Firefox 71 w drodze. Pozwoli zmienić wyszukiwarkę dla trybu incognito

Firefox 71 w drodze. Pozwoli zmienić wyszukiwarkę dla trybu incognito

Firefox 71: osobna wyszukiwarka w trybie prywatnym
Firefox 71: osobna wyszukiwarka w trybie prywatnym
07.10.2019 12:35

Firefox 71 zostanie wydany 3 grudnia. Mozilla planuje wprowadzić w tej wersji przeglądarki ciekawą funkcję, związaną z prywatnością – będziemy mieli możliwość ustawienia osobnej wyszukiwarki dla prywatnego trybu przeglądania.

Firefox 71 i prywatne przeglądanie

Przeglądanie prywatne to tryb, po którym nie zostaną na komputerze żadne ślady po odwiedzanych stronach. Po wyjściu z tego trybu z komputera usunięte zostaną wszelkie hasła, ciasteczka i historia. Firefox może też blokować działanie skryptów śledzących.

Warto pamiętać, że to nie oznacza, że jesteś w sieci anonimowy. Dostawca usług internetowych i różne witryny mogą wciąż gromadzić dane o tobie. Wśród nich jest wyszukiwarka, z której korzystasz na co dzień.

Dlatego Mozilla zamierza wprowadzić w Firefoxie 71 możliwość zmiany wyszukiwarki dla trybu prywatnego. Podczas zwykłego buszowania po internecie będziesz mógł korzystać z popularnej wyszukiwarki Google, ale po przejściu do przeglądania prywatnego, korzystać domyślnie z DuckDuckGo lub innego narzędzia, które nie zbiera danych.

Obecnie trzeba zmieniać wyszukiwarki ręcznie, o czym łatwo zapomnieć.

Wybór wyszukiwarki dla trybu prywatnego jest już dostępny w Firefoxie 71 w kanale Nightly dla Windowsa. Wersja dla macOS jeszcze nie ma tych ustawień.

By włączyć dwie różne wyszukiwarki, musisz najpierw przejść na stronę about:config, włączyć ustawienia eksperymentalne i przestaw flagę browser.search.separatePrivateDefault.ui.enabled na wartość True. Następnie na stronie about:preferences#search zmienić ustawienia wyszukiwarki, by nie była używana w trybie prywatnym.

Obraz

Firefox miał dostać przeglądanie superprywatne

Nie jest to jednak krok w kierunku przeglądania superprywatnego. Mozilla zapowiadała badania nad takim trybem na początku 2019 roku. Nie ma na jego temat żadnych nowych informacji. Możliwe, że założeń nie da się zaimplementować w taki sposób, by przeglądanie wciąż było szybkie i wygodne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)