Finalne wersje Norton Internet Security 2010 i AntiVirus 2010

Finalne wersje Norton Internet Security 2010 i AntiVirus 2010

Wojciech Kowasz
09.09.2009 12:05

Firma Symantec udostępniła finalne wersje programów Norton Internet Security 2010 i Norton AntiVirus 2010. Rozwiązania te zostały wyposażone w nową technologię Quorum - system ochrony oparty nie tylko na sygnaturach szkodliwego oprogramowania, ale również na analizie reputacji wraz z inteligentnym systemem kontrolnym, który w zależności od potrzeb wybierze jedną z metod ochrony.

Technologia ta działa dzięki milionom użytkowników światowego programu Norton Community, którzy anonimowo nadsyłają dane o charakterystyce aplikacji działających w ich systemach. Większość użytkowników uruchamia głównie bezpieczne aplikacje, o znanym pochodzeniu, znanym wydawcy i innych wspólnych atrybutach. I odwrotnie, szkodliwe oprogramowanie zwykle jest widziane po raz pierwszy, ma nieznanego wydawcę i inne atrybuty, które przekładają się na złą reputację. Dane te pozwalają firmie Symantec obliczyć wskaźnik bezpieczeństwa każdej aplikacji. Bez pytania użytkownika Symantec może statystycznie ustalić - z dużą dokładnością - czy nieznana aplikacja jest bezpieczna dla sytemu.

Nowe Nortony wyposażone zostały także w nową wersję behawioralnego systemu do zwalczania szkodliwego oprogramowania, SONAR 2, oraz nowe wskaźniki zagrożeń - system Autopsy, który pomóc ma użytkownikom lepiej zrozumieć, co zaszło podczas próby infekcji. Ponadto moduł antyspamowy wyposażony został w nowy mechanizm zaczerpnięty z serwisu Symantec Brightmail, który zapewnia użytkownikom domowym ochronę klasy korporacyjnej o znacznie wyższej skuteczności.

Wszystkie produkty marki Norton, w tym Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus są zgodne z nowym systemem operacyjnym Microsoft Windows 7.

30-dniową wersję testową Norton Internet Security 2010 oraz Norton AntiVirus 2010 można pobrać z naszego vortalu z odpowiadających im kategorii w dziale PROGRAMY.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)