r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox 54.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Aplikacja świetnie radzi sobie z nowoczesnymi standardami internetowymi, zapewniając wsparcie dla HTML5 i CSS3, a także szybko renderując witryny. Jest to jednocześnie program, który dba o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników, a także pozwala na znaczne rozszerzenie swojej funkcjonalności za pomocą darmowych dodatków. Firefox w przeciwieństwie do Chrome i Internet Explorera pozwala na znacznie większe dopasowanie programu do potrzeb użytkownika.

Galeria programu

Program po instalacji oferuje najważniejsze funkcje przydatne podczas codziennego korzystania z Internetu. Firefox, posiada intuicyjny interfejs, oferuje możliwość przeglądania stron w kartach oraz blokowania wyskakujących okien. Przeglądarka posiada wbudowane mechanizmy sprawdzania pisowni tekstu wprowadzanego przez użytkownika na stronach internetowych. W przeglądarkę został wbudowany menadżer pobierania plików, umożliwiający wznowienie pobierania pliku w przypadku zerwania połączenia internetowego.

Firefox zapewnia wysoką zgodność z HTML5 i CSS3, wspiera także połączenia HTTP/2. Dzięki przesyłanym przez Mozillę informacjom chroni użytkownika przed fałszywymi stronami internetowymi. Aplikacja integruje się z funkcjami interfejsu Windows (np. wskaźnik pobierania pliku), pozwala także na skorzystanie z wbudowanych, bogatych opcji przeznaczonych dla twórców stron internetowych. Dzięki Firefoksowi nie tylko przeglądniemy strony, ale także stworzymy zupełnie nowe.

Firefox posiada system izolacji procesów, dzięki któremu awaria dodatkowych wtyczek (np. Flash) nie powoduje utraty danych i zamknięcia całej przeglądarki. Skorzystać możemy także z funkcji zaawansowanego grupowania kart (Panorama) i wbudowanego komunikatora głosowego Hello. Od pewnego czasu użytkownicy Firefoksa mogą dodatkowo używać zintegrowanych usług internetowych jak choćby magazynu do przechowywania stron Pocket.

Programiści Mozilli postawili na aktywny udział użytkowników w rozwoju. Powstała dzięki temu ogromna ilość rozszerzeń oraz tematów wizualnych. Na stronie dodatków użytkownik może znaleźć rozszerzenia pogrupowane na kategorie tematyczne. Wśród ciekawszych rozszerzeń można znaleźć te związane z obsługą gestów myszy, sprawdzaniem stanu kont pocztowych oraz czytników RSS czy akceleratory pobierania plików. Dzięki rozbudowanym rozszerzeniom użytkownik jest w stanie spersonalizować przeglądarkę, w stopniu nieosiągalnym dla osób korzystających z Google Chrome.

Test przeglądarek internetowych

Zobacz jak sprawdził się Firefox w naszym teście przeglądarek internetowych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Firefox 54: sprawdziliśmy, czy zużywa mniej RAM-u niż Chrome 59

155
OPROGRAMOWANIE 14.06.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Wczoraj premierę miała najnowsza wersja Firefoksa, oznaczona numerem 54. Miała okazać się przełomowa w kwestii zarządzania pamięcią operacyjną. Umożliwia bowiem izolowanie kart w osobnych procesach: domyślnie czterech, co przez twórców programu uznane zostało za optymalną liczbę. Zdaniem Mozilli przekłada się to na świetny kompromis pomiędzy wykorzystaniem RAM-u, a wydajnością. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sytuacja wygląda w praktyce i jak wypada w zestawieniu z niekwestionowanym liderem – Google Chrome. Platforma testowa to w tym przypadku 64-bitowy Windows 10, procesor AMD Phenom II X4…

Firefox 54 dostępny z obsługą wielu procesów (aktualizacja)

124
OPROGRAMOWANIE 14.06.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Aktualizacja, godz. 10.50 Chociaż dziennik zmian dla najnowszego Firefoksa 54 sugeruje pełną implementację obsługi wielu procesów, w praktyce okazuje się, że funkcja wciąż dostępna jest jedynie dla części użytkowników. Potwierdzają to słowa przedstawiciela Mozilli w wywiadzie dla serwisu VentureBeat: Około połowa użytkowników Firefoksa korzysta teraz z obsługi wielu procesów, ale Mozilla będzie rozszerzać ich liczbę w najbliższych miesiącach, biorąc pod uwagę obsługę rozszerzeń, dostępne wsparcie oraz inne czynniki. Dostępność obsługi wielu procesów można sprawdzić już teraz, wpisując w…

