Firefox Firefox 86.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Aplikacja świetnie radzi sobie z nowoczesnymi standardami internetowymi, zapewniając wsparcie dla HTML5 i CSS3, a także szybko renderując witryny. Jest to jednocześnie program, który dba o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników, a także pozwala na znaczne rozszerzenie swojej funkcjonalności za pomocą darmowych dodatków. Firefox w przeciwieństwie do Chrome i Internet Explorera pozwala na znacznie większe dopasowanie programu do potrzeb użytkownika.

Program po instalacji oferuje najważniejsze funkcje przydatne podczas codziennego korzystania z Internetu. Firefox, posiada intuicyjny interfejs, oferuje możliwość przeglądania stron w kartach oraz blokowania wyskakujących okien. Przeglądarka posiada wbudowane mechanizmy sprawdzania pisowni tekstu wprowadzanego przez użytkownika na stronach internetowych. W przeglądarkę został wbudowany menadżer pobierania plików, umożliwiający wznowienie pobierania pliku w przypadku zerwania połączenia internetowego.

Firefox zapewnia wysoką zgodność z HTML5 i CSS3, wspiera także połączenia HTTP/2. Dzięki przesyłanym przez Mozillę informacjom chroni użytkownika przed fałszywymi stronami internetowymi. Aplikacja integruje się z funkcjami interfejsu Windows (np. wskaźnik pobierania pliku), pozwala także na skorzystanie z wbudowanych, bogatych opcji przeznaczonych dla twórców stron internetowych. Dzięki Firefoksowi nie tylko przeglądniemy strony, ale także stworzymy zupełnie nowe.

Firefox posiada system izolacji procesów, dzięki któremu awaria dodatkowych wtyczek (np. Flash) nie powoduje utraty danych i zamknięcia całej przeglądarki. Skorzystać możemy także z funkcji zaawansowanego grupowania kart (Panorama) i wbudowanego komunikatora głosowego Hello. Od pewnego czasu użytkownicy Firefoksa mogą dodatkowo używać zintegrowanych usług internetowych jak choćby magazynu do przechowywania stron Pocket.

Programiści Mozilli postawili na aktywny udział użytkowników w rozwoju. Powstała dzięki temu ogromna ilość rozszerzeń oraz tematów wizualnych. Na stronie dodatków użytkownik może znaleźć rozszerzenia pogrupowane na kategorie tematyczne. Wśród ciekawszych rozszerzeń można znaleźć te związane z obsługą gestów myszy, sprawdzaniem stanu kont pocztowych oraz czytników RSS czy akceleratory pobierania plików. Dzięki rozbudowanym rozszerzeniom użytkownik jest w stanie spersonalizować przeglądarkę, w stopniu nieosiągalnym dla osób korzystających z Google Chrome.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prywatnosć, bezpieczeństwo, w najnowszej wersji 85 blokada supecookies.
Obecnie nie zauważam w niej wad.
ocena użytkownika
29.01.2021 09:01 • Recenzja do wersji 85.0

W Windows 10 bierze sporo pamięci ram, ale kto dziś ma komputer z 1 czy 2 GB ram'u? Minimum jakie jest teraz to 4-8 GB RAM, więc to nie ma najmniejszego znaczenia ile zżera tej pamięci operacyjnej. Jest szybka i stabilna, nic się nie zacina i ogromna baza dodatków może sprawić z niej istny kombajn, a teraz jeszcze w wersji 85 - blokuje supercookies - tego nie blokuje obecnie żadna przeglądarka na rynku, więc wyprzedziła konkurencje=ę co mnie cieszy. Od zawsze jest ze mną bez względu jaka by nie była. A to jest już ponad 15 lat...

Jedna z pierwszych przeglądarek rozwijanych do dziś, rozbudowane funkcje, łatwy w obsłudze interfejs, nacisk na prywatność i bezpieczeństwo ,itd
Brak wbudowanego zaawansowanego blokera reklam ,brak funkcji tryb super prywatny ,brak zintegrowanego VPN
ocena użytkownika
17.12.2020 22:39 • Recenzja do wersji 84.0.0

