FileZilla 3.26.0 RC 1 – nowa wersja z szyfrowanym menedżerem haseł

FileZilla 3.26.0 RC 1 – nowa wersja z szyfrowanym menedżerem haseł

FileZilla 3.26.0 RC 1 – nowa wersja z szyfrowanym menedżerem haseł
26.05.2017 17:14

FileZilla to obok słynnego Total Commandera najczęściej wykorzystywany do łączenia się z serwerami FTP, SFTP i FTPS program. Właśnie udostępniona została jego nowa wersje testowa:, która stanowi pierwszą kompilację Release Candidate wersji 3.26.0. Pobrać możecie ją już z naszej bazy oprogramowania w wersji na Windowsa i macOS-a w menu Wszystkie wersje.

FileZilla 3.26.0 RC 1 wprowadza dużą nowość, z którą całą pewnością skorzystają wszyscy użytkownicy, którzy dbają o to, aby dostęp do plików nie trafił w niepowołane ręce. Klient obsługuje już bowiem szyfrowanie menedżera haseł, dzięki czemu można wygodnie łączyć się z serwerami po podaniu globalnego hasła.

Obraz

Aby ustanowić hasło do menedżera, a tym samym zaszyfrować jego zawartość, należy przejść do ustawień FileZilli. Tam, w menu Interfejs, w sekcji haseł, pojawiła się nowa pozycja. Obok „Zapisuj hasła” i „Nie zapisuj haseł” mamy jeszcze do wyboru „Zapisuj hasła chronione nadrzędnym hasłem”. Wystarczy tam wprowadzić swój składnik weryfikacji, by móc korzystać z zaszyfrowanego menedżera.

Dzięki niemu wystarczy tylko raz wprowadzić hasło, by do wszystkich FTP logowanie mogło zostać zautomatyzowane. Do jego podania hasła będą zaszyfrowane algorytmem AES256-CTR, o samym mechanizmie szyfrowanie i odszyfrowywania menedżera można przeczytać więcej na łamach forum FileZilli. Najnowsza wersja programu, zarówno stabilna, jak i testowa, znajduje się w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)