r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox 58.0.2

Strona główna Mac Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Firefox to otwarta, darmowa przeglądarka, stworzona przez Fundację Mozilla by dbać o dobro użytkowników. W Firefoksie kluczowe jest bezpieczeństwo i prywatność użytkowników, a także wygoda przeglądania stron i szerokie możliwości konfiguracji.

W trosce o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników Firefox został wyposażony w możliwość ograniczenia śledzenia (Do Not Track). Dzięki tym ustawieniom każdy może sam zdecydować, jak będą zbierane i wykorzystywane prywatne dane przeglądającego. Można także włączyć tryb prywatnego przeglądania, który ukryje historię i działania w Sieci. W każdej chwili można także jednym kliknięciem wyczyścić wszystkie informacje o odwiedzanych stronach.

r   e   k   l   a   m   a

Ponadto Firefox kontroluje bezpieczeństwo połączeń sprawdzając tożsamość witryn, czym może obronić użytkowników przed różnego typu oszustwami. Opcje ograniczające próby wyłudzeń i blokujące złośliwe programy w dużym stopniu chronią przed popularnymi zagrożeniami i ostrzegają przed witrynami, które mogą być niebezpieczne. Najświeższe poprawki są dostarczane przez system automatycznych aktualizacji. Aby czytało się wygodniej, niektóre strony Firefox potrafi pokazać w wersji „do czytania”, czyli bez obrazów i z tekstem ułożonym w jednej kolumnie.

Firefox ma bardzo skąpy interfejs, ale pozwala dostosować go do własnych upodobań. Często używane funkcje można umieścić w podręcznym menu, dzięki czemu dodatki, polecenia, synchronizacja czy prywatne przeglądanie można włączyć jednym kliknięciem. Podobnie jak inne współczesne przeglądarki, Firefox został wyposażony w pasek adresu połączony z polem wyszukiwarki. Można w nim wpisywać zarówno domeny, jak i hasła do wyszukiwania w swojej ulubionej wyszukiwarce internetowej, a z czasem będzie się uczył i będzie coraz trafniej podpowiadał dalszy ciąg wpisywanego tekstu.

Wszystkie ustawienia, rozszerzenia, zakładki i historię przeglądania można synchronizować z Firefoksem na innych platformach. Ponadto dzięki Firefox Hello można nawiązywać rozmowy z innymi użytkownikami bez instalacji dodatkowych programów. W ten sam sposób można udostępniać innym zdjęcia oraz pokazywać ekran użytkownikom.

Podstawą Firefoksa jest autorski silnik Gecko, a za interpretację JavaScriptu odpowiada otwarty silnik SpiderMonkey.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Firefox 58 już jest! Aplikacje w przeglądarce nawet kilkunastokrotnie szybsze

126
OPROGRAMOWANIE 20.01.2018 | Maciej Olanicki

W poprzednim dużym wydaniu Firefoksa, wersji 57 Quantum, Mozilla przygotowała ogrom nowości. Było ich na tyle dużo, że można było pozwolić sobie na co najmniej kilka miesięcy rozwoju, który będzie skupiał się na poprawkach i szlifowaniu dotychczasowych osiągnięć. Nic z tego – w naszej bazie znaleźć już możecie Firefoksa 58, który może nie jest już wydaniem rewolucyjnym, ale przynosi ważną nowość w kluczowym aspekcie pracy przeglądarki. Oficjalna premiera Firefoksa 58, która uzupełniona zostanie komunikatami na temat zmian i poprawek, zaplanowana jest na przyszły tydzień. Stabilne…

Firefox wczyta kartę zanim ją klikniesz dzięki mechanizmowi „rozgrzewki”

87
OPROGRAMOWANIE 15.01.2018 | Maciej Olanicki

Dominacja Google Chrome przeniosła ciężar oczekiwań użytkowników z funkcjonalności na szybkość. Po latach zaniedbań, pod koniec zeszłego roku, do gry wrócił Firefox – implementacja elementów silnika Servo poskutkowało odczuwalnym przez użytkowników przyśpieszeniem i pochwałami, jakich Mozilla nie słyszała od miesięcy. Rewolucja Quantum to jednak dla Firefoksa dopiero pierwszy krok, by (znów) odebrać palmę pierwszeństwa przeglądarce, za którą stoi potężna korporacja. Wiadomo coraz więcej o kolejnych mechanizmach optymalizacji, nad którymi pracuje Mozilla. W najnowszym wydaniu Nightly dokonano…

Recenzje użytkowników

szybka, zużywająca rozsądną ilość pamięci, dobra synchronizacja,
nie wszystkie 'stare' dodatki są zgodne
ocena użytkownika

Słowem wstępu - do tej pory na moim Macu niezastąpioną przeglądarką była Safari. Teraz mimo, iż nadal jest wyszukiwarką domyślną więcej czasu spędzam z nowym Liskiem. Naprawdę 'chapeau bas' za pracę jaką wykonała Mozilla. Teraz do rzeczy - nowy FF jest szybki - odczuwalnie szybszy, zużywa naprawdę rozsądne ilości pamięci, nawigacja za pomocą gestów mam wrażenie, że działa lepiej niż w Safari, poprawiona synchronizacja (czasami używam komputera z Windows więc się przydaje), odświeżony interfejs który przypadł mi do gustu, użyteczna ikona trzech kropek która wyświetla menu gdzie znajdziemy m.in. możliwość dodania strony do zakładek lub do pocketa, udostępniania strony i opcję tworzenia zrzutów ekranu (tutaj głównie używam zapisu całej strony - wycinki ekranu na Macu robi się dość prosto cmd+shift+4). Z minusów to brak wsparcia dla starych rozszerzeń (moim zdaniem trochę strzał w stopę) oraz niedziałający dobrze Visual Composer na stronach w WordPress które obsługuje - ale to jeszcze zweryfikuje. Generalnie dla mnie 5 gwiazdek.

07.12.2017 22:31 | Recenzja do wersji 57.0

Komentarze

0 nowych
pxr7   2 #2 08.12.2017 17:08

Słowem wstępu - do tej pory na moim Macu niezastąpioną przeglądarką była Safari. Teraz mimo, iż nadal jest ustawiona jako domyślna to więcej czasu spędzam z nowym Liskiem. Naprawdę 'chapeau bas' za pracę jaką wykonała Mozilla. Teraz do rzeczy - nowy FF jest szybki - odczuwalnie szybszy, zużywa naprawdę rozsądne ilości pamięci, nawigacja za pomocą gestów mam wrażenie, że działa lepiej niż w Safari, poprawiona synchronizacja (czasami używam komputera z Windows więc się przydaje), odświeżony interfejs który przypadł mi do gustu, użyteczna ikona trzech kropek która wyświetla menu gdzie znajdziemy m.in. możliwość dodania strony do zakładek lub do pocketa, udostępniania strony i opcję tworzenia zrzutów ekranu (tutaj głównie używam zapisu całej strony - wycinki ekranu na Macu robi się dość prosto cmd+shift+4). Z minusów to brak wsparcia dla starych rozszerzeń (moim zdaniem trochę strzał w stopę) oraz niedziałający dobrze Visual Composer na stronach w WordPress które obsługuje - ale to jeszcze zweryfikuje. Generalnie dla mnie 5 gwiazdek.

ROYTER3511   6 #1 15.11.2017 09:31

Witam.
Nareszcie!
Bardzo dawno Firefox nie działał tak płynnie i tak szybko na Mac OS X.
Wielki plus,Brawo.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.