Firefox 4 pobił liczbę pobrań Internet Explorera 9

Firefox 4 pobił liczbę pobrań Internet Explorera 9

23.03.2011 14:32, aktualizacja: 23.03.2011 19:54

W ciągu 24 godzin od oficjalnej premiery Firefox 4 dwukrotnie pobił liczbę pobrań swojego największego konkurenta, Internet Explorera 9. Do dziś przeglądarkę Mozilli pobrano grubo ponad 6 mln razy.

Na oficjalnej stronie Mozilli ze statystykami pobrań Firefoksa 4 możemy przekonać się, jak często i w których regionach świata ściągana jest najnowsza wersja przeglądarki. Firefoksowi 4 udało się bez większych problemów pobić liczbę pobrań Internet Explorera 9. Przeglądarka Microsoftu w ciągu 24 godzin od oficjalnej premiery pobrana została 2,35 mln razy. Firefoksa 4 w tym samym czasie pobrano około 4,7 mln razy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że IE9 nie jest dostępny dla Windows XP, bardzo duża więc liczba internautów nie może go pobrać nawet, jeśli byłaby nim zainteresowana.

To znacznie mniej niż podczas premiery Firefoksa 3 w 2008 roku (8 mln pobrań). Należy jednak wziąć pod uwagę, że wówczas organizowana była akcja Dzień Pobierania, która przyciągnęła rzesze internautów. Co ciekawe, sukces Firefoksa 4 docenił... Microsoft. Pracownicy firmy z Redmond przesłali swoim kolegom z Mozilli tort z gratulacjami z okazji wydania przeglądarki.

Firefoksa 4 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. Zachęcamy też do oglądania materiału wideo, w którym przedstawiamy najważniejsze nowości w przeglądarce Mozilli

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (292)