Firefox 3.6 Beta 5 oszczędza piksele

Firefox 3.6 Beta 5 oszczędza piksele

Redakcja
28.12.2009 13:44

Jakiś czas temu informowaliśmy o ukazaniu się piątej już wersji beta przeglądarki Firefox oznaczonej numerem 3.6. Najnowsza rozwojowa odsłona programu poprawiała wiele błędów jakie znalazły się w poprzednich wydaniach i wprowadzała kilka nowych funkcji. Użytkownicy mogą na przykład skorzystać z opcji ukrywania paska menu bez konieczności instalowania żadnych dodatków.

Nowa funkcja z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom, którzy chcą zwiększyć obszar na jakim prezentowana jest strona WWW. Przy obecnie wykorzystywanych rozdzielczościach schowanie paska menu umożliwi zaoszczędzenie około 20 czy nawet 40 tysięcy pikseli.

Znalezienie nowej funkcji jest niezwykle proste: wystarczy jedynie kliknąć prawym przyciskiem myszki w wolnym miejscu na pasku menu i odznaczyć opcję jego wyświetlania. Oczywiście istnieje możliwość szybkiego przywrócenia paska przy pomocy klawisza ALT (pojawi się on tymczasowo, gdy przycisk ten jest wciśnięty). Warto również wspomnieć, że gdy pomysł programistów Mozilli trafi do finalnej wersji aplikacji, to użytkownicy przeglądarki z logiem liska nie będą już musieli instalować dodatków, które do tej pory odpowiedzialne były na podobną funkcję (Personal Menu, Compact Menu 2 czy Hide Menubar).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)