iOSAkcesoriaKalendarze i zadaniaFantastical 2 for iPad - Calendar and Reminders
Fantastical 2 for iPad - Calendar and Reminders ikona

Fantastical 2 for iPad - Calendar and Reminders

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Fantastical 2 for iPad - Calendar and Reminders to przeznaczona na iPady program, służący jako alternatywa dla systemowego kalendarza i pełniący rolę nie tylko aplikacji do zarządzania informacjami o spotkaniach, ale też asystenta w codziennych zadaniach.

Program uważany jest za jeden z najładniej wykonanych spośród aplikacji dostępnych na iPady. Pełen jest żywych kolorów i animacji, a nawigacja po nim jest bardzo prosta i łatwa do opanowania już od pierwszych chwil pracy z Fantastical 2.

Program oferuje nie tylko klasyczny widok kalendarza w formie tygodniowego harmonogramu, ale też wyświetla zapisane terminy oraz zaplanowane zadania do wykonania. W ten sposób daje pełny obraz tego, co czeka na użytkownika w danym dniu. Terminami i zadaniami możemy zarządzać zarówno za pomocą zbiorczej listy, jak też osobnej sekcji dla każdego typu wpisów.

Aplikacja pozwala tworzyć wpisy w kalendarzu, jak też za pomocą komend głosowych. Możliwe jest zlecanie zadań, które wymagają od programu rozpoznania kontekstu, np. "Umów mnie na spotkanie z Anią w piątek o 18 na Rynku we Wrocławiu". Wtedy Fantastical 2 utworzy wpis w kalendarzu, dodany o wybranej godzinie i ze wskazaną na mapie lokalizacją. Wpisy w kalendarzu możemy udostępniać, zapraszać znajomych do ich edytowania, a także samemu dokonywać poprawek lub zmieniając termin, przesuwając po ekranie aplikacji poszczególne zapisane zadania. Program obsługuje też apple'owy 3D Touch, a powiadomienia o zaplanowanych zdarzeniach wysyłane są w trybie push. Z aplikacją możemy zintegrować zarówno kalendarz systemowy iOS, jak też Kalendarz Google, ten obsługiwany przez iCloud i usługi korzystające z protokołu Exchange.

Ciekawą funkcją Fantastical 2 jest możliwość tworzenia przypomnień o zadaniach do wykonania. Możemy polecić np. zapisanie kupna mleka w środę o godz. 18, a program zrozumie polecenie i w odpowiednim momencie powiadomi, że czas zająć się daną sprawą. Powiadomienia mogą być też ponawiane cyklicznie. Program jest wyposażony w wyszukiwarkę wpisów w kalendarzu oraz przypomnień, pozwala wybrać jeden z dwóch motywów kolorystycznych (jasny lub ciemny), a wszystkie możliwości osadzone w bardzo estetycznej, pełnej żywych kolorów i animacji szacie graficznej.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań110
Data aktualizacji8 sty 2020
System operacyjnyiOS
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Fantastical 2 for iPad - Calendar and Reminders ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)