Recenzje użytkowników

Szybkość, ładny interfejs, wiele opcji, rzadko się zawiesza, dużo rozszerzeń, synchronizacja
Mniejszy stopień bezpieczeństwa
ocena użytkownika

Przez długi czas używałem IE, potem Chrome, eksperymentowałem z Operą i Vivaldi. Jednak Firefox ze względu na łatwość obsługi, mnóstwo opcji, możliwość dostosowania jest najlepszy. Nie ma idealnej ochrony przed niebezpieczeństwem w sieci, ale mając dobrego antywirusa (AVG) to nie jest wielki problem. Moim zdaniem Firefox nie jest najlepszy, ani najgorszy. Co prawda ma trochę wad, o których już nie będę pisał, bo są zbyt drobne. Mam nadzieję, że w październiku Mozilla wprowadzi wiele zmian, i wersja 57 Photon będzie godna polecenia.

13.04.2017 15:18 | Recenzja do wersji 52.0.2
Szybkość, Rozszerzeńia
Często sie zawiesza
ocena użytkownika

Dla mnie lisek lepszy niż chrome choć czasami mi złapie zwieche ale i tak go lubie :)

10.02.2017 00:48 | Recenzja do wersji 51.0.1
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
LakiLuzer   7 #12299 25.06.2017 18:47

@Bartosz82: Bardzo dobrą sprawą jest też: Blokowanie śledzenia w Firefoxie.
Pisałem o tym chyba rok temu.
Tu masz opis tego co zrobić i naprawdę warto przeczytać ---> http://di.com.pl/blokowanie-sledzenia-w-firefoksie-przyspiesza-ladowanie-stron-o...
Poza tym ''Lisek dostaje kopa''.

PS. Będzie Ci łatwiej: about:config ---> privacy.trackingprotection.enabled - zmieniamy na ture
Po restarcie przeglądarki będziesz musiał jeszcze zaakceptować jakieś okienko, ale nie pamiętam już co i jak.
Dostaniesz jeszcze ikonę tarczy u góry na pasku z lewej strony do kontroli ochrony przed śledzeniem.

Autor edytował komentarz w dniu: 25.06.2017 19:41
frobag   3 #12298 24.06.2017 16:12

@Bartosz82: Przeróbki w configu zaczerpnięte były na tym forum, dzięki uprzejmości @ares85, post #12104, ale one dotyczyły ver.52 FF, kiedy zostały wyłączone (prawie!) wszystkie wtyczki. To było obejście, ale nadal wymagało zainstalowanego Silverlighta. W ver.54 nic nie musiałem instalować, wtyczka Widevine załatwiła wszystko (u mnie tylko UPC, bo do czego innego jej nie wykorzystywałem). Warunek: Opcje FF->Treść-> i zezwolić na "Oglądanie treści chronionych przez DRM. Dlatego sam polecam ver.54. bo długo korzystałem ze starszych wersji, a potem z ESR.
Link do postu: https://www.dobreprogramy.pl/Firefox,Komentarze,Windows,13108,10.html#komentarz-...

Autor edytował komentarz w dniu: 24.06.2017 16:20
Bartosz82   5 #12297 23.06.2017 19:16

@frobag: Jakie miałeś ciekawe przeróbki w about:config ? byłoby miło gdybyś się podzielił zemną.
I skąd wziąć to DRM ? żeby nie używać silverlight ?

Autor edytował komentarz w dniu: 23.06.2017 19:19
frobag   3 #12296 22.06.2017 20:24

@LakiLuzer: Wtyczka "Widevine Content Decryption Module dostarczony przez Google Inc..." pojawiła się razem z instalacją FF 54. Nic nie musiałem instalować. A z Silverlight'em zawsze miałem problemy na stronie UPC. Teraz wszystko gra. Pozdrawiam:)

LakiLuzer   7 #12295 22.06.2017 19:47

@frobag:
Dzięki za cynk o wtyczce.
Zainstalowałem na laptopie FF-54 i mam spokój z synową, która mi ględziła bez przerwy, że jej ''tasiemce'' nie chodzą.
Teraz mam spokój, wszystko śmiga pięknie.
Gdyby ktoś chciał zainstalować sobie dodatkowo rozszerzenie Widevine Media Optimizer, które jest przeznaczone do wyświetlania wysokiej jakości materiałów wideo, to proszę. ---> https://tools.google.com/dlpage/widevine

