Firefox 50 już jest – okrągła wersja niestety bez większych niespodzianek

Firefox 50 już jest – okrągła wersja niestety bez większych niespodzianek

Firefox 50 już jest – okrągła wersja niestety bez większych niespodzianek
15.11.2016 13:42, aktualizacja: 15.11.2016 13:58

W końcu jest! Z tygodniowym opóźnieniem wylądował nowy Firefox 50. Po okrągłym numerze wersji, mimo że wersje deweloperskie i beta nie zapowiadały żadnych wodotrysków, oczekiwaliśmy jakichś niespodzianek. Niestety, Firefox 50 to kolejna wersja, w której Mozilla wprowadziła jedynie poprawki i kosmetyczne usprawnienia.

350191150818355137

Być może najbardziej przydatnym jest nowa możliwość nawigowania pomiędzy kartami. Odtąd kolejne karty można przełączać za pomocą skrótu klawiszowego Ctrl + Tab [edit: w kolejności ostatnio odwiedzanych]. Nie pojawiły się jednak możliwość szybkiego przeskoczenia w ten sposób do konkretnej karty, więc przy wielu uruchomionych stronach trzeba użyć skrótu wielokrotnie.

Nowość pojawiła się także w wyszukiwarce treści na stronach. Od wersji 50, można tam wybrać opcję całe słowa. Będzie to przydatne w przypadku języków fleksyjnych: Firefox nie wskaże danego słowa aż do momentu, w którym nie pojawi się on dokładnie w takiej samej formie, jak wpisana w wyszukiwarce przez użytkownika. Ponadto Firefox pozwala na korzystanie z emoji, nawet jeśli system operacyjny nie obsługuje ich natywnie.

Opóźnienie premiery miało być spowodowane usprawnieniami w sekwencji startowej. Choć oczywiście wymaga to długich testów przewidujących różne scenariusze, to różnice w przypadku kilku kart, w stosunku do wersji 49.0.2, nie są szczególnie odczuwalne, choć według różnych źródeł, Firefox ma się uruchamiać od 35% do 65% (instalacja bez rozszerzeń) szybciej.[img=2016-11-1513_16_18-Greenshot]Nie opublikowano wciąż oficjalnego komunikat o premierze nowego Firefoksa, w którym pojawią się informacje o ewentualnych kolejnych nowościach. Przeglądarka w najnowszej wersji jest już dostępna w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (180)