Far Cry 5: w lutym 2018 roku postrzelamy do amerykańskich fanatyków

Far Cry 5: w lutym 2018 roku postrzelamy do amerykańskich fanatyków
Jan Mentel

26.05.2017 18:37, aktual.: 26.05.2017 22:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś na stronie Ubisoftu pojawiła się seria trailerów. Wiemy już, że tym razem seria Far Cry zaprosi nas do konfrontacji z amerykańskim nacjonalizmem oraz fanatyzmem religijnym w USA.

Film zatytułowany „Pastor Jerome Jeffries” przedstawia duchownego, który po dłuższym monologu o wierze chwyta za broń. Druga w kolejce jest Mary May - barmanka, która straciła rodzinę. Ona również wyraża chęć do walki. Jest też lotnik Nick Rye, którego potomkowie brali udział w wojnach. On i jego rodzina nie czują się bezpiecznie, dlatego Nick poczuwa się do obowiązku i postanawia w swoim samolocie stawiać opór.

Okazuje się, że gra przeniesie nas do fikcyjnego hrabstwa o nazwie Hope County w stanie Montana. Postać, w którą się wcielimy, to początkujący szeryf – twórcy gry dają nam wybór płci oraz koloru skóry. Naszym zadaniem będzie walka z religijnym guru, czyli Jospephem Seedem, oraz jego wiernymi fanatykami zrzeszonymi w grupie Bramy Edenu. Nasz bohater nie będzie jednak osamotniony. Z pomocą przyjdą pastor Jerome, Mary May lub Nick Rye.

FAR CRY 5 TRAILER

W ciągu ostatnich kilku dni narosło wiele spekulacji dotyczących gry. Najpierw do mediów trafiła informacja, że tym razem będziemy zabijać Amerykanów. Przypuszczenia potwierdziły się, kiedy do Sieci trafiła seria bardzo tajemniczych teaserów. Już wtedy mówiło się, że będzie to „bardzo kontrowersyjnie”.

Wczoraj dyskusja rozgorzała na nowo. Studio Ubisoft zaprezentowało pierwszą grafiką promocyjną, na której widzimy postać białego kaznodzieje stojącego pomiędzy swoimi towarzyszami. W scenie stylizowanej na Ostatnią Wieczerzę unosi on ręce nad książką. Jest też amerykańska flaga oraz związany mężczyzna z wyrytym napisem „grzesznik” na plecach.

Ciekawe w jaki sposób dobór tematyki przyjmie się w Stanach. Przecież Far Cry to zawsze wielka inwestycja.Trzeba przyznać, że studio Ubisoft wykazało się niemałą odwagą. Czy się opłaci?

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)