Firefox 71 wydany. Na Windowsie ma picture-in-picture

Firefox 71 wydany. Na Windowsie ma picture-in-picture

Firefox 71 wydany. Na Windowsie ma picture-in-picture
Firefox 71 wydany. Na Windowsie ma picture-in-picture
03.12.2019 12:35, aktualizacja: 03.12.2019 14:03

Firefox 71 jest już dostępny. Stabilna wersja przeglądarki została wydana 3 grudnia, kolejne wydanie zaplanowano na 7 stycznia. W kanałach testowych zaś pojawiły się wersje beta i dev 72, Nightly 73 oraz 68.3 z przedłużonym wsparciem.

Firefox 71 – co nowego?

Użytkownicy Firefoxa 71 na Windowsie mogą skorzystać z wyświetlania filmów picture-in-picture (PiP, dosł. obraz w obrazie). W praktyce oznacza to, że film zostanie przeniesiony do osobnego, małego okienka i będzie niezależny od swojej macierzystej karty. To bardzo praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy chcą oglądać film z sieci, ale w międzyczasie robić coś w innych kartach przeglądarki – oczywiście macierzysta karta filmu musi pozostać otwarta.

Pływający widok filmu trzeba włączyć samodzielnie i na razie trzeba się liczyć z nieco ograniczonym sterowaniem. Podobne rozwiązanie ma już desktopowa Opera i Firefox dla Androida od wersji 63. Firefox dla macOS-a i Linuxa dostanie PiP nieco później.

Firefox 71 dostał również przeglądarkę certyfikatów, rozwijaną od wakacji. Dostępne certyfikaty są prezentowane w osobnej karcie.

Inne zmiany obejmują wbudowany kodek dźwięku do formatu MP3 na wszystkich desktopowych systemach operacyjnych, powiadomienia o blokowaniu kryptokoparek na stronach czy nową kartę ustawień about:config. Usprawnienia znajdziemy też w menedżerze haseł Firefox Lockwise, który nauczył się prawidłowo traktować poddomeny.

Najnowsze wersje Firefoxa dla Windowsa i macOS znajdziesz w naszej bazie programów

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (121)