r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox 56.0.1

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Aplikacja świetnie radzi sobie z nowoczesnymi standardami internetowymi, zapewniając wsparcie dla HTML5 i CSS3, a także szybko renderując witryny. Jest to jednocześnie program, który dba o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników, a także pozwala na znaczne rozszerzenie swojej funkcjonalności za pomocą darmowych dodatków. Firefox w przeciwieństwie do Chrome i Internet Explorera pozwala na znacznie większe dopasowanie programu do potrzeb użytkownika.

Galeria programu

Program po instalacji oferuje najważniejsze funkcje przydatne podczas codziennego korzystania z Internetu. Firefox, posiada intuicyjny interfejs, oferuje możliwość przeglądania stron w kartach oraz blokowania wyskakujących okien. Przeglądarka posiada wbudowane mechanizmy sprawdzania pisowni tekstu wprowadzanego przez użytkownika na stronach internetowych. W przeglądarkę został wbudowany menadżer pobierania plików, umożliwiający wznowienie pobierania pliku w przypadku zerwania połączenia internetowego.

Firefox zapewnia wysoką zgodność z HTML5 i CSS3, wspiera także połączenia HTTP/2. Dzięki przesyłanym przez Mozillę informacjom chroni użytkownika przed fałszywymi stronami internetowymi. Aplikacja integruje się z funkcjami interfejsu Windows (np. wskaźnik pobierania pliku), pozwala także na skorzystanie z wbudowanych, bogatych opcji przeznaczonych dla twórców stron internetowych. Dzięki Firefoksowi nie tylko przeglądniemy strony, ale także stworzymy zupełnie nowe.

Firefox posiada system izolacji procesów, dzięki któremu awaria dodatkowych wtyczek (np. Flash) nie powoduje utraty danych i zamknięcia całej przeglądarki. Skorzystać możemy także z funkcji zaawansowanego grupowania kart (Panorama) i wbudowanego komunikatora głosowego Hello. Od pewnego czasu użytkownicy Firefoksa mogą dodatkowo używać zintegrowanych usług internetowych jak choćby magazynu do przechowywania stron Pocket.

Programiści Mozilli postawili na aktywny udział użytkowników w rozwoju. Powstała dzięki temu ogromna ilość rozszerzeń oraz tematów wizualnych. Na stronie dodatków użytkownik może znaleźć rozszerzenia pogrupowane na kategorie tematyczne. Wśród ciekawszych rozszerzeń można znaleźć te związane z obsługą gestów myszy, sprawdzaniem stanu kont pocztowych oraz czytników RSS czy akceleratory pobierania plików. Dzięki rozbudowanym rozszerzeniom użytkownik jest w stanie spersonalizować przeglądarkę, w stopniu nieosiągalnym dla osób korzystających z Google Chrome.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Firefox Quantum: testujemy szybkość i zużycie RAM-u bety Firefoksa 57

113
OPROGRAMOWANIE 28.09.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Firefox 57 w stabilnej wersji będzie dostępny 14 listopada. Od początku określany jest mianem przełomowego, choćby ze względu na wciąż kontrowersyjną zmianę w obsłudze rozszerzeń, ale także prace mające na celu zwiększenie jego szybkości działania (projekt Quantum) i uproszczenie interfejsu (projekt Photon). O tym, że prace idą w dobrym kierunku mogliśmy przekonywać się na bieżąco na przestrzeni ostatnich miesięcy, jednak dopiero teraz do dyspozycji mamy niemal gotowy produkt: wersję beta Firefoksa Quantum 57. Postanowiliśmy więc już teraz przeprowadzić krótki test i sprawdzić, jak…

Firefox 56 dostępny: drobne usprawnienia przed dużą aktualizacją

79
OPROGRAMOWANIE 28.09.2017 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Mozilla wydała stabilnego Firefoksa 56.0. To ostatnia większa aktualizacja przed wprowadzeniem wersji oznaczonej numerkiem 57 przynoszącej duże zmiany. W związku z tym większych nowości nie uświadczymy, choć pojawiło się kilka wartych uwagi usprawnień. W Firefoksie 55 pojawiło się wbudowane narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu, ale nie było ono dostępne u wszystkich użytkowników. Zmienia się to wraz z najnowszą aktualizacją – z narzędzia mogą korzystać wszyscy użytkownicy wersji 56. Nieznacznych uprawnień doczekało się również menu ustawień, wprowadzono integrację z polem wyszukiwania,…

Recenzje użytkowników

Szybkość, ładny interfejs, wiele opcji, rzadko się zawiesza, dużo rozszerzeń, synchronizacja
Mniejszy stopień bezpieczeństwa
ocena użytkownika

Przez długi czas używałem IE, potem Chrome, eksperymentowałem z Operą i Vivaldi. Jednak Firefox ze względu na łatwość obsługi, mnóstwo opcji, możliwość dostosowania jest najlepszy. Nie ma idealnej ochrony przed niebezpieczeństwem w sieci, ale mając dobrego antywirusa (AVG) to nie jest wielki problem. Moim zdaniem Firefox nie jest najlepszy, ani najgorszy. Co prawda ma trochę wad, o których już nie będę pisał, bo są zbyt drobne. Mam nadzieję, że w październiku Mozilla wprowadzi wiele zmian, i wersja 57 Photon będzie godna polecenia.

