Fennec Alpha 3 dla Windows Mobile wydany

Fennec Alpha 3 dla Windows Mobile wydany

Adam Wróblewski
05.09.2009 11:22, aktualizacja: 05.09.2009 13:20

Mozilla wydała kolejną, trzecią alfę mobilnej wersji przeglądarki Fennec przeznaczonej na urządzenia przenośne z systemem Windows Mobile 6.

Wydana wersja Alpha 3 (czyli wcześniejsza niż beta) jest jeszcze niestabilną edycją służącą raczej do testów i demonstracji niektórych funkcji, które znajdą się w finalnej wersji. W stosunku do czerwcowej drugiej alphy teraz Fennec lepiej radzi sobie z przewijaniem ramek, powiększaniem, pracą na pełnym ekranie oraz kadrowaniem. Poprawiono polski interfejs użytkownika. Zauważalne jest też wydajniejsze przesuwanie i przewijanie witryn, szybsze renderowanie grafiki i uruchamianie programu.

Początkowo Fennec stworzony został z myślą o HTC Touch Pro, ale z każdą kolejną wersją przeglądarka oferuje wsparcie dla następnych modeli telefonów. Na razie Mozilla nie zaleca korzystania z Fenneca na co dzień, a to z powodu kiepskiej póki co wydajności wersji alfa przeglądarki. Ci, którzy nie mogą lub nie chcą zainstalować alfy na swoim urządzeniu mogą obejrzeć demonstrację wideo przygotowaną przez Mozillę. Zainteresowani mogą pobrać emulator Fenneca na komputery PC.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)