Autor edytował komentarz w dniu: 23.06.2017 16:05
  #12294 22.06.2017 10:20

Szukałem informacji w internecie i nie znalazłem konkretów czy w opcjach ogólnych wpisując w stronę startową adres ma być - Google.com czy Google .pl ? Jakie to ma znaczenie co wpiszę ? Na jednym i drugim Google zauważyłem ,że działa . Jak myślę , jeżeli masz zainstalowany VPN do maskowania IP to powinno być Google.pl . Jak będzie Google.com to będzie ciebie przekierowywało na stronę w obcym języku np. w takim jaki w danym czasie VPN wybierze z serwera zagranicznego lub sam wybierzesz kierunek . Google będziesz miał również w tym obcym języku którego nie znasz a przecież nie tak ma być . Wcześniej o tym nie wiedziałem i dwa VPN - y odinstalowałem co ciekawe płatne jako darmowe z promocji . Pisałem tu i tam ,że VPN zmieniał mi Google na zagraniczne i nikt nie domyślił się o co mi chodzi tzn. jak zrobić prawidłowo .

frobag   3 #12293 20.06.2017 22:21

Szczerze? Korzystałem długo z ESR 45.9. Pojawiła się ver.52.2. OK' Wszystko hulało... aż miło:)... z małymi przeróbkami about:config:) Więc czemu by nie Release 54?
Kart otwartych ok.15. (połowa wykorzystująca Flash). uBlock i generalnie nic się nie zmieniło... zasobożerność na poziomie 200-400-600 MB (póki co, bo system świeżutki, niczym bułeczki z Biedronki:D). Czyli przyzwoicie:) W wyglądzie nic nowego nie stwierdzę, ponieważ korzystam z Classic Theme Restorer:):D
Duży PLUS +++ za wtyczkę Widevine od wujka G:) DRM zapewnione... Można w końcu zapomnieć o majkroshitowym Silverlajcie:D Sprawdzone organoleptycznie:) 'Horizon Go' od UPC w końcu mi śmiga na lapku bez problemów:)

  #12292 20.06.2017 19:30

@Bez nazwy 555 (niezalogowany): Zawsze szukaj porady na YT
https://www.youtube.com/watch?v=K74ouWcFnMk

  #12291 16.06.2017 11:23

Dodajcie do bazy Firefoxa ESR (dłuższe wsparcie techniczne). Najnowszy Firefox 52.2ESR https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/52.2.0esr/win32/pl/Firefox%20Setup%... (obsługuje Win7 i wyżej). Starsza wersja dla WinXP/Vista Firefox 52.1.2ESR https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/52.1.2esr/win32/pl/Firefox%20Setup%...

  #12290 15.06.2017 16:55

Czy tylko ja mam taki problem że w Windows 10 jak utworzę nowe konto to w nowym koncie nie da się ustawić Firefoxa jako domyślnej przeglądarki bo nie ma jej na liście a mam zainstalowaną...

magicznydarek   6 #12289 15.06.2017 15:25

wersja 54 działa o wiele lepiej niż poprzednia

totti3ster   8 #12288 14.06.2017 13:04

Warto zainstalować 54.0, czy pozostać 51.0.1?

AuToR   9 #12287 13.06.2017 23:41

Trochę informacji o aktualnej wersji 54:
https://blog.mozilla.org/blog/2017/06/13/faster-better-firefox/
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/54.0/releasenotes/

Autor edytował komentarz w dniu: 13.06.2017 23:42
X-Ray1970   10 #12286 13.06.2017 20:08

Dziś wyjątkowo późno pojawiła się aktualizacja do kolejnej wersji...ale już jest - https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/54.0/ Kopiujemy z ukośnikiem na końcu.

  #12285 13.06.2017 15:10

Nie ma jeszcze aktualizacji, ale jest już lista najważniejszych zmian - https://www.mozilla.org/en-US/firefox/54.0/releasenotes/
Właściwie to nie ma o czym gadać (dosłownie), może więcej ulepszeń dokonano "pod maską".
Warto dodać, że powyżej listy zmian jest jeszcze link do wpisu na blogu i wygląda na to, że go wycofali co wskazuje na to, że dzisiejsze wydanie będzie opóźnione.

  #12284 11.06.2017 19:29

@yuwo: Widać uznali już kod możliwy do kompliacji jako stabilną wersję.

yuwo   10 #12283 09.06.2017 19:21

Na serwerach Mozilli jest jeszcze 53.03, a na Ubuntu mam już wersję 54 (Mozilla Firefox for Ubuntu) i jest jest to wersja beta czy RC. Tylko stabilna. Ciekawe.

X-Ray1970   10 #12282 09.06.2017 12:49
  #12281 08.06.2017 19:17

@gizmo21: mam tak samo wróciłem do 51.01 bo jakaś padaczka jest z wersją 53

  #12280 06.06.2017 23:35

@misterWolf: To chyba chodzi o duży ekran. Taki spektail regionalny. Ale w sumie regrionalna kultura nic ich nie obchodzi. Taka regionalna leniwa tandeta.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.