13.04.2017 15:18 | Recenzja do wersji 52.0.2
Szybkość, Rozszerzeńia
Często sie zawiesza
ocena użytkownika

Dla mnie lisek lepszy niż chrome choć czasami mi złapie zwieche ale i tak go lubie :)

10.02.2017 00:48 | Recenzja do wersji 51.0.1
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
adow2201   8 #12534 19.10.2017 16:44

@głupi misiek .79 (niezalogowany): ty rzeczywiście jesteś głupi he he.

  #12533 19.10.2017 12:42

adow2201 ,więcej konkretów i wypowiedzi praktycznych bo polemika i odszczekiwanie rozbawia ale nie miejsce jest tutaj na wypowiedzi kontrowersyjne ,prowokacyjne . Koledzy i koleżanki spokojnie i dajcie mu się wysłowić w temacie a jeżeli nic nie wnosi ciekawego ,użytecznego to czytajcie wnioski ,spostrzeżenia ,rady ,sugestie innych . Nie każdy musi się znać ale niektóry wie lepiej i mi jako laikowi to wystarczy aby wiedzieć jeszcze więcej .Zresztą forum użytkowników którzy coś instalują lub chcą zainstalować jest
nie zawsze przydatne w każdej wypowiedzi ale nie musi być jedynym źródłem wiedzy lecz jej uzupełnieniem . Sam opis programu techniczny w internecie nie wystarczy i musi być opinia od osób które z danego programu w realu ,w praktyce korzystają na swoim komputerze i z grzeczności czy fascynacji programami podzielą się z innymi spostrzeżeniami ,radami . Zalecam użycie głowy w celu wyciągnięcia odpowiednich wniosków z tego co czytasz a jak nie wiesz czytaj więcej. Jeżeli uważasz ,że ktoś może mylić się , poziom jest za niski to nikt nie zmusza do wypowiadania . Gdyby tutaj wypowiadali się tylko fachowcy , to komentarze byłyby mało przydatne i mało zrozumiałe dla przeciętnych użytkowników komputera , inaczej mało obytych z komputerem których jest sporo . Nie używajmy sformułowań jesteś głupi ,g..wno wiesz ,za cienki itp. bo nikt z nas na początku fachowcem nie był i wszystko wiedział a wiesz lepiej to napisz ale w temacie programów a nie pisz do osoby oceniając jak jest . To nie jest wypowiedź praktyczna gdy piszesz o kimś jaki jest , czy wie mało czy dużo ,jest głupi . Każdy może się wypowiedzieć czy wie mało czy wie dużo a jak wiesz jeszcze lepiej to napisz dokładniej ,konkretniej ale bez ataku . Dodam ,że ja wiem jeszcze zbyt mało choć czasami też się wypowiadam o problemach i walorach danego pobranego programu z pozycji zwykłego użytkownika programu . Wysławiając się jak mogę najlepiej ale to nie znaczy ,że zawsze robię to prawidłowo i dobrze ale i mam więcej pokory i szacunku do innych internautów którzy poświęcają czas aby co nie co napisać .

  #12532 18.10.2017 18:44

anonimie byś sie troche wysilił. Lastpass z tego linku co podałeś nie jest kompatybilna z wersją 57.

  #12531 17.10.2017 12:42

Cztery procesy Firefoxa z menedzerze zadan , czy to nie przesada, i czy już zawsze będzie pisać w dodatkach że wtyczki są przestarzałe?

  #12530 17.10.2017 09:24

W wersji 56 firefoxa ram po jakimś czasie wzrastał do 72% , używam Firefoxa od zawsze ale takiego zużycia ramu nigdy nie miałem. Wróciłem do wersji 55.03 i zużycie ramu wróciło do normy , co oznacza że przy długiej pracy nie przekracza 50% a posiadam tylko 3GB ramu. Zablokowałem aktualizację i czekam co przyniosą następne wydania przeglądarki , mam cichą nadzieję że zużycie ramu wróci do normy.

  #12529 16.10.2017 15:58
  #12528 14.10.2017 21:15

Kto mi powie w jaki sposób mogę zainstalować rozszerzenie LastPass? Nie interesuje mnie osobna aplikacja. Chcę mieć rozszerzenie w przeglądarce.