Mozilla Firefox to pierwsza przeglądarka, z której korzystam już od 11 lat czyli od 2009 roku kiedy to po raz pierwszy w lutym 2009 roku zainstalowałem ją na Windows XP SP 3 ,Następnie posiadałem ją na laptopie z Windows 8.1 a obecnie posiadam ją w Systemie Windows 10.20H2 czyli inaczej rzecz ujmując na wersji 20.09 Windowsa 10 . Ma ogromne możliwości personalizacji. Jest możliwość synchronizacji między urządzeniami. Przeglądarka Firefox w wersji 84.0 kładzie olbrzymi nacisk na prywatność oraz bezpieczeństwo co jest jej gigantycznym atutem oraz olbrzymim plusem a co najważniejsze potężną zaletą .Przeglądarka posiada również olbrzymia ilość rozszerzeń zwiększających pra ywatność ,bezpieczeństwo ,ochronę prywatności ,ochronę danych osobowych oraz personalnych a także kontaktowych ,ochronę anonimowości w sieci która jest w dzisiejszych czasach bardzo cenna ,ochronę przed skryptami typu np No Script Security Suite lub U-Matrix ,ochronę przed portalami społecznościowymi . itp ,i tak dalej ... .
Posiada również wbudowaną ochronę przed skryptami do tworzenia kryptowalut co jest bardzo ceną funkcją tej przeglądarki .
Przeglądarka Firefox w wersji 84.0 posiada również także i wady które nie są jakimiś bardzo wielkimi wadami tej przeglądarki ale jednak niestety istnieją a te wady to :
-Brak wbudowanego zaawansowanego blokera reklam -Mozilla w przyszłości moim skromnym zdaniem powinna przejąć najpopularniejsze rozszerzenie do blokady reklam Ublock Origin i zintegrować je czyli wbudować je w opcje konfiguracji przeglądarki jako funkcje blokada reklam z absolutną konfiguralnością funkcji oraz opcji jaką posiadało by rozszerzenie wyżej wymienione w chwili przejęcia lub kupienia przez Mozillę -to by był wtedy dodatkowy atut tej przeglądarki i by te rozszerzenie przestało wtedy istnieć na inne przeglądarki oparte na Chromium i na Google Chrome ta funkcja wtedy by była wspaniała .
-brak funkcji tryb super prywatny -tryb super prywatny był zapowiadany przez Mozillę już bardzo dawno temu i jakoś do tej pory się w przeglądarce nie pojawił ale być może kiedyś w przyszłości taki tryb super prywatny się pojawi np w wydaniu 90.0 lub troszeczkę nowszym -mimo to trzymam Mozillę za słowo i mam olbrzymią nadzieję iż taki tryb uda się w przeglądarce zrobić i pojawi się w jakimś stabilnym wydaniu
-,brak zintegrowanego VPN no cóż nie jest to jakaś duża wada no ale istnieje Mozilla do tej pory jeszcze nie zrobiła zintegrowanego wbudowanego własnego Klienta sieci Virtual Private Network czyli V.P.N -Lecz mam nadzieję że niedługo zrobi taką funkcjonalność i zintegruje z opcjami przeglądarki i że ten V.P.N będzie częściowo darmową opcją z możliwością wyboru kilku lub kilkunastu lokalizacji na świecie dostępnych za darmo bez potrzeby logowania na konto Firefoksa .lecz także i płatną możliwością korzystania z dużo większej ilości serwerów i lokalizacji na świecie z potrzebą zalogowania się na konto Firefox do usługi V.P.N wbudowanej w przeglądarkę Firefox .no to tak aby Mozilla mogła na czymś zarabiać na utrzymanie fundacji Mozilla oraz na rozwój przeglądarki Firefox na systemy Windows ,Linux ,MacOS ,Android ,Android TV i inne dlatego że na czymś w końcu musi zacząć zarabiać .
-brak zintegrowanego klienta sieci TOR to też nie jest jakąś dużą wadą ale jednak trochę jest dlatego że Firefox z wbudowanym klientem TOR byłby w pełni prywatną oraz chroniącą anonimowość oraz prywatność Przeglądarką od Mozilli z przejętym projektem TOR .Mam nadzieję że Tor kiedyś w przyszłości zostanie zintegrowany i wbudowany w Firefoksa jako funkcja wyżej wspomnianego trybu super prywatnego .
Na tym wady tej przeglądarki w mojej subiektywnej ocenie się kończą ponieważ Firefox w wersji 84.0 posiada także wiele zalet których tutaj nie w sposób wymienić a najważniejszymi z nich są
-Możliwość aktywowania na stałe w opcjach przeglądarki w zakładce Prywatność i Bezpieczeństwo opcji Zawsze aktywny tryb przeglądania prywatnego
-opcje wzmocnionej ochrony przed śledzeniem które są bardzo rozbudowane i funkcjonalne których tutaj nie w sposób wszystkich wymienić lecz jest to fantastyczna funkcja tej przeglądarki
-ustawienia uprawnień dobrze zbudowane
-Ustawienia bezpieczeństwa czyli :
-Ochrona przed oszustwami i niebezpiecznym oprogramowaniem co jest kolejną dobrze zbudowaną funkcyjnością tej przeglądarki
-Tryb używania wyłącznie protokołu HTTPS to Funkcjonalność od wydania 83.0
Protokół HTTPS zapewnia zabezpieczone, zaszyfrowane połączenie między przeglądarką Firefox a odwiedzanymi witrynami. Większość witryn obsługuje HTTPS, a jeśli tryb używania wyłącznie protokołu HTTPS jest włączony, to Firefox przełączy wszystkie połączenia na HTTPS.
kolejna dobrze zrobiona funkcjonalność przydatna i potrzebna dla bezpieczeństwa korzystania z witryn po tym protokole szyfrowania .
-zalet jest troszeczkę więcej ale nie w sposób ich w tej recenzji mnie wymieniać i opisywać
Każdy użytkownik Windowsa 10 (w każdej jego wersji ) systemów Linux np Ubuntu czy Linux Mint , itp systemów Linux musi ją mieć, dlatego że jest w miarę szybka ,dość stabilna i posiada wbudowaną synchronizację między urządzeniami takimi jak Laptopy ,Tablety z Androidem ,Telewizory Smart TV z systemem Android ,Smartfony z Androidem i przeglądarką Firefox na ten system .
Podsumowując bardzo polecam Przeglądarkę Firefox każdemu użytkownikowi Systemu Windows 10 w absolutnie każdej jego wersji oraz użytkownikom Systemów Linux mimo pewnych małych drobiazgowych wad wyżej wymienionych i opisanych które w przyszłości zostaną naprawione lub zlikwidowane raz na zawsze .