Firefox Firefox 74.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Aplikacja świetnie radzi sobie z nowoczesnymi standardami internetowymi, zapewniając wsparcie dla HTML5 i CSS3, a także szybko renderując witryny. Jest to jednocześnie program, który dba o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników, a także pozwala na znaczne rozszerzenie swojej funkcjonalności za pomocą darmowych dodatków. Firefox w przeciwieństwie do Chrome i Internet Explorera pozwala na znacznie większe dopasowanie programu do potrzeb użytkownika.

Program po instalacji oferuje najważniejsze funkcje przydatne podczas codziennego korzystania z Internetu. Firefox, posiada intuicyjny interfejs, oferuje możliwość przeglądania stron w kartach oraz blokowania wyskakujących okien. Przeglądarka posiada wbudowane mechanizmy sprawdzania pisowni tekstu wprowadzanego przez użytkownika na stronach internetowych. W przeglądarkę został wbudowany menadżer pobierania plików, umożliwiający wznowienie pobierania pliku w przypadku zerwania połączenia internetowego.

Firefox zapewnia wysoką zgodność z HTML5 i CSS3, wspiera także połączenia HTTP/2. Dzięki przesyłanym przez Mozillę informacjom chroni użytkownika przed fałszywymi stronami internetowymi. Aplikacja integruje się z funkcjami interfejsu Windows (np. wskaźnik pobierania pliku), pozwala także na skorzystanie z wbudowanych, bogatych opcji przeznaczonych dla twórców stron internetowych. Dzięki Firefoksowi nie tylko przeglądniemy strony, ale także stworzymy zupełnie nowe.

Firefox posiada system izolacji procesów, dzięki któremu awaria dodatkowych wtyczek (np. Flash) nie powoduje utraty danych i zamknięcia całej przeglądarki. Skorzystać możemy także z funkcji zaawansowanego grupowania kart (Panorama) i wbudowanego komunikatora głosowego Hello. Od pewnego czasu użytkownicy Firefoksa mogą dodatkowo używać zintegrowanych usług internetowych jak choćby magazynu do przechowywania stron Pocket.

Programiści Mozilli postawili na aktywny udział użytkowników w rozwoju. Powstała dzięki temu ogromna ilość rozszerzeń oraz tematów wizualnych. Na stronie dodatków użytkownik może znaleźć rozszerzenia pogrupowane na kategorie tematyczne. Wśród ciekawszych rozszerzeń można znaleźć te związane z obsługą gestów myszy, sprawdzaniem stanu kont pocztowych oraz czytników RSS czy akceleratory pobierania plików. Dzięki rozbudowanym rozszerzeniom użytkownik jest w stanie spersonalizować przeglądarkę, w stopniu nieosiągalnym dla osób korzystających z Google Chrome.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prywatność, mnogość dodatków
wolniejszy od przeglądarek opartych o chromium, kiepska jakość synchronizacji
ocena użytkownika
16.03.2020 16:21 • Recenzja do wersji 74.0

Na komputerach Firefox Quantum stał się znacznie szybszy od poprzednika, ale i tak jest wolniejszy od konkurencji, a z telefonu go odinstalowałem, gdyż... działał gorzej niż przed aktualizacją (m.in. zacinał się co jakiś czas podczas ładowania strony). Na plus prywatność i kontenery, dzięki czemu mamy możliwość ograniczyć wścibskość niektórych serwisów. Jeżeli komuś zależy na prywatności, to z czystym sumieniem polecam, ale jeśli ktoś chce przeglądarkę, która będzie całkowicie niezawodna, to tutaj należy wspomnieć o synchronizacji, która jest naprawdę kiepska. Po zalogowaniu na nowym komputerze i tak trzeba dokonywać poprawek takich jak: włączenie motywu (motyw się instaluje, ale nie jest włączany), kliknięcie na każdą z zakładek na pasku zakładek, by zaktualizowały się ikony (początkowo pojawia się wszędzie jedynie ta sama domyślna ikona), jest też problem z synchronizacją kontenerów (to jest mój największy ból). Daję Firefoxowi 3 gwiazdki - jedną odejmuję za kiepską synchronizacją, a drugą za zniechęcenie mnie do aplikacji mobilnej. Uważam, że Mozilla powinna się bardziej postarać.

Intuicyjność, szybkość działania, bezproblemowa synchronizacja między PC a smartfonem
nie uświadczyłem
ocena użytkownika
20.07.2019 20:34 • Recenzja do wersji 68.0.1

Korzystam z tej przeglądarki od bardzo dawna. I szczerze mówiąc polecam każdemu, głównie przez jej bezproblemowość. Zwłaszcza, że korzystam również z wersji dla androida i ogromnym jak dla mnie plusem jest bezproblemowa synchronizacja między urządzeniami oraz możliwość wysyłania stron z telefonu na PC i odwrotnie