WindowsGryStrategiczneFaraon

Faraon

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Faraon (Pharaoh) to klasyczna strategia czasu rzeczywistego (RTS), której akcja toczy się w dolinie Nilu. Tytuł wydany został w 1999 roku i pozwala graczowi wcielić się w przywódcę osady, który stopniowo zdobywa coraz to wyższe stanowiska w hierarchii.

Jak wygląda rozgrywka?

Gra podzielona została na kilka etapów. W każdym z nich zadaniem gracza jest rozbudowa osad i co bardzo ważne, dbanie i zaspokajanie potrzeb ludu. Tylko w taki sposób uda nam się awansować w hierarchii, na której szczycie stoi posada samego faraona. W trakcie rozgrywki skupić się będziemy musieli na wznoszeniu coraz to nowszych budowli, ich rozbudowie oraz zarządzaniu wieloma aspektami gospodarki. Istotnym elementem w grze Faraon jest religia i utrzymanie odpowiednich stosunków z egipskimi bóstwami.

W grze Faraon wprowadzono mechanizmy, dzięki którym uprawa potrzebnych w gospodarce roślin uzależnione jest od wylewania rzeki Nil, zapewniającego odpowiednie nawodnienie. W trakcie rozgrywki przyjdzie nam toczyć walkę na lądzie i morzu. Na grę składa się 12 misji oraz 3 kampanie po przeszło 30 misji. Zabawę z Faraonem można rozszerzyć poprzez samodzielny dodatek Kleopatra: Królowa Nilu wprowadzające nowe scenariusze i budynki, monumenty itp.

Kluczowe cechy gry:

  • klasyczny RTS dla komputerów PC
  • główny cel to rozbudowa osad
  • możliwość awansowania w hierarchii ze zwykłego zarządcy do faraona
  • rolnictwo uzależnione od rzeki Nil
  • samodzielne rozszerzenie wprowadzające dodatkową zawartość

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań6 877
Data aktualizacji8 lip 2020
Rozmiar pliku53.47 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (demo)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)