Firefox 4 z funkcją Firefox Sync

Firefox 4 z funkcją Firefox Sync

19.08.2010 17:40

Firefox 4 będzie posiadał wbudowaną funkcję Firefox Sync ułatwiającą synchronizowanie ustawień przeglądarki między różnymi urządzeniami.

Jak czytamy na blogu mozillalinks.org, Firefox Sync pojawi się najprawdopodobniej w kolejnej wersji beta Firefoksa 4. Pozwoli on na synchronizację ustawień między przeglądarkami w różnych komputerach, smartfonach, tabletach itp. Użytkownik będzie mógł zapisywać historię przeglądania, otwarte karty czy używane hasła i loginy. Obecnie Firefox Sync, który rozwijany jest przez Mozillę od 2008 roku, dostępny jest w formie dodatku do przeglądarki. Od wersji 1.0 rozbudowano znacznie możliwość synchronizowania ustawień z serwerem. Dzięki temu możemy przechowywać istotne dla nas dane w Sieci, przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa (informacje są szyfrowane). Wprowadzenie Firefoksa Sync do najnowszej wersji przeglądarki pozwoli użytkownikom na łatwiejsze korzystanie z usługi.

Mozilla chce wprowadzić cały szereg zmian i nowych funkcji w Firefoksie 4. Dotychczas w udostępnionych betach programu pojawiło się już nowe położenie kart, obsługa funkcji App Tabs, odświeżony menadżer dodatków i wtyczek, obsługa WebM czy poprawki w ochronie prywatności użytkownika. Pojawiły się też zmiany w obsłudze JavaScriptu, które pozwalają na bardziej efektywne wykonywanie kodów używanych na przykład w grafice i animacjach.

Obecnie Firefoksa Sync 1.4.4 można pobrać z naszego vortalu. Dodatek dostępny jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)