyspieszyć ten proces dodatkowymi powiadomieniami w systemie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)