FIBARO Home Center: nowa aplikacja dla inteligentnego domu uczy się zwyczajów domowników

FIBARO Home Center: nowa aplikacja dla inteligentnego domu uczy się zwyczajów domowników

FIBARO Home Center: nowa aplikacja dla inteligentnego domu uczy się zwyczajów domowników
FIBARO Home Center: nowa aplikacja dla inteligentnego domu uczy się zwyczajów domowników
09.01.2019 00:12, aktualizacja: 10.01.2019 14:44

Odwiedzając targi CES w Las Vegas, nie sposób nie trafić na stoisko marki FIBARO. Polski producent urządzeń i oprogramowania z zakresu inteligentnego domu prezentuje między innymi nową linię gniazdek. Dziś wydana została także zupełnie nowa aplikacja mobilna do sterowania systemami FIBARO i kompatybilnymi urządzeniami innych producentów.

FIBARO Home Center uczy się zwyczajów domowników

FIBARO Home Center to nowa aplikacja mobilna FIBARO, przeznaczona do zarządzania inteligentnym domem. Aplikacja pozwala obsłużyć wszystkie urządzenia automatyki budynkowej FIBARO i kompatybilne produkty, które z nimi współpracują. Najciekawszą nowością jest jednak wykorzystanie maszynowego uczenia do rozpoznawania zwyczajów domowników i zapamiętywania naszych preferencji. W testach wersji rozwojowej brał udział tysiąc użytkowników, których sugestie zostały uwzględnione w finalnym produkcie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja FIBARO Home Center ma przejrzysty interfejs z kategoriami urządzeń, co znacznie ułatwia nawigację. Jest też szybsza i zajmuje mniej miejsca niż poprzednie wersje. Główny ekran prezentuje oczywiście podsumowanie sytuacji w domu, a więc stan alarmu, pobór energii elektrycznej, temperaturę i status świateł, rolet, bramy garażowej i innych urządzeń tego typu. Na tym samym ekranie znalazły się skróty pozwalające szybko przejść do naszych ulubionych scen. W początkowej fazie korzystania aplikacja będzie uczyć się zachowań użytkowników i ich preferencji, aby w kolejnym etapie sugerować rozwiązania odpowiadające potrzebom domowników w momencie, w którym sięgają po smartfon z aplikacją. Ponadto aplikacja gładko przełącza się między trybem zdalnym i domowym.

Stanowisko FIBARO wygląda jak całe mieszkanie / Facebook FIBARO
Stanowisko FIBARO wygląda jak całe mieszkanie / Facebook FIBARO

FIBARO Home Center ma ponadto skórkę dzienną i nocną, jest dostępna dla Androida i iOS-a, gdzie może też integrować się z Siri za pomocą Siri Shortcuts. Warto już teraz się z nią zapoznać, gdyż od końca czerwca sterowanie systemami FIBARO starszą aplikacją nie będzie możliwe.

FIBARO Smart Implant – nowe życie starszych urządzeń

FIBARO Smart Implant mieliśmy już okazję poznać podczas targów IFA, ale właśnie debiutuje w Stanacj Zjednoczonych. To urządzenie, które umożliwia podłączenie niemal każdego sprzętu do systemu inteligentnego domu. Może to być gramofon, piec, zestaw Hi-Fi, klasyczny ekspres do kawy czy inne sprzęty. Dzięki instalacji FIBARO Smart Implant mogą być sterowane za pośrednictwem smartfonu.

Obraz

FIBARO Walli – nowe gniazda i przełączniki

FIBARO Walli to nowa, kompletna linia gniazd i przełączników, łącząca urządzenia inteligentne i klasyczne, która zmieni dom na w pełni inteligentny, a przy tym zapewni spójność wizualną w całym domu. Ponadto linia Walli wygeneruje oszczędności, zmniejszając zużycie energii elektrycznej poprzez automatyczne wyłączanie świateł czy też odcinanie zasilania od urządzeń w trybie czuwania. Produkty z tej linii są idealnym rozwiązaniem nie tylko dla klientów indywidualnych, z pewnością przypadną także do gustu deweloperom.

Linia FIBARO Walli
Linia FIBARO Walli

FIBARO Rainbow Controller – taśma LED dla użytkowników sprzętu Apple

FIBARO Rainbow Controller to specyficzne urządzenie, dostępne w zestawie z dwumetrową taśma LED i zasilaczem lub samodzielnie w wersji HomeKit. Umożliwia on sterowanie intensywnością i kolorystyką oświetlenia, umożliwia także animacje świetlne. Produkt skierowany jest do użytkowników korzystających z urządzeń Apple, zarówno z iOS-em, jak i macOS-em.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)