  #12526 12.10.2017 17:36

Śmiechu warte wersja ff 57, tyle zmian i ciągle importuj zakładki ustawienia tylko Internet Explorer . :)

  #12525 12.10.2017 17:22

@jaitymy (niezalogowany), hjm: kliknij pomoc/informacje dla pomocy techniczne i o odśwież, powinno pomóc.

meg74   2 #12524 12.10.2017 07:42

W rozszerzeniach jest TAARexperiment 2.2.0 co to jest za rozszerzenie i do czego służy gdy nacisnę usuń go niema ale za chwile znowu zostaje zainstalowane proszę o odpowiedz

hjm   3 #12523 12.10.2017 00:11

@jaitymy (niezalogowany): Czyli nie jest to odosobniony przypadek. Właśnie w tej chwili pisząc ten komentarz tak mi zacina, że co napiszę na klawiaturze to muszę czekać aż się pojawi na ekranie i tak co kilka sekund.

  #12522 11.10.2017 19:09

@hjm: mam tak samo - ścina przeglądarkę strasznie x/

hjm   3 #12521 11.10.2017 18:24

Ja niestety mam złe doświadczenie po aktualizacji z wersji 55.x do 56. Po tej aktualizacj firefox dziwnie się zachowuje tj. po krótkim czasie pracy zacina się (niezależnie od ilości zakładek) a potem tnie komputer (procesor Core i7 8GB ram). Wtedy muszę FF zamknąć i znowu uruchomić i działa przez któtki czas tj. kilka-kilkanaście minut szybko i płynnie a potem to samo. Niestety jest to wina FF a nie innych aplikacji bo po zamknięciu tej przeglądarki praca komputera wraca do normy a żadnych nowych dodatków nie instalowałem i nowych aktualizacj do nich nie ma. Myślę o downgrade ale boję się, że coś może pójść nie tak i na razie czekam na kolejną aktualizację do 56.xx licząc na to, że obecna wersja wróci do normy bo wersja 57 bez obsługi dodatków też mnie nie zachęca.

  #12520 11.10.2017 18:20

@frobag: Nie dyskutuj z nim, bo nie warto. On ''biedaczysko'' rekompensuje sobie w ten sposób swoje nieudane życie seksualne.

frobag   3 #12519 11.10.2017 17:32

@adow2201: znafca łod siedmiu boleści się znalazł. Mało wiesz, w d*ie byłeś i g*no widziałeś. Nawet nie chce mi się pisać tych słów, ale powoli zaczyna mnie drzaźnić twoja postawa tutaj i na zawsze zostaniesz już dla mnie śmierdzącym trollem. Na dodatek ignorowanym przeze mnie. Nic nie wiesz na temat mojej wiedzy, wykształcenia i wykonywanego zawodu. Możesz sobie dalej ubliżać wszem i wobec. To tylko świadczy o twojej ignorancji. Żegnam. howgh

krzysiek255   15 #12518 11.10.2017 16:24

@adow2201: nie każdy na wszystkim może się znać

  #12517 11.10.2017 13:36

FF używam od lat. Czasem kliknę w Operze lub Chromie, ale generalne najlepiej i najcześciej mi się pracuje w FF.
Jednak ostatnie 4 wersje (od 52 wzwyż) stawały się coraz bardziej MULASTE! I coraz mniej życzliwe przeciętnemu uzytkownikowi.
Porzucenia javy i flasha niby podyktowane miały być troską o bezpieczeństwo, szybkość i stabilność działania FF w sieci, a tym czasem - program coraz mocniej się zamulał, zwalniał, przychamowywał, jakby ciagle pamiętał każdą otwartą w sesji kartę, stronę, obrazek i ciagle przetwarzał je, pamiętał...
Były momenty, że FF zabierał mi z pamięci podręcznej aż 2 GB !!! I to przy otwartych tylko kilku stronach!
Do tego coraz problematyczniejsze i bardziej natarczywe stawały się REKLAMY. Od zawsze używam AdBlock Plus (autorstwa ruska Palant'a), żeby ograniczać toto badziewie i pod FF działał on najskuteczniej. jednak wraz z kolejnymi wersjami FireFoxa ABP stawał się coraz mniej skuteczny, aż wreszcie okazało się, że dla nowego FF ABP jest "przestarzały"! No i reklamy zaczęły płynąć szerokim strumieniem, a strony (jak np. Onet, WP czy se.pl) żądać wyłączenia ABP, by wyświetlić się całościowo.
WKURZAJĄCE.
Więc gdy się wkoorwiłem, to wypierdzieliłem najnowszego FF i zainstalowałem go w wersji 51.
Wyłączyłem aktualizacje automatyczne itp. shit.
Teraz miewam pootwieranych i po kilkanaście stron naraz, a FF (51!) śmiga i rzadko przekracza 1 GB pamięci.
zaś reklamy - zniknęły w 98% :)))
na innym kompie testuję nowe wersje FF. Obserwuję, bo może kiedyś wrócą do tego, co było dobre

adow2201   8 #12516 11.10.2017 11:15

@frobag: do Firefoxa to ty jesteś za cienki za mało wiedzy he he.

Paweł A.   6 #12515 11.10.2017 10:02

@Anonim (niezalogowany): Nawet sam autor tej wtyczki, nie wie, czy będzie kompatybilne. Z czasem okaże się. O tym nie ma informacji, czy będzie kompatybilne.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.