WindowsMultimediaTworzenie i edycja animacjiFantaMorph
FantaMorph ikona

FantaMorph5.6.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

FantaMorph to oferujące szerokie spektrum możliwości narzędzie graficzne do morfingu, pozwalające tworzyć animacje, w których jeden z obiektów płynnie przemienia się w inny.

Zważając na oferowane możliwości program ten jest banalnie prosty w obsłudze, na co wpływa z pewnością intuicyjny interfejs graficzny oraz niektóre mechanizmy, mające za zadanie wspomagać użytkownika w tworzeniu projektów animacji. Mowa m.in. o opcji automatycznej detekcji twarzy na fotografiach, która poza dużym uproszczeniem pracy pozwala również zaoszczędzić czas użytkownika. FantaMorph daje oczywiście możliwość ręcznego ustalania siatki punktów i definiowania ich zależności pomiędzy dwoma zdjęciami, co z kolei pozwala ulepszyć efekt wyjściowy animacji.

Na wstępie, po uruchomieniu programu należy wczytać 2 zdjęcia, które wykorzystane zostaną do morfingu. Pierwsze z nich wykorzystywane będzie na początku animacji, a drugie stanowić będzie efekt końcowy, czyli to co zobaczymy po płynnej przemianie. Jeśli którakolwiek z wczytanych fotografii posiada jakieś niedoskonałości to usuniemy je z pomocą FantaMorph. Wśród oferowanych narzędzi do edycji grafiki znajdziemy m.in. funkcję przycinania, rotacji czy zarządzania podstawowymi parametrami obrazu (jasność, kontrast itp.). Nie zabrakło również ciekawych efektów i filtrów, które dodatkowo uatrakcyjnią tworzone przez nas animacje.

Do dyspozycji użytkownika pozostaje także zestaw nieco bardziej zaawansowanych i złożonych narzędzi do zarządzania sekwencjami animacji czy też ilością wyświetlanych klatek na sekundę. Aplikacja oferuje aż 7 trybów morfingu, obsługując przy tym na wejściu najpopularniejsze formaty plików graficznych oraz wideo - BMP, JPEG, TIFF, PNG, PSD, TGA, PCX, GIF, WMF, EMF i AVI. Efekty naszej pracy z kolei wyeksportujemy do formatów BMP, JPEG, TIFF, PNG, TGA, PCX, GIF, a także AVI, QuickTime, SWF, HTML, wygaszaczy ekranu lub samodzielnych plików wykonywalnych EXE.

Kup program
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.03 oceny
Twoja ocena
ProducentAbrosoft
Liczba pobrań1 621
Data aktualizacji2 mar 2020
Rozmiar pliku7.32 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
FantaMorph ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)