r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox 57.0

Strona główna Mac Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Firefox to otwarta, darmowa przeglądarka, stworzona przez Fundację Mozilla by dbać o dobro użytkowników. W Firefoksie kluczowe jest bezpieczeństwo i prywatność użytkowników, a także wygoda przeglądania stron i szerokie możliwości konfiguracji.

Galeria programu

W trosce o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników Firefox został wyposażony w możliwość ograniczenia śledzenia (Do Not Track). Dzięki tym ustawieniom każdy może sam zdecydować, jak będą zbierane i wykorzystywane prywatne dane przeglądającego. Można także włączyć tryb prywatnego przeglądania, który ukryje historię i działania w Sieci. W każdej chwili można także jednym kliknięciem wyczyścić wszystkie informacje o odwiedzanych stronach.

Ponadto Firefox kontroluje bezpieczeństwo połączeń sprawdzając tożsamość witryn, czym może obronić użytkowników przed różnego typu oszustwami. Opcje ograniczające próby wyłudzeń i blokujące złośliwe programy w dużym stopniu chronią przed popularnymi zagrożeniami i ostrzegają przed witrynami, które mogą być niebezpieczne. Najświeższe poprawki są dostarczane przez system automatycznych aktualizacji. Aby czytało się wygodniej, niektóre strony Firefox potrafi pokazać w wersji „do czytania”, czyli bez obrazów i z tekstem ułożonym w jednej kolumnie.

Firefox ma bardzo skąpy interfejs, ale pozwala dostosować go do własnych upodobań. Często używane funkcje można umieścić w podręcznym menu, dzięki czemu dodatki, polecenia, synchronizacja czy prywatne przeglądanie można włączyć jednym kliknięciem. Podobnie jak inne współczesne przeglądarki, Firefox został wyposażony w pasek adresu połączony z polem wyszukiwarki. Można w nim wpisywać zarówno domeny, jak i hasła do wyszukiwania w swojej ulubionej wyszukiwarce internetowej, a z czasem będzie się uczył i będzie coraz trafniej podpowiadał dalszy ciąg wpisywanego tekstu.

Wszystkie ustawienia, rozszerzenia, zakładki i historię przeglądania można synchronizować z Firefoksem na innych platformach. Ponadto dzięki Firefox Hello można nawiązywać rozmowy z innymi użytkownikami bez instalacji dodatkowych programów. W ten sam sposób można udostępniać innym zdjęcia oraz pokazywać ekran użytkownikom.

Podstawą Firefoksa jest autorski silnik Gecko, a za interpretację JavaScriptu odpowiada otwarty silnik SpiderMonkey.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Firefox 57 Quantum – prezentujemy i podsumowujemy największe zmiany

167
OPROGRAMOWANIE 17.11.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Najważniejszym wydarzeniem mijającego tygodnia w świecie oprogramowania bez wątpienia była premiera nowego Firefoksa. Nieco już zaśniedziała przeglądarka wróciła do gry z całkowicie nowym interfejsem i prawdziwą rewolucją pod maską. Firefox 57 Quantum pokazał, że Mozilla wciąż ma pomysły na swoją przeglądarkę i – co jeszcze ważniejsze – potrafi nadać tym pomysłom kształt. Dla tych, którzy po ciężkim tygodniu dopiero dziś będą mieli okazję zapoznać się z nowościami w Firefoksie Quantum przygotowaliśmy niedługie filmowe wprowadzenie w tajniki nowego interfejsu, noszącego nazwę Photon. To także…

Interfejs Photon w nowym Firefoksie: szybciej i ładniej niż Australis

102
OPROGRAMOWANIE 14.11.2017 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Firefox 57 wprowadza mnóstwo zmian, w tym interfejs nazwany Photon. To największa zmiana od wydania Firefoksa 29 w 2013 roku, gdy wprowadzony został interfejs Australis, czyli niebieska ramka, menu z piktogramami i zaokrąglone „przekładki” dla kart. Interfejs ten wywołał sporo kontrowersji, ale przez lata zdążyliśmy się do niego przyzwyczaić. W 2013 roku program wyglądał tak: Oczywiście przez kilka ostatnich lat wprowadzane były kolejne zmiany. Na pierwszy rzut oka zobaczymy oczywiście brak zaokrągleń i nieco bardziej kompaktowy górny pasek, bardziej pasujący do interfejsu Windowsa 10…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
ROYTER3511   4 #1 15.11.2017 09:31

Witam.
Nareszcie!
Bardzo dawno Firefox nie działał tak płynnie i tak szybko na Mac OS X.
Wielki plus,Brawo.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.