FileZilla FileZilla 3.52.2

Strona główna Windows Internet i komunikacja Klienty FTP
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FileZilla to prosty w obsłudze, polskojęzyczny i darmowy klient FTP o otwartym kodzie źródłowym. Obsługuje protokoły FTP, SFTP i FTPS (FTP po SSL/TLS). Główne zalety programu FileZilla to wznawianie przerwanych połączeń (jeśli serwer je obsługuje), wykrywanie bezczynności, wsparcie dla zapory sieciowej, wsparcie Proxy SOCKS4/5 i HTTP 1.1, obsługa połączeń szyfrowanych, definiowane reguły ograniczania szybkości wysyłania i odbierania, możliwość kopiowania plików do i z serwera FTP metodą „przeciągnij i upuść”, definiowanie własnych komend, menedżer witryn, kolejka pobierania i wysyłania, konfigurowalny interfejs i wiele innych.

Uwaga!

  • W przypadku problemów przy pierwszym uruchomieniu programu z odnalezieniem pliku z polską lokalizacją, zalecamy ręczne przestawienie języka poprzez menu "Edit -> Settings -> Language".

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

kolejka transferu, możliwość przesyłania wielu plików naraz, w pełni darmowy, multiplatformowość, przejrzysty interfejs
trudno zauważyć
ocena użytkownika
22.05.2017 21:16 • Recenzja do wersji 3.25.2

FileZilla to w pełni darmowy, otwartoźródłowy program do obsługi FTP w różnych wariantach, a także SFTP. Działa na wielu platformach, dostępna jest również wersja przenośna. Posiada intuicyjny, przejrzysty interfejs, a w menu całkiem sporo dodatkowych opcji. Cechą charakterystyczną jest kolejka transferu wraz z możliwością nadania priorytetów oraz ustawienia ilości przesyłanych naraz plików. Pliki, których z jakiegoś powodu nie udało się pobrać lub wysłać, grupowane są natomiast w oddzielnej zakładce. Dzięki temu możemy je za pomocą jednego kliknięcia przenieść z powrotem do kolejki. Tak zaawansowanych możliwości nie miał, krótko używany przeze mnie do tego celu, Total Commander. Wyświetlał on jedynie informację o niepowodzeniu przesłania danego pliku na serwer. Nie było możliwości grupowania transferów zakończonych niepowodzeniem z opcją ich ponowienia. Jeżeli tylko używany przez ciebie menedżer plików nie zapewnia zadowalającej obsługi FTP, FileZilla może się z powodzeniem stać twoim ulubionym programem do tego celu.

dużo opcji konfiguracyjnych
wolne inicjowanie przesyłania plików, zbyt obszerny interfejs po instalacji
ocena użytkownika
23.04.2011 07:56 • Recenzja do wersji 3.4.0

Po wielu latach pracy z serwerami FTP przy pomocy słynnego Total Commandera postanowiłem spróbować bezpłatnej alternatywy, tak wszechobecnej na komputerach webmasterów.

Po pierwszych uruchomieniu nie przypadła mi zbytnio do gustu zbyt duża ilość wszelakich okien. Preferuję bardziej interfejs Total Commandera.
W mojej opinii autorzy powinni ograniczyć się domyślnie do samego okna plików oraz kolejki przesyłania. Natomiast, każdy kto chciałby czegoś więcej mógłby skorzystać z obszernej konfiguralności interefejsu, którą FileZilla prezentuje.

Minusem, który dla mnie jest dość istotny jest wolne inicjowanie przesyłania plików. W Total Commanderze pliki są przesyłane u mnie natychmiast to wybraniu takiej opcji. W FileZilli z kolei muszę chwilę poczekać zanim wszystko ruszy.

Podsumowując, FileZilla to dobra alternatywa dla Total Commandera. Aczkolwiek, moim zdaniem, niestety stojąca za tym programem.