iOSDomInteligentny domFibaro for iPhone
Fibaro for iPhone ikona

Fibaro for iPhone

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Fibaro for iPhone to oficjalna aplikacja umożliwiająca sterowanie systemem inteligentnego domu Fibaro z poziomu iPhone'a.

Trzonem aplikacji są dwa ekrany główne, za pośrednictwem których wybieramy interesującą nas czynność - na przykład zmianę stanu oświetlenia, ogrzewania czy rolet. Nastepnie wybieramy pomieszczenie, a w nim konkretne urządzenie, którym chcemy sterować. Możliwości sterowania zależą oczywiście od konkretnego urządzenia: opcje zwykłego włącznika on-off są siłą rzeczy ograniczone, ale na przykład w przypadku rolet możemy płynnie regulować zakres ich podniesienia, podobnie w przypadku ściemniacza światła. Aplikacja umożliwia także wywoływanie scen skonfigurowanych w systemie, a także podgląd stanów wszystkich urządzeń znajdujących się w domu. Fibaro for iPhone obsługuje także istniejące w systemie urządzenia wirtualne.

Aplikacja Fibaro pełni także inne funkcje w systemie. Po pierwsze, korzystając z lokalizacji GPS urządzenia, może przesyłać tę informację do systemu i w ten sposób kontrolować sceny lub poszczególne urządzenia. Po drugie aplikacja odbiera powiadomienia push przysyłane z systemu. Niestety te sprawy nie są najmocniejszą stroną aplikacji: korzystanie z lokalizacji mocno nadwyręża baterię urządzenia, a powiadomienia czasami po prostu nie trafiają do użytkownika. Są to jednak sporadyczne przypadki. Plusem aplikacji jest z kolei prosty i bardzo przydatny widget, w którym możemy umieścić skróty do maksymalnie czterech scen.

Fibaro for iPhone działa w sieci lokalnej, łącząc się do centrali systemu bezpośrednio, lub zdalnie za pośrednictwem usługi dom.fibaro.com. Warto zaznaczyć, że aplikacja jest tylko klientem Fibaro, nie oferuje więc żadnych możliwości zmiany konfiguracji systemu, dodawania czy usuwania urządzeń oraz scen. Ewentualne zmiany należy wprowadzać za pośrednictwem panelu webowego z poziomu przeglądarki.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań84
Data aktualizacji30 kwi 2020
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Fibaro for iPhone ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)