Firefox Firefox 66.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Aplikacja świetnie radzi sobie z nowoczesnymi standardami internetowymi, zapewniając wsparcie dla HTML5 i CSS3, a także szybko renderując witryny. Jest to jednocześnie program, który dba o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników, a także pozwala na znaczne rozszerzenie swojej funkcjonalności za pomocą darmowych dodatków. Firefox w przeciwieństwie do Chrome i Internet Explorera pozwala na znacznie większe dopasowanie programu do potrzeb użytkownika.

Program po instalacji oferuje najważniejsze funkcje przydatne podczas codziennego korzystania z Internetu. Firefox, posiada intuicyjny interfejs, oferuje możliwość przeglądania stron w kartach oraz blokowania wyskakujących okien. Przeglądarka posiada wbudowane mechanizmy sprawdzania pisowni tekstu wprowadzanego przez użytkownika na stronach internetowych. W przeglądarkę został wbudowany menadżer pobierania plików, umożliwiający wznowienie pobierania pliku w przypadku zerwania połączenia internetowego.

Firefox zapewnia wysoką zgodność z HTML5 i CSS3, wspiera także połączenia HTTP/2. Dzięki przesyłanym przez Mozillę informacjom chroni użytkownika przed fałszywymi stronami internetowymi. Aplikacja integruje się z funkcjami interfejsu Windows (np. wskaźnik pobierania pliku), pozwala także na skorzystanie z wbudowanych, bogatych opcji przeznaczonych dla twórców stron internetowych. Dzięki Firefoksowi nie tylko przeglądniemy strony, ale także stworzymy zupełnie nowe.

Firefox posiada system izolacji procesów, dzięki któremu awaria dodatkowych wtyczek (np. Flash) nie powoduje utraty danych i zamknięcia całej przeglądarki. Skorzystać możemy także z funkcji zaawansowanego grupowania kart (Panorama) i wbudowanego komunikatora głosowego Hello. Od pewnego czasu użytkownicy Firefoksa mogą dodatkowo używać zintegrowanych usług internetowych jak choćby magazynu do przechowywania stron Pocket.

Programiści Mozilli postawili na aktywny udział użytkowników w rozwoju. Powstała dzięki temu ogromna ilość rozszerzeń oraz tematów wizualnych. Na stronie dodatków użytkownik może znaleźć rozszerzenia pogrupowane na kategorie tematyczne. Wśród ciekawszych rozszerzeń można znaleźć te związane z obsługą gestów myszy, sprawdzaniem stanu kont pocztowych oraz czytników RSS czy akceleratory pobierania plików. Dzięki rozbudowanym rozszerzeniom użytkownik jest w stanie spersonalizować przeglądarkę, w stopniu nieosiągalnym dla osób korzystających z Google Chrome.

Uwaga!

  • Dla posiadaczy starszych edycji Windowsa (XP/Vista) udostępniamy Firefoksa 52, który jest ostatnim wydaniem wspieranym przez te systemy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Działał prawidłowo do czasu gdy pojawiła się nowa wersja oznaczona nr 65.0 PL
Wersja 65 działa tylko wtedy gdy nie są zainstalowane "zakładki"
ocena użytkownika
30.01.2019 08:29 • Recenzja do wersji 65.0

Uwielbiałem korzystać z "Firefoksa" ale teraz gdy pojawiła się nowa wersja oznaczona Numerem 65.0 PL każda instalowana zakładka jest uważana za potencjalnie bardzo niebezpieczną, co powoduje, że ten program bez zakładek jest nic nie wart. Po co mi Firefox bez zakładek co na przykład nie jest wadą w "OPERZE". Panowie informatycy stworzyli bubla zasługującego na "medal" za najgorszy nieprzyjazny użytkownikowi program wszech czasów.

dodatki
traci swoje cechy
ocena użytkownika
05.11.2018 21:18 • Recenzja do wersji 63.0.1

Czy ktoś wie jak w nowej wersji ustawić komunikat żeby zapamiętać karty przed zamknięciem. Niestety jest tylko informacja o zamknięciu wielu kart. W about:config mam ustawione, jak w poprzedniej wersji i mimo tego brak okienka dialogowego.