Firefox 7 będzie zużywał mniej pamięci

Firefox 7 będzie zużywał mniej pamięci

09.08.2011 16:57, aktualizacja: 09.08.2011 17:09

...i będzie dużo szybszy. Tak zachwala przyszłe wydanie swojej przeglądarki Mozilla.

Programiści Mozilli ciężko pracują nad zmniejszeniem zużycia pamięci Firefoksa 7. Jest to jeden z poważniejszych problemów, na które narzekają użytkownicy przeglądarki, co pokazały między innymi nasze testy. Mozilla ograniczyła już zużycie pamięci w testowej wersji Firefoksa 7 udostępnionej w kanale deweloperskim Aurora. Teraz ogłasza kolejny sukces. Jak czytamy na blogu fundacji, Firefox 7 zużywa średnio od 20 do 30% mniej pamięci niż obecna stabilna wersja przeglądarki. Udało się również przyśpieszyć działanie Firefoksa, a także poprawiono jego stabilność.

Mozilla przyznaje, że Firefox ma reputację żarłoka pamięci, ale fundacja robi wszystko, aby wkrótce zmienić ten stan rzeczy. W ramach projektu MemoryShrink trwają prace mające na celu ograniczenie zużycia pamięci przez przeglądarkę. Firefox 7 będzie pierwszym wydaniem programu Mozilli, w którym wprowadzone zostaną rozwiązania opracowane dzięki MemoryShrink. Przypomnijmy, że w tym wydaniu przeglądarki pojawi się również implementacja nowego API - Azure. Za jego pomocą Firefox 7 będzie lepiej renderować grafikę 2D.

Firefoksa Aurora 7 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. Wersja testowa może działać niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)